Test bundy Hannah Shiner Lite

4 min čtení 02. 08. 2017

Softshellové bundy, kalhoty, ale i rukavice se rychle staly díky výhodnému poměru prodyšnosti, pružnosti, schopnosti odolávat větru, vodoodpudivosti a mechanické odolnosti nedílnou součástí šatníku, především outdoorových nadšenců.

Bundy ze softshellového materiálu, slangově také „softshellky“, jsou jasnou stálicí mého šatníku a používám je pro většinu aktivit v přírodě i pro běžné nošení ve městě nebo třeba jízdu na motorce. Softshellovou bundu Hannah Shiner Lite jsem měl možnost otestovat jak během běžného každodenního nošení do práce, tak během výletů do hor a přírody (letní i zimní Šumava, Tatry, Kavkaz...).

Adam Mašík

Nepromokne díky membráně Restex 8000

Shiner Lite lze zařadit do střední cenové kategorie softshellek, které jsou vybavené membránou. Bunda nemá podlepené švy, avšak díky membráně Restex 8000 skvěle odolá mírnému dešti a díky tenkému materiálu rychle schne. Každý materiál má své limity - na velké průtrže mračen, které jsem zažil u jezera Sevan v Arménii, již Shiner Lite nestačil a musel jsem přes bundu navléknout záložní tenkou goretexovou bundu. Nepromokavou bundu vždy doporučuji mít přibalenou v batohu, hlavně během delšího pobytu v přírodě, kdy nelze přesně odhadnout vývoj počasí.

Mebrána Resstex 8000

Shiner Lite je prodyšný

Lze obecně říci, že se softshellové materiály vyznačují dobrou mírou prodyšnosti. Prodyšnost do jisté míry ovlivňuje tloušťka samotného materiálu, ale hlavně případná membrána. Z mé zkušenosti je Shinner Lite, co se týká prodyšnosti, srovnatelný s ostatními podobně zaměřenými bundami této kategorie a je vhodný pro naprostou většinu rekreačních sportovních aktivit i lehkých treků s batohem. Jako spodní vrstva pod softshellové bundy se mi nejvíce osvědčilo tenké funkční triko s dlouhým rukávem, rád nosím Hannah Terell.

Detail zipu bundy Hannah Shiner Lite man

Za přednosti této bundy považuji:

 

  • Membránu Restex 8000, díky které je bunda voděodolná, ale také lépe odolává větru a tak si rád tuto softshellku obléknu i na výlet na motorce. Vždy si do hor beru ještě lehkou, nepromokavou bundu s membránou Climatex nebo Goretex, kterou v případě silného deště a vůbec nepřízně počasí, použiji jako další vrstvu přes softshellovou bundu.

  • Skvěle padnoucí střih, který neomezuje pohyb ani při lehkém lezení v horách.

  • Kvalitní a dobře fungující zipy, které lze dobře ovládat i v rukavicích.

  • Stahování kapuce i celého spodního dílu bundy.

  • Kvalitní a trvanlivé suché zipy umožňující stažení rukávů.

  • Tři prostorné kapsy s kvalitním vnitřním síťováním, které podporuje odvětrávání.

  • Skvělou odolnost materiálu proti mechanickému poškození – dobře odolává oděru o skálu, oděru od popruhů batohu apod.

Detail zakončení rukávu na suchý zip u bundy Hannah Shiner Lite man

Během nošení se bunda vždy zachovala tak, jak od této kategorie softshellek očekávám. Pouze bych v některých případech ocenil možnost odepnutí kapuce a podlepení švů, které by zajistilo úplnou nepromokavost.

V porovnání s cenou nabízí Shiner Lite skvělý výkon a lze jí doporučit pro různorodé aktivity od městského nošení po poctivý trekking v horách.


bunda Hannah Shiner Lite man
Technické detaily:

Bunda Shiner LIte man

materiál:
Softshell extra lite
membrána: Resstex 8000

DMOC: 2.290,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 Testoval:


Adam Mašík

"Od mala je mojí velkou vášní cestování, lezení a pobyt v přírodě obecně. Rock Point mi umožňuje se v rámci práce věnovat oboru, který přímo souvisí s mými koníčky a s tím, co mi dělá opravdu radost." V Rock Pointu se Adam věnuje marketingu už od roku 2016. A v čem se cítí jako ryba ve vodě? V lezení, běhu v přírodě, skialpinismu a lyžování, objevování zajímavých míst v horách, na pouštích, v pralesích nebo v české divočině. 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey