Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test batohu Thule Alltrail 45

3 min čtení 24. 04. 2019

Na jaře 2018 jsme s přítelem naplánovali osmnáctidenní cestu za poznáním severských zemí. Naším cílem bylo především Norsko. Potřebovala jsem se dovybavit nějakým dobrým batohem střední velikosti. Moje volba padla na batoh Alltrail 45 od švédské značky Thule.

Cestou jsme se zastavili také ve Švédsku, v kempu ve městě Malmö, kde je mimo jiné sídlo firmy. Firma Thule Group má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 výrobních a prodejních závodech po celém světě.

Dámský Batoh Thule Alltrail 45 l

Zádová část

Dámský batoh Thule AllTrail o objemu 45 litrů a hmotností 1,43 kg je celoročně a všestranně použitelný. Velmi praktický je snadno nastavitelný zádový systém, kde je možné posouvat horní část s nosnými popruhy až o 10 cm. 
 

Nastavitelný zádový systém na Dámském Batohu Thule Alltrail 45 l Jednoduše nastavitelný zádový systém (barevná varianta: obsidian)
dobře odvětraný zádový systém na Dámském Batohu Thule Alltrail 45 l Horní část zad lze díky systému posouvat až o 10 cm (barevná varianta: monarch)


Batoh má prodyšné ramenní popruhy a velmi pěkně propracovaný bederní pás. Na něj je možné připnout, díky systému Thule VersaClick, různé příslušenství jako např. kapsu na fotoaparát nebo 100% nepromokavou kapsu.

 

Kamenitý terén během treku ověřil odolnost svrchního materiálu.
Batoh je dobře přístupný nejen shora, ale i z boku díky rozměrnému bočnímu vstupu.

Boční vstup

Už při prvním vaření u fjordu ve Švédsku jsme měli možnost ověřit užitné vlastnosti batohu, kdy veškeré náčiní bylo dobře přístupné nejen shora, ale i díky rozměrnému bočnímu vstupu. Na delší a náročnější treky lze připojit vak na vodu, na který je v batohu připravena speciální kapsa, včetně vývodu pro hadičku (možné dokoupit).

Dámský Batoh Thule Alltrail 45 l s luxusním postranním vstupem
boční vstup do batohu

Čelní kapsa

Dost často jsem také použila čelní kapsu, a to hlavně na vlhké věci. Je dobře přístupná a celkem prostorná. Také jsem tuto kapsu použila na sušené potraviny, které jsme chtěli mít snadno a rychle přístupné.

Dámský Batoh Thule Alltrail 45 l testovaný při treku v severských zemích
Trek kolem ledovcového jezera Storekraekkja

Ve víku batohu jsou dvě prostorné kapsy nad sebou, jedna je s přístupem z venku a jedna je přístupná po otevření vrchního víka.

Dámský Batoh Thule Alltrail 45 l

Příslušenství

Batoh je také vybaven integrovanou pláštěnkou, kterou lze při nepřízni počasí rychle použít. Šanci otestovat pláštěnku batohu jsme dostali na okružním treku po ostrově Runde, kdy jsme se potýkali s vydatným deštěm a silným větrem. Pláštěnka odolala. V případě, že ji nepotřebujete, je možné ji odejmout.

Při poznávání severských zemí se hodila pláštěnka na dámský Batoh Thule Alltrail 45 l

Dámský Batoh Thula Alltrail 45 l má integrovanou voděnepropustnou pláštěnku Na známém masivu Prekestolen tyčícím se 600 metrů nad hladinou Lysefjordu.
 

Shrnutí

Po celou dobu naší skandinávské expedice nám batoh byl velmi platným pomocníkem. Jeho nošení bylo komfortní a bezproblémové. Určitě bych vyzdvihla vrchní materiál batohu, který je dostatečně odolný vůči poškození a případné znečištění jde velmi snadno odstranit.

Na základě svých zkušeností bych ho rozhodně zařadila mezi nejlepší výrobky velikostní kategorie 45 litrů. Můžete si také vybrat ze dvou barevných provedení.

Dámský Batoh Thula Alltrail 45 l speciálně vyvinutý pro ženskou postavu
batoh Thule Alltrail na testování ve Švédsku
 


Dámský turistický batoh Thule Alltrail 45 lTechnické detaily

Batoh Thule AllTrail 45 l

zádový systém: posuvný, (v rozmezí 10 cm)
vstup: horní, boční
integrovaná pláštěnka: ANO
uchycení holí: ANO, patentovaný systém VersaClick
hmotnost: 1,43 kg

DMOC: 4 199,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Petra NovákováTestovalA:

PETRA NOVÁKOVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Rock Point Plzeň Americká
Outdoorové sporty provozuji od roku: od malička
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2017
V Rock Pointu jsem od roku: 2017
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: turistika, ferraty, snowboarding, lyžování, vodáctví.
 


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Brýle, které drží na nose za jakéhokoliv počasí. Fury jsem otestoval při náročném více než 200 km dlouhém běhu. Jak je hodnotím...

Test brýlí Julbo Fury SP3 CF

02. 12. 2021
6 min čtení
Testy produktů
Univerzální triko, které použijete na běhání, turistiku a spoustu dalších aktivit během zimy. Vyjímečný je střih i design...
Pánská péřovka s výbornou výhřevností a praktickými lezeckými vychytávkami...

Test bundy Rafiki Dante

27. 11. 2021
5 min čtení
Testy produktů