Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test bundy Dynafit Alpine WP 2,5 L

Protože se nejlépe cítím v přírodě, a to za každého počasí, jak se mi naskytne příležitost, utíkám do nedalekých hor. I když zde ze sebe vydám kolikrát maximum, obohacení těla i duše je ještě několikanásobně větší.

Nedaleké Jizerky, které se pro mě staly životní láskou, mě vždy okouzlí, a tak se do nich vracím opakovaně. Proto jsem si je vybrala i pro testování bundy Dynafit Alpine Waterproof 2.5L W. Bundu jsem testovala hlavně na kole, při běhu a na procházkách.

Malá, ale šikovná...

Protože počasí u nás je zatím dost proměnlivé, obrovskou výhodou bundy je její výborná sbalitelnost. Na kolo si moc věcí neberu, a tak je pro mě tato bunda výborným pomocníkem v nesnázích.

Bunda se dá sbalit a zamotat do kapuce, a díky tomu nezabere skoro žádné místo. Pokud vyrážím jen na nějaký okruh, vejde se mi do malé kapsičky, kterou mám přidělanou na kole. Pokud jedu na celý den i v malém batohu zabere minimum místa a můžu si tak vzít více věcí na doplnění energie. Venku přece jenom chutná více, hlavně když jedu s dcerami.

"Ať si fouká ať si prší, hory mají krásnou duši.
Ať si fouká ať si leje, s Alpine Waterproof 2.5L se každý směje."

Odolá větru

Bunda Alpine Waterproof 2.5L W má zvýšenou odolnost proti větru, což jsem ocenila hlavně při sjezdech na kole a při zdolání jizerských vyhlídek, kde byly nárazy větru mnohdy dosti veliké, a tak i za slunečného počasí je člověk za bundu rád.

Rukávy jsou ukončeny příjemnou gumičkou, která lemuje dole i celou bundu a zaručí tak, že vám nebude foukat jak na záda, tak rukávem.

Prodyšnost, kterou oceníte

Jejím dalším plusem je prodyšnost. Bunda v podpaží zajišťuje optimální ventilaci, a to díky laserové perforaci. Pokud tedy zvolíte správné oblečení, budete se v bundě cítit příjemně. Já osobně nosím jak dlouhý, tak krátký rukáv pod bundu a v obojím se cítím dobře, neboť bunda je díky zvoleným materiálům příjemná i na holém těle.

Na kole do práce, za každé situace

Pozor, dobrá viditelnost nezaručí nesmrtelnost. Bundu, kterou jsem testovala v Jizerkách, využívám také na kole, když jezdím do práce. Na kole jezdím za každého počasí, a tak ocením lehkost a nepromokavost bundy, která je díky podlepeným zipům 100%.

Rozepnutí zipu v zadní části zad, umožňuje rozšíření bundy a tím zakrytí batohu nebo běžecké vesty v deštivém počasí. Nechybí ani reflexní prvky, které zaručují lepší viditelnost uživatele.

Podtrženo, sečteno

Bunda je prostě super a díky její výborné sbalitelnosti ji mám stále při ruce. Pokud to počasí neumožňuje a já prostě musím za každou cenu vyběhnout čí vyjet a zastihne mě déšť, kterému se mi nepodaří utéct, či ujet, s bundou Alpine Waterproof 2.5L vím, že budu v suchu.
 


Výhody:

  • dobrá sbalitelnost a nízká váha
  • nepromokavost (podlepené švy) a větruodolnost
  • možnost rozšíření zad
  • velká prodyšnost (větrací otvory)


NEVÝHODY:

  • chybí kapsička

 


dámská sbalitelná nepromokavá bunda Dynafit Alpine Waterproof 2,5 lTechnické detaily

Bunda Dynafit Alpine Waterproof 2,5 l

materiál: Dynashell 2,5L (vodní sloupec: 20 000 mm, prodyšnost: 20 000 g/m2/24 hod)
Expandér na zádech: ANO
reflexní prvky: ANO
hmotnost: 168 g (velikost 42/36)

MOC: 5 199,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testovala:

Marie DoleželováMARIE DOLEŽELOVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:


Kde prodávám: Rock Point OC Nisa, Liberec
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2001
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2011
V Rock Pointu jsem od roku: 2011, od roku 2017 pracuji v mateřské školce
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: koloběžka, toulání se v Jizerkách, výstupy na kopce a skalky, plavání, potápění jen se svým dechem, pobíhání s dětmi, ping pong, badminton
Specialista na výrobky a značky: jsem všestranná

Testovali jsme další produkty »

Další outdoorové čtení

Minimalistický, aerodynamický a elegantní. Na batohu nenajdete žádné zbytečnosti...
Nejlehčí a nejdynamičtější trailovka z nabídky Brooks. Provětrával jsem ji od  podzimu do jara. Jak hodnotím?
Ultralehký stan, který jsme testovali na extrémním závodě napříč Amerikou. Zažil noci na poušti i bouže kdy padaly kroupy velikosti křepelčích vajec...