Test batohu Thule Versant 50

4 min čtení 12. 06. 2018

THULE nejsou jen nosiče na kola a přídavné úložné bedny na autech, ale i cestovní zavazadla a batohy. Kvalita a promyšlenost, kterou značka proslula v doplňcích pro automobily, platí i pro výbavu do přírody.

Batoh Versant mě zaujal kompaktním, jednoduchým tvarem. Na první pohled působil funkčně, odolně a jednoduše. Mimo té jednoduchosti, která z části vzala za své objevením množství promyšlených detailů, se mi můj dojem potvrdil. Hledal jsem batoh, co může posloužit na víkend i na týden v divočině. Rád toho nosím co nejméně, a tak jsem ze sedmdesáti, šedesáti a padesátilitrové varianty vybral pro test tu nejmenší.

Batoh Thule Versant 50 l

Jak Thule Versant vypadá…

Versant je jednokomorový batoh s horním plněním, odepínatelným víkem a velkorysým čelním „kufrovitým“ otevíráním, ušitý z odolné kordury dvou gramáží, konkrétně 420D a 100D Nylon Cordura. Záda batohu tvoří tři polstrované polštáře. Systém snadno nastavíte na délku trupu, mohutný bederní pás lze přizpůsobit na individuální šíři boků. Kapsičku na zip na pravé straně doplňuje na levé systém Versaclick – zacvakávací úchyty umožňují připojit různé příslušenství – kapsu na zip, kapsu na fotoaparát nebo obal na příruční lahev.

S batohem se prodává nepromokavá kapsa s rolovacím zavíráním. Horní vstup do batohu kryje víko, s nastavitelnou výškou upnutí, takže pod něj snadno schováte další rozměrný náklad. Jednoduchým odepnutím a přiloženým lehkým popruhem z víka pohotově připravíte příruční baťůžek pro vrcholový výstup nebo průzkum terénu. Vstup do hlavní komory šikovně uzavírá popruh s přezkou a zdrhovadlo. Z čela lze batoh otevřít na zip, takže všechny sbalené věci stále po ruce.

Na vnitřní části zad je našitá kapsa na hydrovak. Téměř celé čelní víko zabírá velká vnější kapsa jištěná popruhem s přezkou. Na batoh jde připnout výbava čtyřmi pomocnými očky a pro cepíny nebo trekové hole slouží úchyty na suchý zip a klasická spodní očka. Dvě boční kapsy jsou našité šikmo k zádům batohu, dosáhnete tedy na uložené věci nebo láhev s batohem na zádech. THULE garantuje nepromokavost dna a vrchní tři čtvrtiny batohu chrání pláštěnka.

Jak jsme testovali...

V zahraničí batoh otestoval kolega Matěj Boháč. Pronesl ho pohořím Mallorky Serra de Tramuntana, celkem zhruba 170 kilometrů s 8700 m převýšení za 7 dní.

Batoh Thule Versant 50 l

V tuzemsku jsem batoh provětral na velikonočním dvoudenním výletu proti proudu Úhlavky a Sedmihořím něco přes čtyřicet kilometrů. Oběma se nám nesl náklad pohodlně. Pláštěnka i nepromokavost dna se osvědčily. Materiálu pláštěnky je dost a vše zakryje i při plném naložení a lahvích v obou postraních kapsách, krásně se vejdou. Nemusíte přemýšlet kam batoh postavit, aby dno postupně neprovlhlo.

Batoh Thule Versant 50 l

Zapínání batohu je velmi komfortní, popruh nad zdrhovadlem krásně stáhne uložené věci. Dobré je umístění bočních stahovacích popruhů. Čelní otevírání je k nezaplacení, pohodlně jím projde i má nepříliš skladná „thermarestka“ Z-lite, nepřekážela tak na batohu a byla hned po ruce a to se mi hodí, rád vylehávám v přírodě a o Velikonocích země ještě studí.

Versant je lehký

V recenzích pravidelně uváděná váha - 1860 g je na 50litrový batoh poměrně velká, ALE … Nevzal jsem v potaz ultralight kategorii a srovnal dvacet batohů odpovídající litráže od sedmi předních značek a Versant 50 patřil do té lehčí poloviny. Šedesáti a sedmdesáti litrová varianta, patří při obdobném srovnání rovněž mezi nejlehčí.

vstup do batohu Thule Versant 50 l


Batoh Thule Versant 50 l
Výhody:

  • Univerzálnost využití
  • Uživatelský komfort
  • Odolnost
  • Výborný poměr odolnost/bytelnost a váha


Nevýhody:

  • Subtilnost popruhů – pohodlné nošení do šestnácti kilo nákladu

 


Batoh Thule Versant 50 l
Technické údaje

Batoh Thule Versant 50l Man

rozměr: 34 x 38 x 69 cm
hmotnost: 1.86 kg

DMOC: 5.499,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point
 

 


Testoval:

Jakub AnderleJAKUB ANDERLE

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám: Hannah Plzeň, Americká
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2016
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2016
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: chůze, sledování korun stromů
Specialista na výrobky: batohy, spacáky, karimatky
Specialista na značky: Osprey, Thule, Salewa, Sir Joseph, Thermarest

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...
Batoh, u kterého můžete velmi rychle schovat všechny popruhy a udělat z něj regulérní cestovní tašku třeba do letadla. Co vše umí, se dozvíte v recenzi...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey