Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test bundy Patagonia Torrentshell 3L

Já ji mám, Ty ji chceš! Torrentshell je bunda, která mě nezklamala a ochrání i Tebe. Doporučit ji můžu s čistým svědomím. Jednoduše řečeno, za rozumnou cenu hodně muziky. Tady je mé zdůvodnění…

Ekologická Patagonia

Zaujalo mne, že tento kousek je vyrobený z recyklovaného, 3vrstvého materiálu H2No Performance (vodní sloupec 20 000 mm, prodyšnost 20 000 g/m2/24 hodin) a 50denierového nylonu* na svrchní vrstvě od firmy (recyklát od firmy Econyl). Byl jsem zvědavý, jak bude fungovat. Tímto bych tedy skončil výčet o technických parametrech, a přešel bych k tomu, jak se ukázala uvedená čísla v praxi.

Patagonia Torrentshell 3 L užijete během celého roku a nejen na turistiku

Testoval jsem ji mnohostranně…

Za mě obstála. Torrentshell je bunda, která má opravdu široké využití. Zkoušel jsem ji při treku, na kole i na skalách, ale dobře poslouží zajisté i mimo sportovní aktivity, například na hudební nebo filmový festival bych si ji rozhodně přibalil. Stejně tak věřím, že rovněž v zimě by našla své využití. Umím si ji velmi dobře představit jako součást výbavy na skialpy, bohužel jsem zatím neměl možnost v zimních podmínkách testovat. Teď pár vět k jednotlivým testovacím aktivitám…

Torrentshell na túře

Začal jsem trekem, toulkami v přírodě, túrami po horách za deště i sluníčka. Tyhle zkoušky dopadly na výbornou. Pro proměnlivé počasí je jako dělaná. Ve chvílích horka použijete větrání v podpaží, za deště kapuci a možnost stahování. Voda po 50denierovém nylonu stéká velmi dobře, pokud je na bundě nějaký záhyb, voda v něm „počká“, než se záhyb vyrovná, a poté steče. Neprosákla ani za vydatného deště. Co se odolnosti vůči vodě týče, byl jsem velmi spokojen.

bunda Patagonia Torrentshell 3L dobře odolá vodě

Torrentshell na kole

Na kole, i když bunda není vedena jako cyklo, jsem ocenil dobrou prodyšnost. Navíc, v kombinaci větrání v podpaží s povedeným stahováním v oblasti trupu, lze docílit takřka komínového efektu, kdy bunda spodem nasává čerstvý vzduch a větracími otvory se teplý vlhký vzduch dere ven. Za mě příjemné klima.

detail na větrací otvory v podpaží u bundy Patagonia Torrentshell 3L

Torrentshell při lezení

Na skalách jsem kromě výše popsaných aspektů ocenil kapuci. Jednak se pod ní vleze přilba, a pak když nechcete, aby vám kapuce vlála za krkem, tak se dá stáhnout háčkem. V bundě je jistá volnost v pohybu, rukávy jsou tak akorát, s precizním stahováním kolem zápěstí. To vše zaručí, že při natahování se po chytech se bunda nijak nepříjemně nezvedá ke krku.
 

detail na kapucu u bundy Patagonia Torrentshell 3L - pohled zleva
zadní pohled na Patagonia Torrentshell 3L se jednoduše stáhne a dobře drží
detail na kapucu u bundy Patagonia Torrentshell 3L - pohled zprava

Torrentshell v kempu

Mimo sportovní aktivity jsem ji uvítal například při táboráku v chladných jarních večerech, kdy se díky jednoduchému stahování kolem trupu a stahování kapuce udrželo pod bundou teplé mikroklima.

Také jsem zmínil festivaly. Torrentshell 3L je líbivá, sympatická bunda a určitě neurazí ani mimo sportovní odvětví. Její výhodou je také skladnost. Když potřebujete mít bundu po ruce, stačí ji sbalit do její levé kapsy a zavěsit si ji třeba za opasek.
 

bunda Patagonia Torrentshell 3L po sbalení do vlastní kapsy
Voděodolná sbalená bunda Patagonia Torrentshell 3L je jen o něco větší než litrová láhev na pití

Shrnutí

Shrnutí mého názoru na tuto membránovou bundu jednou větou: Hodně muziky za rozumnou cenu. Samozřejmě, každá věc má prostor k vylepšení, nějakou tu drobnou chybičku či absenci.

Ocenil bych na bundě nějaký reflexní prvek. Také si myslím, že bunda bude stárnutím ztrácet své vlastnosti, holt není to Gore-Tex, ale za ty prachy ji dávám 10 z 10 bodů. 

Patagonia Torrentshell 3L
 


* Denier - jednotka měřící tloušťku (hmotnost) vlákenTechnické údaje

voděodolná bunda Patagonia Torrentshell 3LBunda Patagonia Torrentshell 3L man

materiál: 3vrstvý H2N0 Performance (vodní sloupec: 20 000 mm, prodyšnost: 20 000 g/m2/24 hodin)
svrchni vrstva: 50denierový nylon od firmy Econyl
membrána: polyuretan, přičemž 13 % je biologického původu
kapsy: 2 na zip + větrání v podpaží
voděodolné zipy: ANO
certifikát: Fair Trade
hmotnost: 394 g (velikost M)

DMOC: 4 199,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point
 


Testoval:

Jakub MartynekJAKUB MARTYNEK

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám: Rock Point Ostrava - Nová Karolina
Outdoorové sporty provozuji od roku: 1993
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2018
V Rock Pointu jsem od roku: 2018
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: běh, lezení, slackline
Specialista na výrobky: běžecká obuv, lezecké vybavení
 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Ultra běhům se věnuji dlouho a test téhle běžecké vesty mě bavil. Je skvělá. Čím mě oslovila...
ideální parťák na delší výběhy, kdy může hrozit náhlá změna počasí. Jak obstála na 170 km dlouhém běhu...
Chcete kraťasy, které v březnu oblečete a v říjnu sundáte? Pak je to jasné. Chcete Geiry od Hannahu. Přečtěte si proč...