Test boxerek Saxx

3 min čtení 10. 12. 2018

Trenky Saxx – aneb jak jsem se nechtěně stal markeťákem

Na Elbrus jsem dostal od Rock Pointu dáreček. A to doslova, protože testovat tyhle trenky bylo pro mě potěšením. Saxx má silný příběh. Ve zkratce „Rybář z Aljašky si chtěl chránit své nádobíčko a proto vyvinul v trenkách speciální pytlík na svůj pytlík“. Říkal jsem si, pěkný marketing. Pak se to ale stalo. Trenky jsem si nasadil a zjistil jsem „ono to je fakt pravda“. Nevěřil jsem, že to bude fungovat, ale je to tam… a přitom taková blbost.

Nevím, jestli je to materiálem nebo střihem nebo tím příběhem, každopádně když si trenky nasadíš, tak zažiješ v intimních partiích takovou péči, kterou jsi od kusu oblečení ještě nezažil!
 

boxerky SAXX ochránily citlivé partie ať bylo horko nebo mráz

Z praktického hlediska

Trenky jsem měl v Rusku a Kazachstánu, vždy mě „podržely“. Jsou moc příjemné. To co slibují, dodrží. Fungují na principu, že látka odděluje stehna od rozkroku a tím pádem se nic netře, nevznikají opruzeniny atp. Trenky mohou sloužit v mínusových i plusových teplotách. Nejsou to termo trenky, jsou pouze funkční.

Od doby, kdy jsem Saxxy vyzkoušel, je (ať chci nebo nechci) doporučuju na všech svých výpravách. Ještě se mi nedostalo zpět negativní zpětné vazby. Tady je pár důkazů:

Dan Born – poprvé v Saxxech - expedice západní Afrika, Mauritánie +30° C: "Můžete si říkat, že jste pohodlný lidi, ale bez trenek Saxx neznáte pravej význam toho slova"

Petr Hlubina – poprvé v Saxxech - Kavkaz, Rusko, Elbrus -5° C: "Nejhorší, co se ti může stát na vícedenním treku je zapařit si rozkrok nebo mít opruzená stehna. Tomu je v trenkách SAXX konečně konec."

 

boxerky SAXX ochránily citlivé partie ať bylo horko nebo mráz

Moje doporučení?

Činy místo slibů? Prostě si je kup! Osm stovek není zas taková investice a až si koupíš svoje první Saxxy, tak uvidíš, že nebudou poslední a že jsem nemluvil do větru!
 


TESTOVAL:

Martin KsandrMARTIN KSANDR

Martin je jedním z tahounů brněnského Expedition Clubu, kterého s Rock Pointem na jeho expedicích pravidelně podporujeme. Zdolal nejvyšší horu Afghánistánu, Noshaq 7492 m,  vylezl osmitisícovku Manásulu - za tento výstup dostal ocenění ČHS "Talent roku - výstupy nad 6000m", podnikl prvovýstup na pákistánsky vrchol Sugulu Peak, nebo vrcholy v tádžickém Pamíru - Pik Korženěvské, Pik Moskevské Olympiády, Pik Vorobiev.

Martin by vám také dlouze dokázal vykládat o přechodu zamrzlého jezera Inari za severním polárním kruhem, o Elbrusu, o Ladakhu, o Peru, Bolívii, Thajsku, Indonésii, Kambodži, Maroku, Gruzii, Jordánsku, Arménii, Náhorním Karabachu, Rusku, Ugandě, Ománu a pokračovat v tom do nekonečna.


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey