Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test bundy Ternua Adrenaline

3 min čtení 02. 06. 2017

Jde o lehounkou, univerzální bundu od Ternuy. Musím konstatovat, že po několikaletém používáním hadříků této známé baskické firmy musím hlásat jenom sláva, sláva, sláva vám, naši milí Španělé, nebo přesněji, hrdí Baskové.

Lehká!

A teď konkrétní výrobek. Jmenuje se Adrenaline. Je to moc pěkně zpracovaná ,velmi lehká softshelka, která vás v pohodě ochrání před nepřízní náladových démonů větru. Testovali jsme ji (já i Miri), jak v podmínkách naší české kotlinky, tak v dravějším a sveřepějším prostředí Alp a posléze i na svazích obrů Himálaje.

Honza Trávníček s bundou Ternua Adrenaline

Sbalitelná!

Za největší výhodu považuji její nízkou váhu a parádní sbalitelnost, která se hodí stejně tak v lehkém běžeckém batůžku, jako v našlapaném, expedičním báglu.

Odolná!

Zmínit je třeba i odolnost použitého materiálu vůči oděru. Ne každá bundička totiž zvládne tahání pětadvacetikilové „krysy“ bez újmy na kráse i funkčnosti.

Miri JIrková s bundou Ternua Adrenaline

Povedené detaily

Bunda má dvě kapsy, jednu malou na levém zápěstí na drobnosti, které je třeba mít po ruce a jednu větší na spodu zad, u níž jsme se obávali, jak se ukázalo naprosto zbytečně, že bude překážet a dřít pod batohem. Doporučil bych ji pro aktivnější pohyb, při němž zvlášť oceníte dost slušnou prodyšnost.

Nesmím také opomenout fakt, že jsem testoval bundu v modré barvě, která mi ladí k očím.

Děkujeme za možnost otestovat tyto bundy na Expedici Cho Oyu 8201 m. Došly s námi (respektive na nás) až do prvního výškového tábora ve výšce 6400 m.
 


bunda Ternua ADRENALINE Man

Bunda Ternua Adrenaline Man


materiál záda: Revolutional (elastický prodyšný materiál od italské společnosti Carvico)
materiál rukávy a přední díl: windshell (větruodolná membrána)
certifikáty: bluesign, commitment


Cena: 2 999,- Kč
Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testoval:

Jan HONZA "TRÁVA" TRÁVNÍČEK


Úspěšný český kopcolezec (kopcolezec - sám o sobě s oblibou říká). "Tráva", jak mu v okruhu přátel nikdo jinak neřekne, se v roce 2013 stal novým členem Rock Point Teamu. Na svých dalších výpravách (včetně výstupu na druhou největší horu světa K2) a expedicích používá a bude používat brýle JULBO a technické oblečení značky Ternua a Hannah. Osvědčené stany Hannah nosí v batozích Osprey. Obě strany tak opět navázaly na úspěšnou spolupráci z expedic Gasherbrum I (8068m) v roce 2009 a Manaslu (8163m) v roce 2011, kde Honzovi pomohlo k dosažení vrcholu obou osmitisícovek právě i vybavení Rock Point.

 

Honza Trávníček a Miri Jirková při testování bundy Ternua Adrenalin

Text a foto: Honza „Tráva“ Trávníček a Miri Jirková

OTESTOVALI JSME I DALŠÍ PRODUKTY »

Další outdoorové čtení

Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů
Pohodlná objemová bota, která snese běh na různých površích, včetně sněhu. Kde jsem testoval, jaký povrch zvládá nejlépe a jaký naopak Trail Talonka nemusí...