Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test běžecké vesty Osprey Duro 6 l

4 min čtení 18. 06. 2019

Batohy značky Osprey patří k mým aktivitám jako orlovec říční (tvoří logo Osprey) k obloze. Už od vzniku značky v roce 1974 byl kladen důraz na funkčnost a kvalitní zpracování. Prostě navrhnout a udělat inovativní batoh v nejvyšší kvalitě.

Produkty Osprey dnes pokračují v tomto průkopnickém duchu a používají se na nejvyšších horách, na nejvzdálenějších ostrovech i uprostřed civilizace. Představím vám běžecký batoh, chcete-li běžeckou vestu Osprey Duro 6. Ideálního parťáka pro běhání v terénu

Běžecký batoh - vesta Osprey Duro 6 l se skvěle hodí na dlouhé běhy

Inovovaná běžecká vesta Osprey Duro 6

Zcela nový batoh Duro 6 se k nám dostává po roční odmlce a hned na první pohled je trochu jiný. Jedná se o výkonný běžecký batoh pro běžce na delší tratě, kteří potřebují mít vše sebou. Batoh je vyroben ve stylu vesty, což umožňuje pohodlné nošení.

Díky bočnímu stahování má batoh úzký střih. Dva hrudní, nastavitelné a odnímatelné popruhy, připevní batoh k tělu tak, že o něm po chvíli nevíte. Batoh disponuje hned několika kapsami. Dvě kapsy na přední straně slouží na láhve 500 ml, které koupíte v balení s vestou.
 

Běžecký batoh - vesta Osprey Duro 6 l - pohled zpředu na odnímatelné popruhy
Běžecký batoh - vesta Osprey Duro 6 l - pohled ze strany

Hned pod nimi jsou další kapsy na výživu a jiné vybavení. Součástí je i kapsa na zip, která se osvědčí na věci, co potřebujete mít po ruce, ale nesmí se ztratit. Láhve jsou v kapsách zajištěny a stejně tak pítko, aby se nikde nekymácelo a bylo tam, kde ho budete pokaždé hledat. Součástí jedné kapsy je i píšťalka pro pomoc v nouzi.
 

Běžecký batoh - vesta Osprey Duro 6 l - detail na kapsy z elastické síťoviny
Běžecký batoh - vesta Osprey Duro 6 l - detail na uchycení měkké láhve 500 ml
detail na popruh s magnetickou úchytkou pítka vodního vaku

Tři komory na zádech

Duro šestka má na zádech tři komory na zip. Jedna na integrovaný vodní vak, druhá na doklady a klíče, pro které je připravena karabinka a hlavní prostor na vše co potřebujete mít s sebou.

Elastická kapsa se hodí například na nepromokavou bundu a další dvě síťované kapsy jsou na hůlky. Zadní část každého ramene je vybavena smyčkou Stow-on-the-Go ™, pro jednodušší uchycení hůlek a samozřejmě nechybí ani poutko na světlo.

Jedná se o komfortní batoh, chcete-li objemnou běžeckou vestu, kterou si oblíbí i náročný uživatel očekávající kvalitní zpracování a maximální funkčnost.

Běžecký batoh - vesta Osprey Duro 6 l má tři komory na zip a spoustu kapes

Duro na zádech lépe sedí

S první generací běžeckých batohů a vest Osprey Duro jsem běhal, ale pár věcí mě na nich vadilo. Designéři nejspíš vyslyšeli mé volání z vrcholků kopců a předělali vše, k čemu jsem měl výhrady. Batoh na zádech lépe sedí.

Člověk si připadá, jako by měl spíše vestičku než batoh. Při delším běhu zapomenete úplně, že na zádech něco máte. Hůlky se dají připnout i za běhu. Vícero kapes se hodí na různé propriety, bez kterých se neobejdete. Velikost je tak akorát, aby se do něj vešlo, vše co je potřeba.

Běžecký batoh - vesta Osprey Duro 6 l se skvěle hodí na delší běhy

Shrnutí

Běžecký batoh Druro 6 l byl na mých zádech při každém běhu, nejen při delších výbězích. Vejde se do něj přesně to, co je potřeba. Pití, jídlo, sladkosti, ale i nepromokavá bunda, náhradní tričko, lékárnička a další drobnosti - doklady, peníze, telefon. Na batohu Duro 6  jsem ocenil hlavně to, že nikde netáhnul a ani neomezoval v pohybu.

Z kapes se mi nic nevytratilo a hůlky držely spolehlivě i za běhu. Batoh je vyroben ve stylu běžecké vesty a tak není divu, že i v náročném terénu drží ve své pozici a neposkakuje na zádech. Díky síťovině, která se nachází z vnitřní strany k tělu, batoh pohodlně sedí a zachovává prodyšnost i v případě, kdy běžec maká na doraz.
 

s běžeckým batohem Osprey Duro 6 l až na vrcholky hor

Výhody

  • boční stahování
  • 2 hrudní nastavitelné popruhy
  • Stow-on-the-Go System™ pro uchycení holí na batoh
  • součástí balení je i 2x 500 ml láhev Soft Flask s pítkem a prodlužující trubičkou
  • reflexní grafika


Nevýhody

  • u této velikosti batohu postrádám nepromokavou kapsu na doklady a peníze
  • nevyrábí se dámský model

 


Technické detaily

Běžecký batoh - vesta Osprey Duro 6 lBěžecký batoh Osprey Duro 6 l

materiál kapes: PowerMeshTM
součástí: 2x 500ml láhev Soft Flask s pítkem a prodlužující trubičkou
uchycení holí: ANO, Stow-on-the-Go System™
popruhy: 2 hrudní popruhy nastavitelné, odnímatelné
píšťalka: ANO

MOC: 2 799,- Kč

Běžecký batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


dodatečná on-line sleva

Při objednání on-line si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 15 %. Stačí během nákupu zadat tento kód:

OSPRDUR6

Uplatnění: 18. 6. – 18. 7. 2019. Sleva platí pouze na model Osprey Duro 6 l. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, včetně vaší slevy z klubové karty Zóna.
 


testoval:

 

Radek CivišRADEK CIVIŠ

Outdoorové CV ve zkratce:

V Rock Pointu mám na starost: vedení obchodů v Brně a Jihlavě
Outdoorové sporty provozuji od roku: 1990
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2005
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: Kajak a plachetnice jsou vášní, hory láskou, běh a volné potápění inspirací
 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů