Test bundy Ternua Adrenaline

3 min čtení 02. 06. 2017

Jde o lehounkou, univerzální bundu od Ternuy. Musím konstatovat, že po několikaletém používáním hadříků této známé baskické firmy musím hlásat jenom sláva, sláva, sláva vám, naši milí Španělé, nebo přesněji, hrdí Baskové.

Lehká!

A teď konkrétní výrobek. Jmenuje se Adrenaline. Je to moc pěkně zpracovaná ,velmi lehká softshelka, která vás v pohodě ochrání před nepřízní náladových démonů větru. Testovali jsme ji (já i Miri), jak v podmínkách naší české kotlinky, tak v dravějším a sveřepějším prostředí Alp a posléze i na svazích obrů Himálaje.

Honza Trávníček s bundou Ternua Adrenaline

Sbalitelná!

Za největší výhodu považuji její nízkou váhu a parádní sbalitelnost, která se hodí stejně tak v lehkém běžeckém batůžku, jako v našlapaném, expedičním báglu.

Odolná!

Zmínit je třeba i odolnost použitého materiálu vůči oděru. Ne každá bundička totiž zvládne tahání pětadvacetikilové „krysy“ bez újmy na kráse i funkčnosti.

Miri JIrková s bundou Ternua Adrenaline

Povedené detaily

Bunda má dvě kapsy, jednu malou na levém zápěstí na drobnosti, které je třeba mít po ruce a jednu větší na spodu zad, u níž jsme se obávali, jak se ukázalo naprosto zbytečně, že bude překážet a dřít pod batohem. Doporučil bych ji pro aktivnější pohyb, při němž zvlášť oceníte dost slušnou prodyšnost.

Nesmím také opomenout fakt, že jsem testoval bundu v modré barvě, která mi ladí k očím.

Děkujeme za možnost otestovat tyto bundy na Expedici Cho Oyu 8201 m. Došly s námi (respektive na nás) až do prvního výškového tábora ve výšce 6400 m.
 


bunda Ternua ADRENALINE Man

Bunda Ternua Adrenaline Man


materiál záda: Revolutional (elastický prodyšný materiál od italské společnosti Carvico)
materiál rukávy a přední díl: windshell (větruodolná membrána)
certifikáty: bluesign, commitment


Cena: 2 999,- Kč
Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testoval:

Jan HONZA "TRÁVA" TRÁVNÍČEK


Úspěšný český kopcolezec (kopcolezec - sám o sobě s oblibou říká). "Tráva", jak mu v okruhu přátel nikdo jinak neřekne, se v roce 2013 stal novým členem Rock Point Teamu. Na svých dalších výpravách (včetně výstupu na druhou největší horu světa K2) a expedicích používá a bude používat brýle JULBO a technické oblečení značky Ternua a Hannah. Osvědčené stany Hannah nosí v batozích Osprey. Obě strany tak opět navázaly na úspěšnou spolupráci z expedic Gasherbrum I (8068m) v roce 2009 a Manaslu (8163m) v roce 2011, kde Honzovi pomohlo k dosažení vrcholu obou osmitisícovek právě i vybavení Rock Point.

 

Honza Trávníček a Miri Jirková při testování bundy Ternua Adrenalin

Text a foto: Honza „Tráva“ Trávníček a Miri Jirková

OTESTOVALI JSME I DALŠÍ PRODUKTY »

Další outdoorové čtení

Spacák, se kterým se skvěle cestuje. Je malý, lehký a skladný. Nesměl chybět jako doprovod na Vltava run. Jak se m
Čím vás dostane tahle technická mikina italské značky Crazy? Kolega Michal ji pořádně vyvětral v Krušných horách i na Šumavě a prozradil...
Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey