Test obuvi Garmont Dragontail N.AIR.G

4 min čtení 03. 07. 2017

Víte, že Dragontaily letos slaví 15 let? Ano, čtete správně. Dragontaily letos opravdu obdržely občanku! Tato modelová řada je u většiny outdoorových nadšenců evidentně oblíbená a osvědčená! Řekla jsem si, že je musím také otestovat!

První seznámení…

První nazutí v obchodě proběhlo nadvakrát. Tak jako obvykle jsem zvolila o půl čísla větší velikost, než nosím klasickou konfekční obuv. U Dragontailek jsem se ale zmýlila a díky mírně užší špičce jsem nakonec vybrala botu o další půl číslo větší. Rozhodně to ale není na závadu, jen je třeba si to při výběru uvědomit a dát spíš na pocit chodidla v botě než na cedulku s číslováním. Bota mi jinak okamžitě sedla, hned jsem věděla, že mi rozhodně puchýře neudělá. A taky, že neudělala!

A jde se ven…

Dragontail N.AIR.G woman jsem měla možnost testovat relativně důkladně a dlouho. Odpolední procházky se psem čítají 5 - 10 km v týdnu, o víkendu i více a charakter cest je dost různorodý – les, pole, šotolinové cestičky či louky, a to v jakémkoliv počasí. Kdo má psa, tak ví, že počasí není důvod a pejsek prostě musí ven. Botky se mnou zažily i několik kilometrů po skalnatých cestách i na ferratách v okolí jezera Garda.

Dragontail N.AIR.G woman testované na Gardě

Snadné nazouvání

Obouvání těchto bot se stalo doslova radostí! Díky povolenému šněrování už od prstů jsem do boty pohodlně vklouzla a následně botu rovnoměrně dotáhla. Nikde nic neškrtilo a ani nebylo povolené, šněrování se jednoduše dotáhlo dle tvaru nohy. Tkaničky prochází kovovými očky, takže obavy z vytržení oček nejsou na místě.

Nejvíc nadšená jsem byla z toho, že jsem se v nich cítila neuvěřitelně pohodlně, nikde nic nedřelo, netlačilo, a to už od první chvíle i při celodenním nošení. Je mi jasné, že to zní jako prodejní klišé, ale je to TAK!

Dragontail N.AIR.G woman při ferratě

Bez "goráče", zato prodyšné

Botky nemají „goráč“, ale o to víc jsou prodyšné a vzdušné, takže pro letní turistiku ideální volba! Samozřejmě, že tohle pravidlo platí, pokud uživatel zvolí správné ponožky. S bavlněnými to rozhodně nebude ono.  Prodyšný svršek není jen tak z nějaké „síťoviny“, takže v pohodě ustál bez šrámů i kontakt se skalnatým terénem či chůzi zarostlým lesem. 

Přední část boty s pevnou gumovou obsázkou na špičce ochránila prsty v kamenitém terénu a v pohodě a suchu jsem byla i při šlápnutí do mělké louže či při chůzi ranní rosou. Bota je přeci jen posazená na mírně zvýšené podešvi, takže louže mě jen tak nerozházela. Pevně usazená pata, díky stabilizačnímu systému Heel Lock (drží patu ve stabilní poloze a brání jejímu nežádoucímu pohybu v botě) zajistila, že ani po celodenním nošení jsem nezaznamenala jakékoliv puchýře či otlaky.

Dragontail N.AIR.G woman při testování na Gardě

Shrnutí…

Boty Dragontail N.AIR.G jsou lehké trekovky, které bez problémů obstojí ve skalnatém terénu, ale dobře poslouží i pro turistiku nenáročným terénem. Podešev z osvědčeného Vibramu dobře drží na jakémkoliv povrchu.

Musím říct, že doteď jsem při nákupu lehkých trekovek sahala v obchodě vždy po vysokých pohorkách, které mi dávaly větší pocit jistoty v kroku, pevného kotníku a stability celého chodidla. Test nízkých „Dragonek“ mne ale přesvědčil o opaku – lehounká, flexibilní, ale rozhodně stabilní a pevná bota může být i ta nízká!

 


Technické detaily

boty GARMONT DRAGONTAIL N.AIR.G WomanBoty Garmont Dragontail N. Air. G. Lady

podšívka: Mesh
podrážka: Vibram Q811
hmotnost: 365 g (1/2 pár vel. 5 UK)
zpevnění paty: systém Heel Lock

DMOC: 3.699,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Výhody:

  • lehkost

  • flexibilní, ale přesto pevná bota
  • šněrování od špičky - dokonalé a rovnoměrné utažení boty
  • pevná pata, která dodává větší stabilitu nohy


Nevýhody:

  • úzká špička – model nebude vhodný pro osoby s širší klenbou

 


 

Testovala:

Ivana MalíkováIvana Malíková

Sport a pohyb venku zbožňuje od malička, takže ani není divu, že ji „vítr“ zavál do outdoorové firmy. Jako každý, má své oblíbené pohybové aktivity, kterým věnuje maximum času, ale rozhodně nepohrdne a ráda ochutná i jiné, nové. Šachy a cvrnkání kuliček mezi sporty rozhodně neřadí.

Pracuje v oddělení marketingu v Plzni jako brand manažerka značky Hannah. Provozuje lacrosse, kolo, běhání, dlouhé procházky se psem, zkrátka má ráda pohyb venku!

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey