Test bundy Ternua Arnika

3 min čtení 03. 08. 2017

Já i kolegové rádi nosíme oblečení baskického výrobce Ternua. Ternua krásně sedí, má zajímavý a líbivý design a je mi milá tím, že se snaží chovat odpovědně k přírodě. Tentokrát jsem měla možnost otestovat dámskou softshellovou bundu. Jak to dopadlo?

Jak už to u Ternui bývá, bunda je na první pohled zajímavá svým designem, a to barevnými švy, zipy, lemy a jednoduchými detaily. Navštivte nějakou naší prodejnu a vyzkoušejte ji. Věřím, že vás na první pohled zaujme a až si ji obléknete, zjistíte, proč jsem z ní nadšená. Bunda má nízkou váhu (235g), je sbalitelná a krásně mi padne.

bunda Ternua Arnika při testu na ferratách

Na detailech záleží

Bunda hezky obepíná tělo a materiál je pro kůži velice příjemný. Má tři kapsy. Dvě na bocích a jednu na prsou, která je při zapnutí díky zapuštěnému zipu skoro neviditelná. Rukávy jsou dostatečně dlouhé a na koncích se nachází otvory, kterými provlečete palce. Na loktech jsou švy natvarované tak, aby vás bunda při pohybu nikde netáhla a držela na těle tak, jak má. Kapuci a spodní okraj bundy lemuje pružný lem a my ženy vždy oceníme, když nám netáhne na záda. Zadní část bundy je proto prodloužená oproti části přední.

prodloužená záda bundy Ternua Arnika Jacket Woman

Co tahle softshellka umí

Bunda je vyrobena z materiálu Windshell (vodní sloupec 10 m, prodyšnost: 10 000 g/m2/24h) a zároveň je svršek bundy ošetřen vodoodpudivou úpravou DWR (Durable Water Repelent). Ohledně „nepromokavosti“ jsem byla trochu skeptická, bunda mě ale mile překvapila. Na výletě padaly pořádné trakaře a do přístřeší jsem to měla přibližně hodinu cesty. Naštěstí trvalo dlouhou dobu, než začala bunda ve švu promokat a já to stihla tak, že jsem zůstala skoro suchá. Švy totiž nejsou podlepené, proto je bunda pouze voděodolná a ne nepromokavá.

voděodolná bunda Ternua Arnika Jacket Woman

Prodyšná a odolná

Co se prodyšnosti týká, používala jsem ji na aktivity jako běh, koloběžka, ferraty. Pokud zvolíte funkční triko, tak bunda i přesto, že je membránová, pot dobře odvede. Zároveň mě ochránila i před větrem.

Zatím jsem nezaznamenala, že by materiál trpěl odíráním od sedáku nebo batohu. Ale to se pozná až po delší době, takže zatím palec nahoru.

detail zapuštěného zipu u bundy Ternua Arnika Jacket Woman

Shrnutí

Ternua Arnika splnila má očekávání a v něčem i překvapila. Takže slečny a dámy, pokud se chcete líbit a hledáte bundu, kterou využijete skoro na vše, přijďte si ji vyzkoušet. Málokterá zákaznice odešla po oblečení bundy bez ní.

bunda Ternua Arnika Jacket Woman při testu na ferratách
 


voděodolná softshellová bunda Ternua Arnika Jacket WomanBunda Ternua Arnika Jacket W:

materiál: Windshell (vodní sloupec 10 000 mm, prodyšnost: 10 000 g/m2/24 hod)
hmotnost: 235 g'
certifikát: bluesign

VÝHODY:

  • nízká váha a sbalitelnost,
  • padnoucí střih,
  • povedený design,
  • propracované detaily,
  • nadprůměrná voděodolnost,
  • vysoká prodyšnost,
  • mechanická odolnost


NEVÝHODY:

  • snažila jsem se, ale nenašla jsem
     

Testovala:

Karin KlikováKARIN KLIKOVÁ

Sympatická mladá kočka, kterou můžete potkat v pražském Rock Pointu v OC Letňany. Pracuje tady už nějaký ten pátek. Původně nastoupila jako brigádnice, ale tak moc se jí u nás zalíbilo, že tu zůstala a dokonce se vypracovala i na pozici zástupce vedoucího. Moc jí baví kontakt s lidmi a je to na ní vidět. Pocit, že zákazník odchází spokojený a zase se rád vrátí, je pro ni k nezaplacení. Volný čas tráví nejraději ve společnosti rodiny a přátel, taky s dobrou knížkou nebo třeba na kole.

Otestovali jsme i další produkty »


Foto: Jakub Cejpek

Další outdoorové čtení

Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey