Test bundy Direct Alpine Alpha

3 min čtení 23. 03. 2018

Alpha sdílí svůj název s materiálem, který perfektně dýchá, hřeje, a málo váží. Díky americkým speciálním jednotkám, které tento špičkový materiál používají při výcviku a misích, je Polartec Alpha známější po celém světě. Splňuje velmi vysoké nároky pro funkčnost v náročných prostředích. Bohatě pokryje požadavky každého horolezce, skialpinisty, běžkaře nebo turisty.

bunda Direct Alpine Alpha

Šikovná volba materiálů…

Základem bundy je zmíněný materiál Polartec Alpha, který je zde nově použit bez podšívky, aby bylo dosaženo co nejvyšší prodyšnosti. Perfektně izoluje teplo, propouští pryč od těla vlhkost a funguje bezvadně při nízkých teplotách. Direct Alpine Alpha je promyšleně ušitá bunda ještě s dalšími funkčními materiály, které jako celek výborně fungují a jen utvrzují její přednosti. Odolnost při nízké váze zastupuje Pertex Endurance a Pertex Microlight. Elastické panely ze softshellu bez membrány Swing Cool, umožňují přilnutí k tělu a tím se dosáhne zlepšení izolace. Najdeme ho na koncích rukávů, bocích, bedrech a kapuci.

zadní pohled na bundu Direct Alpine Alpha

Praktické detaily…

Alpha má dvě výhodně položené kapsy, do kterých se dostanete i v sedáku nebo se zapnutým bederním pásem batohu. Všechny zipy jsou od osvědčené značky YKK, takže se dobře zapínají a budou mít dlouhou životnost. Hlavní, celorozepínací zip je opatřen vnitřní krycí légou s horní ochranou brady. Kapuce je volně ložená, bez možnosti úprav velikosti. Má ale univerzální střih, po obvodu je stažena pružným lemem. Stejně zakončené jsou i konce rukávů. Pas si můžete stáhnout na bocích pomocí „taháčků“.
 

bunda Direct Alpine Alpha man
bunda Direct Alpine Alpha man

Celkové hodnocení…

Bundu si obléknete jako druhou nebo třetí vrstvu. Je velmi univerzální. Při vašich oblíbených aktivitách sami zjistíte, jak kvalitně a funkčně jde ušít český produkt, vytvořený v liberecké firmě Direct Alpine. Odolá mírnému dešti a neprofoukne. Odpadá tak neustálé převlékání při sestupu nebo výstupu a přemýšlení, kterou vrstvu zvolit. Zahřeje na jaře i na podzim. V zimě ji lze nosit jako svrchní vrstvu nebo jako izolaci pod membránovou bundu. Vyzkoušel jsem ji při trecích na sněžnicích, kde opravdu potvrdila svojí vysokou prodyšnost. Při svižnější turistice byla bunda Alpha také skvělou volbou. Určitě si ji přibalím i na cestu do Alp a budu ji hrdě nosit v barvách naší vlajky. Jsem rád, že můžu mít ve skříni další český produkt, který funguje a ještě dobře vypadá!
 

bunda Direct Alpine Alpha man
sbalená bunda Direct Alpine Alpha man

Výhody:

  • Velmi vysoká prodyšnost.
  • Praktické řešení kapes.
  • Pohodlný střih díky pružným panelům.
  • Nízká váha
  • Český výrobek
     

bunda Direct Alpine AlphaTechnické detaily

Bunda Direct Alpine Alpha

základní materiál: Pertex Microlight 100% PAD (43g/m2)
izolace: Polartec Alpha
hmotnost: 302 g

DMOC: 3.999,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testoval:

Pavel Doležal
PAVEL DOLEŽAL

V Rock Pointu je už řadu let. Jelikož začínal na pozici prodavače, prošel mu za ta léta rukama už hodně velký počet produktů, které jste si u něj mohli zakoupit. Nyní vám produkty nabízí virtuálně, protože přesedlal k počítači a své znalosti rozvíjí v e-shopu.  Před narozením syna byl prioritou hlavně bike, teď je z Páji starostlivý otec a výtečný kuchař dbající na zdravou výživu. V pohybu je přesto neustále. V oblibě má rakouské hory i české kopečky, kam s rodinou rád vyráží.

 

Otestovali jsme i další produkty »

 

Další outdoorové čtení

Cloudvista, svižná trailovka, kterou Filip dokonale proběhal v rakouských Alpách. Jak se osvědčila a na jak dlouhé trasy je vhodná...
Městský batoh musí být odolný, s kapsou na notebook, v moderním designu a musí být na záda pohodlný. Jak se osvědčil při testování Osprey Transporter Roll Top...
Lehký technický batoh, který patři mezi bestsellery značky Osprey. Splnil všehna očekávání kolegy Tomáše? Více v recenzi...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey