Test bundy Hannah Triag

3 min čtení 01. 10. 2019

Vše co od svrchní bundy potřebujete a nic navíc. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Na membránovou bundu mám poměrně jasné a stručné požadavky – aby nepromokla, neprofoukla a aby zároveň co nejvíc dýchala. A pak aby moc nevážila a nezabírala v batohu moc místa, protože většinu času tráví právě tam.

Když ale na hřebeni začne foukat, přijde letní bouřka nebo pořádná chumelenice, musí fungovat na 100 %. Není to, jako když vám nesednou džíny, bez funkční bundy jste v horách nahraní. Letošní novinka Hannah Triag vás ale na holičkách nenechá a splňuje všechna výše zmíněná kritéria.

Triag nepromokne!

Nová membrána Climatic Pro 3L s parametry 20/20 (20.000 mm / 20.000 g/m2/24 hod.) v kombinaci s podlepenými švy a voděodolnými zipy vás udrží v suchu, i když jdete s batohem, jehož popruhy se snaží vodu za každou cenu protlačit k vaší kůži.

Triag je prodyšný

Zároveň se ale ani moc nezpotíte, pokud stoupáte do kopce rozvážným tempem a není třicet nad nulou. A když už horko je, stačí v podpaží rozepnout velkorysé větrací otvory s oboustrannými zipy. Ty fungují skvěle a díky šňůrkám je dobře chytnete i v zimních rukavicích.
 

Detaily rozhodují

Když máme pokryté klíčové vlastnosti, můžeme se mrknout na detaily. Stejně jako u zmíněných džínů je fajn, když bunda dobře sedne a tady má Triag další kladné body. Kromě padnoucího střihu jsou vhodně řešené dvě kapsy na břiše, které zůstávají dobře přístupné i při zapnutém bederáku a kapuce bundy je dostatečně velká na to, aby se pod ní vešla lezecká nebo lyžařská přilba. Rukávy jsou zakončené stahováním na sucháč, který po půlroce testování v mrazu, vedru i prachu zatím drží na jedničku.

Triag je lehký!

Dokonalost jak známo nenastává ve chvíli, kdy není co přidat, ale když není co odebrat. A tak je dobře, že je výčet funkčních detailů u konce. Vůbec nejlepší pak je, když se těch 480 gramů (pro velikost L) nese jen v batohu a za slunečného počasí bundu vyndáte jen na vrcholový piknik v lehkém vánku nebo na rychlý sjezd prašanem.        

 


 


Výhody

 

  • kvalitní membrána
  • nízká hmotnost
  • dobrá sbalitelnost
  • padnoucí střih
  • velká kapuce pojme i přilbu
  • efektivní větrání


Nevýhody

  • malé brzdičky na stahování kapuce (horší ovladatelnost v rukavicích)

 


Technické detaily

Hannah Triag man

materiál: polyamid (PAD,PA)
membrána: Climatic Pro (20.000 mm / 20.000 g/m2/24 hod.)
zipy: YKK
švy: podlepené
střih: Regular fit

MOC: 6 990,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testoval:

Jakub CejpekJAKUB CEJPEK

Šéfredaktor časopisu Everest, fotograf, horský průvodce, horolezec a dobrodruh tělem i duší.  Z nejrůznějších outdoorových aktivit dává přednost veškerému vertikálnímu pohybu – ať už jsou to prosluněné skály nebo zasněžené vrcholky šestitisícovek. Kromě nesčetných výprav do oblíbených Alp ho v uplynulých letech vítr zavál do všech koutů světa – od pustého Pamíru až po bolivijské Altiplano.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Spacák, se kterým se skvěle cestuje. Je malý, lehký a skladný. Nesměl chybět jako doprovod na Vltava run. Jak se m
Čím vás dostane tahle technická mikina italské značky Crazy? Kolega Michal ji pořádně vyvětral v Krušných horách i na Šumavě a prozradil...
Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey