Test bundy Rafiki Meg III

4 min čtení 05. 12. 2019

Teplota klesá pod příjemných 20°C a číslice na teploměru začíná číslem jedna nebo má jen jednomístnou hodnotu, dny se zkracují a skála po dešti už tak rychle neschne. Jak vyzrát na chladnější počasí?

Nechci se vzdát lezení a pohybu venku na skále a dalších outdoorových aktivit. Chladnější počasí mě nutí přemýšlet, co si obléci, abych se při samotném lezení i jištění cítila stále komfortně, pěkně v teple. Už to nespraví jen tričko a mikina. A tak jsem v naší prodejně Rock Point sáhla po ramínku s „buřtíkovou“ lezeckou péřovkou MEG III od značky Rafiki.

Rafiki péřovka Meg III ideální na lezení i jištění a spoustu dalších aktivit

Vyzkoušet si tuhle bundu mě lákalo už od samotného jara 2019, kdy ji David s Adamem, náš produkťák s designerem značky Rafiki, ladili pro finální výrobu.

V open space officu jsem na půl ucha zaslechla jejich diskuze o bundě MEG III, o jejích materiálech, vlastnostech, o kachním peří se syntetickou příměsí a speciálních klínech z Polar Stretch Gridu, který zajišťuje zvýšenou prodyšnost a pohyblivost při fyzické aktivitě. Pro milovnici outdooru to bylo jako dráždění býka červeným hadrem. Musela jsem ji vyzkoušet na vlastní kůži!

s Meg III až v oblacích

Aneb Šumava paragliding. I nad vrcholky šumavských kopců a ve výšce až 3 000 m n. m. se tahle Rafiki zateplovačka skvěle osvědčila a ochránila mě před chladem i větrem.

Podívejte se na VIDEO - ŠUMAVA PARAGLIDING

Jak vypadá létání s Rafiki bundou Meg III nad šumavskými kopci

jak se mi bunda osvědčila?

Bundu jsem testovala:
 

  • při lezení na skále v říjnu a listopadu při teplotách od 6 do 20°C,
  • při paraglidingu ve výškách od 1 000 do 3 000 m n. m., při rychlostech přes 50 km/h,
  • při každodenním nošení do práce v Plzni,
  • s bundou jsem si vyrazila i do Prahy rovnou na Václavské náměstí a na lezeckou stěnu SMÍCHOFF.

 

MEG III jsem si zamilovala, je to moje druhá kůže. Ve svém šatníku už pár péřovek mám. Většina z nich je velmi skladná. Nicméně jsou ušity z materiálů, o které mám pořád strach, abych je někde neroztrhla.

S bundou Rafiki Meg III se skvěle léta i na paraglidu

Co od MEG III můžeš očekávat?

Snadno ji sbalíš buď do pytlíku, který dostaneš k bundě nebo do její kapuce. Po složení je to trochu větší balíček oproti jiným péřovkám a i na omak je bunda z pevnějšího materiálu, takže se nedá úplně stočit do miniaturního balíčku, ale na druhou stranu se o ni nemusíš pořád bát.

Při lezení, kdy jsi v kontaktu se skálou, nebo během nástupu pod skalní terén, to rozhodně oceníš.

Péřovka Rafiki Meg III do chladného počasí má oproti jiným značkám odolný svrchní materiál

Jak se vyrovná s vlhkem?

Když jistíš nebo se natahuješ po chytu, rukávy ani dolní část bundy se ti neshrnou a neobnaží ti paže ani záda. Díky obousměrnému zipu si úvazek můžeš dát na bundu ale i pod ni.

Povrchová úprava donutí vodní kapky, aby po ní jednoduše stekly a hned se neprosákly.  Při malé přepršce nebo po nechtěném zalétnutí do mraku bunda jen tak nepromokne.

Dvousměrný zip na bundě Rafiki Meg III je ideální při použití přes sedák

Dvě sladěné barvy

Varianta medieval blue, kterou jsem testovala, má krásnou tmavě modrou, lesklou barvu, která sluší světlejším typům a je ozvláštněna světle zelenkavým lemem kolem pasu a rukávů. Barva lemů ladí k zipu.

Shrnutí

Když investuješ do Rafiki MEG III, získáš odolnou péřovku, která tě nebude omezovat v pohybu na skále, a bude se ti hodit i na další outdoorové aktivity, při kterých potřebuješ mít tělo v teple, jak během sportovního výkonu, tak i po fyzické námaze.

V bundě Rafiki Meg III si můžete užívat spoustu outdoorových aktivit, nejen lezení
 


 

dámská lezecká péřovka Rafiki Meg IIITechnické detaily

Bunda Rafiki Meg III

vnější materiál: 100% Nylon ripstop (95 % polyester 5 % elastan)
výplň: kachní peří 90/10 / syntetická příměs
klíny v podpaží: strečové, z materiálu Polar Stretch Grid
pytlík na sbalení: ANO
hmotnost: 435 g / vel. 36

DMOC: 3590,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testovala:

Veronika Culková 
VERONIKA CULKOVÁ

Verča se v rámci marketingu stará o propojení on-line a off-line prodejních kanálů. A když zrovna neanalyzuje a nevyhodnocuje výkony marketingových kanálů a promoakcí, vznáší se mezi mraky na paraglidingovém křídle. Jelikož však ví, že je dobré také občas zůstat nohama pevně na zemi, ráda se toulá se po kraji českém i za hranicemi, leze na umělce i skále a s radostí zkouší nové výzvy.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey