Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test bundy Hannah Triag

3 min čtení 01. 10. 2019

Vše co od svrchní bundy potřebujete a nic navíc. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Na membránovou bundu mám poměrně jasné a stručné požadavky – aby nepromokla, neprofoukla a aby zároveň co nejvíc dýchala. A pak aby moc nevážila a nezabírala v batohu moc místa, protože většinu času tráví právě tam.

Když ale na hřebeni začne foukat, přijde letní bouřka nebo pořádná chumelenice, musí fungovat na 100 %. Není to, jako když vám nesednou džíny, bez funkční bundy jste v horách nahraní. Letošní novinka Hannah Triag vás ale na holičkách nenechá a splňuje všechna výše zmíněná kritéria.

Triag nepromokne!

Nová membrána Climatic Pro 3L s parametry 20/20 (20.000 mm / 20.000 g/m2/24 hod.) v kombinaci s podlepenými švy a voděodolnými zipy vás udrží v suchu, i když jdete s batohem, jehož popruhy se snaží vodu za každou cenu protlačit k vaší kůži.

Triag je prodyšný

Zároveň se ale ani moc nezpotíte, pokud stoupáte do kopce rozvážným tempem a není třicet nad nulou. A když už horko je, stačí v podpaží rozepnout velkorysé větrací otvory s oboustrannými zipy. Ty fungují skvěle a díky šňůrkám je dobře chytnete i v zimních rukavicích.
 

Detaily rozhodují

Když máme pokryté klíčové vlastnosti, můžeme se mrknout na detaily. Stejně jako u zmíněných džínů je fajn, když bunda dobře sedne a tady má Triag další kladné body. Kromě padnoucího střihu jsou vhodně řešené dvě kapsy na břiše, které zůstávají dobře přístupné i při zapnutém bederáku a kapuce bundy je dostatečně velká na to, aby se pod ní vešla lezecká nebo lyžařská přilba. Rukávy jsou zakončené stahováním na sucháč, který po půlroce testování v mrazu, vedru i prachu zatím drží na jedničku.

Triag je lehký!

Dokonalost jak známo nenastává ve chvíli, kdy není co přidat, ale když není co odebrat. A tak je dobře, že je výčet funkčních detailů u konce. Vůbec nejlepší pak je, když se těch 480 gramů (pro velikost L) nese jen v batohu a za slunečného počasí bundu vyndáte jen na vrcholový piknik v lehkém vánku nebo na rychlý sjezd prašanem.        

 


 


Výhody

 

  • kvalitní membrána
  • nízká hmotnost
  • dobrá sbalitelnost
  • padnoucí střih
  • velká kapuce pojme i přilbu
  • efektivní větrání


Nevýhody

  • malé brzdičky na stahování kapuce (horší ovladatelnost v rukavicích)

 


Technické detaily

Hannah Triag man

materiál: polyamid (PAD,PA)
membrána: Climatic Pro (20.000 mm / 20.000 g/m2/24 hod.)
zipy: YKK
švy: podlepené
střih: Regular fit

MOC: 6 990,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testoval:

Jakub CejpekJAKUB CEJPEK

Šéfredaktor časopisu Everest, fotograf, horský průvodce, horolezec a dobrodruh tělem i duší.  Z nejrůznějších outdoorových aktivit dává přednost veškerému vertikálnímu pohybu – ať už jsou to prosluněné skály nebo zasněžené vrcholky šestitisícovek. Kromě nesčetných výprav do oblíbených Alp ho v uplynulých letech vítr zavál do všech koutů světa – od pustého Pamíru až po bolivijské Altiplano.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Brýle, které drží na nose za jakéhokoliv počasí. Fury jsem otestoval při náročném více než 200 km dlouhém běhu. Jak je hodnotím...

Test brýlí Julbo Fury SP3 CF

02. 12. 2021
6 min čtení
Testy produktů
Univerzální triko, které použijete na běhání, turistiku a spoustu dalších aktivit během zimy. Vyjímečný je střih i design...
Pánská péřovka s výbornou výhřevností a praktickými lezeckými vychytávkami...

Test bundy Rafiki Dante

27. 11. 2021
5 min čtení
Testy produktů