Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test bundy Crazy Idea Tropical

Dostávat se stále dokola na pomyslnou „hranu“ je pro někoho jako droga. Stále vyhledává možnosti a příležitosti, jak se k ní přiblížit, aby nahlédnul přes ten okraj a zjistil, co je na druhé straně. Vždy ale musí mít na paměti, že se musí dostat bezpečně zpět.

Někdy mu pomůže jenom se najíst, vyspat, jindy blízká osoba, která ho vezme za ruku. Vždy by měl být připraven a v záloze mít náhradní plán. O zimních horách to platí dvojnásob. Euforii z dosažení vrcholu vystřídá vystřízlivění a to, že cesta zpět bude neméně náročná jako cesta vzhůru. Úspěch tkví v připravenosti a umět se rozhodnout. Nepodcenit žádnou maličkost, a to ani ve vybavení, na kterém obvykle závisí nejen úspěch, ale celé bytí. 

v bundě Crazy Idea je nejlépe v chladných horách

Tropical v mrazech příjemně zahřeje

Izolační bunda Tropical od Crazy Idea je velmi lehká a sbalitelná. Přes svou nízkou hmotnost a snadnou kompresi je to jedna z nejteplejších a nejvýkonnějších horolezeckých bund, a to nejen z Crazy Idea kolekce. Její určení je ideální pro vysoké nadmořské výšky a obzvlášť do chladného podnebí.

Vnější tkanina je lehká, ale odolná díky konstrukci rip-stop a má vysoký standard vodoodpudivosti. Celá jedinečnost tkví ve svařování, kdy jsou touto technologií vytvořeny, jak výrobce uvádí, Solar Ball (solární koule), které jsou vyplněny prachovým peřím a polyesterem. Díky této technologii dochází k opětovnému využití tělesného tepla a jeho udržení uvnitř namísto, aby se rozptýlilo ven.

zateplovačka Crazy Icea Tropical vytváří skutečně tropické teplíčko

Kapsy neviditelné i přiznané

 • 2 vnitřní kapsy - jedna na zip a druhá jen ze síťoviny, do které se bunda balí.
 • 4 kapsy z vnějšku - na první pohled nejsou vidět. 2 jsou na ruce s neviditelným zipem a pak 2 velké náprsní na zip.

 

Hodně jsem ocenil vnitřní velké kapsy, kam se vejdou nejen rukavice, ale třeba i stoupací pásy.
 

zateplovačka Crazy Icea Tropical - pohled na podšívku
zateplovačka Crazy Icea Tropical - vnitřní kapsy jsou velké

Komfort zvyšují lemy i zateplená Kapuce

Nesmím opomenout dobře padnoucí a přitom zateplenou kapuci, pod kterou se vejde i přilba. Kapuce má jak příjemný vnitřní okraj z mešového materiálu, tak i užitečný kšilt. Určitě stojí za zmínku ještě mešový materiál v oblasti zátylku, který příjemně obepíná krk.

zateplovačka Crazy Icea Tropical

Nošení bundy velmi zpříjemňují dva lemy:

 • v kapuci - jde vám na čelo, nikde neškrábe a kapuca díky němu dobře drží.
 • na zátylku - kde příjemně obepíná krk.


Pohodlné manžety na rukávech vklouznou do rukavic jako by nic. Jsou samozřejmostí stejně tak, jako stahování ve spodní části bundy. 
 

zateplovačka Crazy Icea Tropical - stahování dolního lemu
zateplovačka Crazy Icea Tropical stahování kapuce

Pro koho je bunda určena?

Komu bych tuto bundu doporučil? Všem, co se pohybují v zimním období nejen na horách, ale třeba jen venku někde v přírodě. Protože bunda dokáže zahřát jak na hřebeni hor, tak i u zapadlého auta, které se snažíte vyhrabat. Primárně ji nejvíce využijí aktivní lidé, kteří potřebují mít v batohu dostatečně teplou bundu při nízké hmotnosti. Ať to budou skialpinisti, horolezci nebo turisté, prostě lidi, co se nedívají, jaká bude daný den teplota, ale prostě jdou a užívají si krás přírody.

zateplovačka Crazy Icea Tropical

dobře sbalitelná

Při prvním balení do batohu, jsem si říkal, ať není o víkendu moc velká zima, ale bohužel předpověď slibovala při vyjasnění -15°C a silný vítr. Do batohu se však už moc dalších věcí nevejde. Ale věřit značce Crazy Idea se mi zatím vždy vyplatilo. Ať s předchozí zimní bundou nebo čímkoliv, co od ni mám a že toho není zrovna málo. Bunda Tropical je solidně skladná a dá se sbalit do vlastní kapsy.
 

zateplovačka Crazy Icea Tropical po sbalení
zateplovačka Crazy Icea Tropical po sbalení

Nejen na vrchol

Vrchol se stává magnetem, nejen úspěchem zdolání. Opojení z dobytí nejvyššího bodu se dostavuje s euforií, kterou násobí blažený pocit tepla po oblečení další vrstvy. Opět se ukázalo, že věci od značky Crazy Idea navrhují lidé, kteří je aktivně používají. Což je důležité. Uživatel nemusí návrháři nic vysvětlovat, on prostě ví. Bunda díky nové technologii a kombinaci plnění poskytuje maximální tepelný komfort, i když rtuť teploměru je hluboko pod nulou a venku panují špatné podmínky.

se zateplovačkou Crazy Icea Tropical budete na vrcholu hory i vrcholu blaha
zateplovačka Crazy Icea Tropical

Mohl by o tom vyprávět i člověk, kterého se nám zželelo, jelikož svoji výbavu podcenil. V tu chvíli by byl rád za cokoliv. Moje hřejivá Crazy Idea bunda a ještě teplejší rukavice ho dostaly zpět na naši stranu, a to do bezpečí.

Kdo tedy hledá teplou bundu, na kterou se může spolehnout, není co řešit.

zateplovačka Crazy Icea Tropical
 


Výhody

 • neuvěřitelně teplá bunda
 • zateplená kapuce s pružným lemem, pod kterou se vejde i přilba
 • velká vnitřní kapsa
 • příjemný lem na kru
 • reflexní loga
 • lehká a dobře sbalitelná


Nevýhody

 • malé taháčky na zipech, tady se nevyplatilo šetřit

 


zateplovačka Crazy Icea Tropical Technické detaily

Bunda Crazy Idea Jkt Tropical Man

vnější tkanina: odolný rip-stop s vysokým voodpudivým standardem
výplň: Solar ball (stejně lehký jako peří, ale je vodoodpudivý)
kapsy: 6, dvě vnitřní, 4 vnější
hmotnost: 733 g

MOC: 9 499,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point
 


 

testoval:

Radek CivišRADEK CIVIŠ

Je od mala sportovec tělem a duší. Vyzkoušel mnoho sportů ať tradičních tak netradičních. Vystudoval fakultu sportovních studií v Brně. Prožil deset závodních let na horském kole. Kajak a plachetnice jsou pro Radka vášní, hory láskou, volné potápění a běh inspirací. Poslední 3 roky si užívá jen jako běžec a skialpinista bez závodních ambicí. Jeho hlavním motivem je poznávání a radost z pohybu.


 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Je to bota, která patří do přírody. A čím náročnější terén bude pod sebou mít, tím více radosti přinese. Hodnocení po 400 km v nohách...
Úžasně pohodlné lezecké kalhoty do skal i na umělku, které nezklamou ani při dalších volnočasových aktivitách...
Polštář plný kuliček, který se skvěle přizpůsobí terénu...