Test brýlí Julbo Aerolite SP3 CF

4 min čtení 22. 09. 2020

Když jsem vybírala vybavení na přeběh Šumavy, poměrně intenzivně jsem řešila i brýle. Běhám v nich často a ráda. JULBO AEROLITE mi hned zaujaly pěkným dámským vzhledem i barevností. Navíc všichni víme, že stejný model používají sportovní hvězdy nejen mezi českými biatlonistkami! I to pro mě bylo vodítkem.

Bezpodmínečnou nutností pro trailový běh je, aby brýle naprosto přesně seděly, neposkakovaly a neklouzaly vám po obličeji s každý krokem při prudkém seběhu nebo přeskoku padlého stromu či potoka. V tomto ohledu Julbo Aerolite SP3 CF rozhodně nezklamaly.
 

 Vyrobené z odlehčeného plastu, na obličeji o nich ani nevíte
Zorníky obsahují CF "color flash", tj. barevný odlesk skel, který je neměnný a je čistě otázkou módy


Vhodné pro menší obličej

Jsou navržené pro menší obličej – šířka nosníku 14 mm, šířka zorníku 126 mm a délka nožiček 131 mm. Nosník i nožičky mají v místě kontaktu s pokožkou příjemnou měkčenou gumu. Nožičky jsou nastavitelné a pevně drží na uších. Maximální komfort zajištěn! Brýle využívám i na cyklistiku. Nožičky nevadí ani pod přilbou. Navíc o nich na obličeji vlastně nevíte. Jsou vyrobené z odlehčeného plastu a lehoučké jak pírko.

Panoramatické zorníky

Co jsem hodně ocenila je bezkonkurenční velikost zorníků. Téměř neomezují periferní vidění běžce. Jsou skutečně panoramatické. Tuto přednost jsem docenila hlavně při jízdě na kole, kde je periferní vidění ještě důležitější než při běhu.


Velikost zorníků umožňuje při běhu tak důležité periferní vidění
 

Fantastické odvětrání

Další nadšení následovalo, když se na přeběhu Šumavy a pak hlavně v létě oteplilo a očekávala jsem zamlžené brýle. Nestalo se ani v prudkých horských výbězích do rozpálených svahů! JULBO AEROLITE jsou fantasticky odvětrané.


Skvěle obstály i při seběhu, na očích neposkakovaly a neklouzaly

Zorníky

Brýle JULBO AEROLITE SP3 CF využijete zejména za ostrého slunce. Zorníky jsou tmavší – kategorie 3. Za šera nebo snížené viditelnosti nejsou optimální. Zorník Spectron 3 CF je vysoce odolný. Značka CF znamená „color flash“ – určitý barevný odlesk skel, který už je neměnný.

Téměř nezničitelné

Tyto Julbo brýle jsem pořizovala do přírody, do akce... Při běhu není čas řešit, jak a kam brýle složit a uskladnit, když zrovna nejsou třeba na očích. Důležité proto bylo, aby při manipulaci s nimi nehrozilo, že je zničím.

Já jsem je při dešti dávala do kapsy na běžeckých kraťasech. Přežily! Jsou vyrobené z pružného materiálu, který snese dost drsné zacházení. Jsou vysoce odolné i proti nárazům. Skla samozřejmě poškrábat lze, ale výrobce nabízí za poplatek skla nová, která si pak snadno uživatel vymění. Určitě to vyjde levněji než nové brýle.


Nastavitelné nožičky zajišťují perfektní usazení

Pro aktivní pohyb

Aerolite SP3 CF doporučuji aktivním ženám, které hledají moderní brýle s výbornou funkčností při různých aktivitách. Jsou vhodné nejen na léto na běh, cyklistiku, in-line brusle a podobně, ale třeba i padelboard a další vodní sporty (doplňte je fixační šňůrkou kolem hlavy – neplavou a jdou ochotně ke dnu) a v pak zimě na skialp, běžky a podobně. Ženy, které se rády sportovně oblečou i do města, v nich ostudu rozhodně také dělat nebudou.

Text: Linda Beniačová
Foto: Rob Trnka, Jakub Cejpek, účastníci výzvy "napříč Šumavou"
 


Technické detaily

Sluneční brýle Julbo Aerolite SP3 CF pro aktivní pohybBrýle Julbo Aerolite SP3 CF

typ zorníku: SPECTRON 3 CF
propustnost světla: kategorie 3
šířka zorníku: 126 mm
šířka nosníku: 14 mm
délka paciček: 131 mm

DMOC: 2 399,- Kč

Brýle získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

TestovalA:

Linda BeniačováLINDA BENIAČOVÁ

Je jednoznačně nejaktivnější závodnice v týmu. Trailová běžkyně se zaměřuje hlavně na ultra traily a čím delší je závod, tím lépe. Trailovou školou a tréninkovým hřištěm pro ni je od dětského věku Malá Fatra, v jejíž blízkosti vyrůstala. Vystudovala pedagogickou fakultu, obor TV v Nitře. V současné době žije Linda v Brně, kde vede běžecký klub Running zone, kde se potkávají všechny věkové i výkonnostní kategorie běžců. Její prioritou při vedení běžeckých tréninků pro sebe i pro klubové svěřence je individuální přístup, široké znalosti fyziologie a sportovní zkušenosti týkající se nejen běhání. Od roku 2019 je také na seznamu terapeutů metody SPS (SM systém). Je  amabasadorkou značky Dynafit.
Facebook: https://www.facebook.com/linda.beniacova

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Batoh do města, který pěkně vypadá, je odolný a praktický. Kolega Dan bágl Voyager podrobil pečlivému testu a zhodnotil, že...

Test batohu Hannah Voyager 28

13. 08. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Sportovně outdoorová bota Wasatch Crest Vent je vhodná na speed hiking a další aktivní pohyb. Jak se osvědčila v terénu i mimo něj...
Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey