Test bundy Hannah Sandee

4 min čtení 04. 07. 2019

Česká značka Hannah vyrábí outdoorové oblečení od roku 1991 a její nabídce samozřejmě nechybí ani univerzální softshellová vrstva. Dva měsíce jsem testovala bundu Sandee při výletech v Rakousku, Slovensku, po horách a dolinách české země. Ve volném čase při vycházkách, inline bruslení, jízdě na koni nebo curlingu.

Nenáročné pěší výlety

Vyzkoušela jsem ji za každého počasí - za deště, v chladu, vytrvalém mrholení, za slunečného i větrného počasí na Příhrazských skalách nebo na ledové ploše při curlingu. Všude se osvědčila a zjistila jsem, že tahle softshellová bunda je výborným společníkem při jakémkoliv aktivním pohybu a splňuje veškeré moje požadavky.

bunda Hannah Sandee

Komfort především

Při sportování v přírodě mi bunda Sandee, díky své multifunkčnosti, dokázala nahradit více vrstev oblečení a poskytovala mi dostatečný komfort. Při procházení různých krkolomných cestiček v Příhrazských skalách se mi osvědčila pružnost bundy.
 

bunda Hannah Sandee
bunda Hannah Sandee - zadní pohled

Na Krásné vyhlídce jsem kromě parádního výhledu na sluncem zalitý kraj ocenila odolnost bundy proti větru - další velmi dobrou vlastnost materiálu. Příjemně mě překvapila i lehkost bundy. Originální barevnost lze kombinovat i s jinými druhy oblečení z dílny společnosti Hannah.

bunda Hannah Sandee

Bunda  Sandee má skvělý střih. Moc fajn je lepená kapsa se zipem, ve které ráda nosím platební kartu a kartu do foťáku. Nemusím ji hledat, vždy je po ruce. Ve dvou bočních kapsách na zip nosím ostatní potřebné drobnosti.

bunda Hannah Sandee má na rameni lepenou kapsu na zip
Kartu mám vždy po ruce. Ať už platební nebo tu do foťáku.

Inline bruslení

Díky strečovému materiálu poskytuje bunda Sandee dostatečnou volnost pohybu. Látka je navíc příjemně měkká. Tvarované rukávy zakončené pružným lemem překrývají i chrániče a neomezují v pohybu. Ve spodním okraji bundy lze regulovat obvod. Bunda je dostatečně prodyšná, což je důležité nejen při bruslení, ale také při běhu.

bunda Hannah Sandee je ideální na aktivní sporty, např. inline bruslení

Curling

Při curlingu v chladné hale jsem nejvíce kvitovala, jak bunda udržela tělesné teplo, i když bylo jen 5 až 10 °C. Skvěle jsem si hodinu curlingu užila, nebyla jsem ani zpocená a nebyla mi ani zima.

bunda Hannah Sandee se osvědčila i na curlingu

Den v poklusu na koňském hřbetě

Konečně přišel den, na který jsem se těšila. Jízda na koni je vždy spojená s pozorováním malebné krajiny z výšky. Na hřbetu koně jsem se sice nezpotila, ale ani mi nebyla zima.

bunda Hannah Sandee se uplatnila i při jízdě na koni
Oceníte především elastičnost, která zajišťuje dostatečnou volnost pohybu rukou

Medvědí stezka v Rakousku

Bylo sychravo, občas přeháňky, občas sluníčko, vítr a zase slunečno. Zkrátka, jako na houpačce. Nasadit kapuci kvůli dešti nebo větru, zapnout zip až ke krku a jít soutěskou celý den mírně vzhůru po 169 žebřících. Krásnou nespoutanou přírodou s hravými potůčky, bujarými vodopády a opodál stojícími muflony.

bunda Hannah Sandee je skvěle elastická

Nahoře jsem se kochala výhledem na hory. Déšť neustával, ale bunda Sandee mě nenechala ve štychu. Kapičky deště se po povrchu kutálely k zemi.

bunda Hannah Sandee dobře odolala protivnému a neustávajícímu deštíku a mrholení

Shrnutí

Jsem ráda, že jsem tuto bundu mohla testovat při různých sportech. Myslím, že materiálem a barevností si mě získala a po dobu testování jsem se utvrdila, že značka Hannah je tak skvělá, že se poohlédnu i po jiných kouscích oblečení této české značky. Bunda je i odolná proti oděru, pořád vypadá jako nová.
 

bunda Hannah Sandee se hodí na každou outdoor aktivitu
bunda Hannah Sandee je multifunkční

 


Dámská softshellová bunda z elastického AFT Stretch materiálu - Hannah SandeeTechnické detaily:

Bunda Hannah Sandee woman

materiál: AFT Stretch (88 % polyamid, 12 % elastan)
střih: Alpine Fit
hmotnost: 355 g / vel. 38

MOC cena: 2 490,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 Zuzana IšuninováTestovalA:

ZUZANA IŠUNINOVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Keen Concept Store Praha, OC Atrium Flora
Outdoorové sporty provozuji od roku: 1971
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2018
V Rock Pointu jsem od roku: 2018
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: plavání, přechod hor
Specialista na výrobky: treková a městská obuv
Specialista na značky: Keen

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey