Test bundy Rafiki Colin III

4 min čtení 05. 02. 2020

Colin III je třetí generace péřovky od české lezecké značky Rafiki. Novinkou jsou strečové panely pro zvýšení pohyblivosti při lezení a zvýšení prodyšnosti. Vyzdvihuji také vnitřní kapsy na lezečky, protože obouvat se do studených lezeček? To nechceš! Kapsy zužitkují tělesné teplo k příjemnému nazouvání.

V první řadě kvalitní materiály

Tato zateplovací péřová bunda váží 495 g při velikosti L. Výplň tvoří peří a syntetika v poměru 50/50. Z to je pak peří v poměru 90/10 a znamená to poměr čistého prachového peří k malým pírkům.

Syntetika podporuje stabilní rozvrstvení peří. Pro ochranu peří je výborná vodoodpudivá úprava svrchní látky. Tu tvoří 100% nylon ripstop a zajišťuje vysokou pevnost. Při lezení jsem se nemusel bát, že kvůli otření o skálu bundu roztrhnu. Bunda je vybavena osvědčenými YKK zipy, které v zimě nezamrzají. Praktický je obal na bundu, který je ve tvaru polštáře velkého 30 x 15 cm ve sbaleném stavu. Inovací u modelu Colin III jsou strečové klíny v podpaží z pružného a velmi prodyšného materiálu Polar Stretch Grid.

hlavní je, nebránit v pohybu

Jeden z klíčových faktorů oblečení pro bouldering a lezení obecně je, aby vám nic nebránilo v pohybu. V létě většinou stačí kraťasy a tričko, ale v době od chladného podzimu do začátku jara se lezec musí „obalit“ nejen teplou, ale i co nejprodyšnější vrstvou oblečení. A pro lezce je hodně důležité, aby teplé oblečení nebránilo v pohybu.

Panely v podpaží fungují na jedničku!

Byl jsem skeptický, pokud jde o funkčnost strečových klínů. Už jsem měl pár kusů oblečení, které slibovaly neomezenou pohyblivost a zároveň teplo, ale realita byla jiná.
V případě Rafiki Colin III jsem byl velmi příjemně překvapen. S touto bundou se mi leze naprosto božsky. „Čtverečkovaný“ Polar Stretch Grid zkrátka funguje na jedničku.
 

„Topítko“  pro lezečky a malá pomůcka

Každý lezec zná ten nepříjemný pocit při soukání se do ztvrdlých, „na kost“ zmrzlých lezeček. Pro takové případy má bunda zabudované 2 vnitřní kapsy pro zahřátí vašich lezeckých piškotů.

Malým bonusem pro lezce, kteří ještě nejsou tolik zběhlí v lezecké klasifikaci, je péřovka vybavena převodní tabulkou mezi stupnicemi obtížnosti.

Colin není jen pro hubené lezce

Rafiki Colin III je určitě ideální parťák, pro venkovní bušiče, kteří se do toho nebojí pořádně obout i v zimě. Ale nejen pro ně. Musím zdůraznit, že bunda není určena jenom pro šlachovité lezce. Designéři mysleli na to, že lezení se stává stále populárnějším, a lezou i lidé „běžné“, nevysportované postavy. Takže se nemusíte bát, že by vám bunda byla příliš těsná.


Za drobný nedostatek považuji, že oproti dámské verzi Meg III nabízí Colin III pouze jednu barvu. Na to, jako prodavač, mohu říci pouze:  „Chceš, aby to fungovalo, nebo abys vypadal?“

Shrnutí

I přes tento mírný nedostatek odvedli v Rafiki rozhodně dobrou práci. S naprostým klidem mohu říci, že se jedná o velkou konkurenci péřovek věhlasných značek a cena přitom hraje ve prospěch Rafiki.
Colin III je lehká a snadno sbalitelná péřová bunda. Oceníte především její izolační komfort a taky strečové klíny v podpaží, které vám zajistí prodyšnost a pohyblivost v oblasti ramen.

video - jak se leze s bundou Colin III

Sečteno a podtrženo. Tuhle péřovou bundu můžu doporučit. Hodí se na lezení či jištění v nepříznivých podmínkách, jako zateplovací vrstva pro zimní turistiku i na každodenní nošení v zimním městě.
 


Pánská lezecká zateplovačka Rafiki Colin III manTechnické detaily

Bunda Rafiki Colin III man

vnější materiál: 100% Nylon ripstop (95 % polyester 5% elastan)
materiál v podpaží: Polar Stretch Grid
výplň:  50/50 (kachní peří / syntetická příměs)
čisté prachové peří vůči malým pírkům: 90/10
kapsy na lezečky: ANO
hmotnost: 495 g / L

MOC: 3 590,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testoval:

Albert OndráškoALBERT ONDRÁŠKO

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám: Rock Point Pardubice
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2004
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2019
V Rock Pointu jsem od roku: 2019
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: lezení, běh, plavání, slackline, alpinismus
Specialista na výrobky: lezení, turistika
Specialista na značky: Ocún, Petzl, Osprey

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey