Test bundy Dynafit Mezzalama 2 PTC Alpha

6 min čtení 13. 01. 2022

Pokud už jste někdy vyzkoušeli skialpinismus, je vám jasné, jak moc důležité je dobře zvolené oblečení a obzvláště bunda. Popularita skialpů strmě roste, ale jak se správně obléct, může být nelehkou otázkou, a to nejen pro začátečníky, ale i pro ostřílené lyžaře.

Jako vždy jsem při výběru oblečení brala v potaz podmínky, ze kterých vyrážíme. Tempo jakým půjdeme, ale na rozdíl třeba od turistiky také to, jak dlouhý sjezd nás potom čeká.

Nahoru se maká, člověk se zahřeje a častokrát i pěkně zapotí. Na cestu dolů je potřeba se zase přiobléct, obzvlášť v mrazivějším počasí. Zároveň člověk musí kalkulovat s tím, že hory dokážou být v jeden okamžik ráj na zemi a vzápětí se změnit v hotové peklo. Proto můj výběr padl na model Mezzalama 2 PTC Alpha.

Obsah:

Dynafit Mezzalama 2 PTC Alpha W S bundou Mezzalama máte nad nepřízní počasí vyhráno
Dynafit Mezzalama 2 PTC Alpha W  Strečový materiál zajistí maximální komfort při pohybu

první dojem

Při prvním pohledovém seznámení s bundou mě upoutal její design, který má z mého pohledu Dynafit poslední dobou krásně vyladěný. Už to tak mám a sportovní věci musí u mě nejen fungovat, ale musí se mi i hodně líbit. Jen pak se v nich cítím dobře. Zároveň mě ale přepadla lehká nedůvěra k celkem slabému materiálu a pocit, že v tomhle mně bude přece zima!

Pro mě osobně je pocit zůstat v teple jeden z hlavních předpokladů, jak si túru užít a nezkazit si ji nepříjemným zážitkem. Při skialpu si každý zvolí své tempo, může si chvíli povídat, chvíli makat jako o život, radovat se z krásného počasí a sluníčka, nebo brázdit mlhu... Stejnou rozmanitostí a výjimečností na mě Mezzalama zapůsobila.
 

Dynafit Mezzalama 2 PTC Alpha W Materiál Polartec Alpha funguje na principu aktivní izolace
Dynafit Mezzalama 2 PTC Alpha W Kromě vysoké technické funkčnosti oceníte i krásný design

kombinace Materiálů

Dámská Mezzalama Polartec® Alpha® je nejlehčí zateplená bunda jakou jsem kdy mohla vyzkoušet. Tahle propracovaná parťačka váží pouhých 295 gramů, což je skutečná péřová váha, která vám umožní pohybovat se rychle a efektivně. A věřte slovům věčného zmrzlíka – zima vám nebude.

Myslím, že velkou roli v tom hraje kombinace použitých špičkových materiálů – větru odolný svrchní materiál, strečové díly Dynastretch a izolační materiál Polartec® Alpha®, který funguje na principu aktivní izolace a při dynamických aktivitách v chladném a mrazivém počasí výjimečně rychle odvádí vlhkost, udržuje uživatele v suchu a zároveň lehce hřeje. Je to osvědčený izolační materiál, který patří mezi ty nejprodyšnější.
 

Rychle odvádí vlhkost, udržuje vás v suchu a lehce hřeje
Dynafit Mezzalama 2 PTC Alpha W Nechybí reflexní prvky

Vybavenost bundy

Bunda má dvě kapsy na zip, do kterých se vejdou tulení pásy , obtaženou kapuci, kterou přetáhnete i přes helmu a otvory na provlečení palců na rukou. Délka rukávu je dostatečná, nikde nic netahá a konce rukávů překryjí velkou část ruky. V momentě, kdy používáte tenké rukavice, je to velmi komfortní.
 

Otvor na palce a překryv přes klouby prstů oceníte nejen při manipulaci s vázáním
Praktický prvek na vnitřní kapse v podobě tabulky s čísly na horskou službu a ikonami pro správný postup v nesnázích

Strečové díly umožňují svižné pohyby a bundu lze stlačit a sbalit do kapuce, aby se vešla do každého malého batohu.  Na bundě najdete i reflexní prvky. Na skialpech, možná více než při jiném sportu, ocením každý technický detail, použitou kombinaci materiálů, propracování a perfektně padnoucí střih.
 

Panely ze strečového materiálu podporují volný pohybu rukou a skvělé usazení bundy na těle

zkušenost během používání

Já se v bundě Mezzalama cítila velmi dobře. Podržela mě jak při cestě nahoru, tak sjezdu dolů, kdy se ostatní průběžně dokola svlékali a zase oblékali … a já tento čas mohla využít v pohodový odpočinek a vydýchání se. Byla jsem hrdá na svůj výběr oblečení, který mě poskytl skvělý komfort, jaký jsem vlastně do té doby při takto aktivním pohybu nepoznala. A přesto, že jsem měla v batohu sbalené varianty na případně dooblečení – nebylo to absolutně potřeba.

Hybridní bunda DYNAFIT MEZZALAMA 2 PTC ALPHA mě zaujala dokonalým zpracováním. Na první pohled svým vyladěným designem, při prvním použití překvapila svými vlastnostmi v podobě aktivní izolace, odvádění vlhkosti a udržení sucha a tepla. Kombinace různých materiálů je nejen pěkná na oko, ale promyšleně funguje a tvoří tak skvělý celek. Můžu se na ní během skialpových túr spolehnout a už teď se těším na další podniky.
 

Dynafit Mezzalama 2 PTC Alpha W Výbornou prodyšnost oceníte při cestě vzhůru
Dynafit Mezzalama 2 PTC Alpha W Aktivní izolace je k nezaplacení i při cestě dolů

Shrnutí

Je to sázka na jistotu. Mezzalamu doporučuji všem sportovkyním a aktivním ženám, které mají rády pohyb v horách a pohyb obecně. Je vhodná jak pro nenáročné kratší výlety na skialpech nebo sněžnicích, tak pro delší a náročnější výpravy. Udělá dobrou službu všem, kdo si potrpí na komfort a špičkové materiály.
 

Bunda Dynafit Mezzalama 2 PTC Alpha vyniká kromě funkčnosti i pěkným designem

Výhody:

  • nízká hmotnost
  • kombinace špičkových materiálů na různých částech bundy
  • krásný design
  • prodloužený rukáv s otvorem na palec
  • ergonomický střih
  • sbalitelnost do kapuce


Nevýhody:

  • vyšší pořizovací cena
  • příště bych si vzala o číslo menší velikost - při výšce 170 cm a váze 58 kg je lepší vel. 42/36

 

Technické detaily

Bunda Mezzalama 2 PTC Alpha WBunda Dynafit Mezzalama 2 PTC Alpha

svrchní materiál: 100 % polyamid, větruodolný 
strečové panely: Dynastretch (89 % polyamid, 11 % elastan)
izolační materiál: Polartec Alpha (100 % polyester)
kapsy: 2 boční na zip
kapuce: ANO
reflexní prvnky: ANO
sbalitelnost: do kapuce
hmotnost: 295 g

MOC: 5 799,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Testovala:

 


Lucka Kabátová
LUCKA KABÁTOVÁ

Lucka je sportovně založená optimistka. Zkrátka, dříč v posilovně, na kole i v kanceláři. V Rock Pointu je už nějaký ten pátek a věnuje se marketingovým činnostem. Miluje pohyb, ať už je to jízda na kole, snowboarding, posilování nebo jóga. Potkat se s ní můžete i na lezecké stěně nebo inline oválu. Má ráda sportovní výzvy, které jí pomáhají posouvat se vpřed.

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Léty osvědčená lezečka dostala svou tkaničkovou podobu. Jak se osvědčila zkušenému lezci Lukymu Klingorovi? Přečtěte si co od Šamanů můžete očekávat...
Duro LT - ultralehká novinka americké značky Osprey. Co nabízí tahle objemově nejmenší běžecká vesta z řady Duro? Šimon, orientační běžec, ji dal co proto a zhodnotil...
Cloudvista, svižná trailovka, kterou Filip dokonale proběhal v rakouských Alpách. Jak se osvědčila a na jak dlouhé trasy je vhodná...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey