Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test brýlí Julbo Monte Bianco

Jednoduše sluneční brýle na všechno, kromě rychlého běhání. Po modelu Monte Bianco jsem sáhl ve chvíli, kdy jsem poprvé vyrazil na skialpy, na ledovec. Doposud jsem na vysoko položeném sněhu strávil vždy jen pár minut při závodění nebo tréninku. Teď jsem se ale chystal na delší dobu a tušil jsem, že jen fotochromatické sklo by nemuselo stačit. Jsem po laserové operaci oka, takže se snažím oči co nejvíce chránit.

Perfektní vidění krajiny

Už při ranní cestě do Rakouska jsem poznal výhodu polarizačního filtru, ten eliminuje odrazy od nízko položeného slunce a výhled na okraj Alp tak neměl chybu. Pohled přes skla s označením Cameleon je zabarvený spíš do hněda a s rostoucí intenzitou slunečního záření roste i ztmavení skel. Takže rozhled po lyžařském areálu ve 3000 m n. m. neměl nejmenší chybu. Díky brýlím jsem měl jasný přehled o prostoru kolem sebe i proti ostrému slunci. Mt Bianco sice není vyloženě lyžařský model, ale díky velikosti skel a gumovým nástavcům, na boční okraje ani pod skla nefouká a oči neslzí ani při sjezdu. Na celodenní lyžování pouze z kopce ale samozřejmě existují pohodlnější řešení.

Tomáš Bystřický

Spolehlivě ochrání oči na sněhu a ledovci

Když přišla pořádná zima i na naše hory, bral jsem brýle automaticky i na všechny skialpové tréninky na Šumavě a také biatlonové závody, kdy při práci rozhodčího potřebuji opravdu ostrý zrak. Na to pohodlí jsem si totiž tak zvykl, že se v podstatě těším na každou chvíli, kdy budu mít brýle na očích. Teď na jaře jsem v nich začal jezdit i na kole, protože mám pocit, že jsou oči dobře kryté ze všech stran, ale se stoupající intenzitou a pocením už mají brýle problém vlhkost odvětrat.  Na kole to ještě při sundání gumových nástavců je možné, ale ten běh už je nad možnosti těchto brýlí. Koneckonců na to model není primárně určený, ale ten výhled přes Cameleony je tak příjemný! Julbo Monte Bianco se okamžitě staly moje nejoblíbenější sluneční brýle (vedle modelu Aero) a díky decentnímu designu padnou skvěle i k obleku do města.

 

 


Technické detaily:

Julbo brýle Monte BiancoBrýle Julbo Monte Bianco:

typ zorníku: camelenon
samozatmavovací čočka: ano
propustnost světla: kategorie 3

DMOC: 4 199,- Kč
Brýle získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


VÝHODY:

  • fotochromatická skla a polarizační filtr

  • spolehlivé krytí celých očí, díky odnímatelným nástavcům nehrozí ani boční oslnění nebo slzení kvůli větru, po jejich sejmutí je i odvětrání na slušné úrovni,

  • všestranné využití od náměstí až po ledovec
     

NEVÝHODY:

  • velmi „civilní“ design

  • horší odvětráníTESTOVAL: 

 

Tomáš BystřickýTOMÁŠ BYSTŘICKÝ

Tomáš pochází ze Zruče-Sence a je studentem doktorandského studia na fakultě elektrotechnické v Plzni. V současnosti běhá v Dynafit týmu. Jeho největším koníčkem je běhání v terénu. Sám tvrdí, že nijak specializovaný není, závody si vybírá podle toho, jaký má vrchol v dané sezoně. "Mám rád rozmanitost, proto si vybírám různé vzdálenosti a především v terénu, protože mi vyhovují změny tempa. Běhám jak krátké krosy, tak mám za sebou i Skymaratony, Vertical km, ale i Horskou výzvu nebo Transalpine Run, prostě, aby mě to bavilo. Kdybych se zaměřil konkrétně na nějakou vzdálenost, asi by to neslo lepší výsledky, ale nebyla by to taková zábava."

A jak ses k běhání dostal?
"Začal jsem v 9-ti letech s letním biatlonem, což je varianta, při které se běhá v keckách a nenosí se zbraň na zádech, na rozdíl od toho klasického, vše ostatní je stejné. Takže běhám od mala a zhruba od 20-ti let přidávám na objemu a čím dál více směřuju k terénním a horským závodům."

OTESTOVALI JSME I DALŠÍ PRODUKTY »

 

Další outdoorové čtení

Je to bota, která patří do přírody. A čím náročnější terén bude pod sebou mít, tím více radosti přinese. Hodnocení po 400 km v nohách...
Úžasně pohodlné lezecké kalhoty do skal i na umělku, které nezklamou ani při dalších volnočasových aktivitách...
Polštář plný kuliček, který se skvěle přizpůsobí terénu...