Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test bundy Ternua Krak Down Hoody

4 min čtení 27. 02. 2018

Lehká přesto hřejivá péřová bunda Krak Down Hoody od baskické značky Ternua se stala nepostradatelnou součástí mé outdoorové výbavy. Úkol zahřát mě v nízkých teplotách, když se mé tělo nestačí zahřívat pohybem, zvládla na jedničku.

Zimní péřová bunda s kapucí od baskické značky Ternua je naplněna 140 g kvalitního recyklovaného husího peří Neokdun o plnivosti 800 cuin. Pro svrchní, vnější stranu je použitý vodoodpudivý a pevný Pertex® Quantum Eco®. Bunda je velmi lehká, perfektně sbalitelná a má 3 kapsy na zip a stahování kapuce.

Kapuce mě překvapila, protože jde přetáhnout i přes helmu a při jištění na jistícím stanovišti to jistě oceníte. Bez helmy jde kapuce stáhnout a sedí dobře na hlavě.

Při slaňování nejvyššího a zamrzlého vodopádu ve Švédsku Njupeskär

Ekologický Neokdun

Recyklované husí peří pochází z použitých lůžkovin a oděvů, které dosáhly konce své životnosti. Obvykle tohle peří dosahuje delší životnosti než hotové výrobky. Peří je klasifikováno a zpracováno tak, aby splňovalo standardy čistoty a další kvalitativní požadavky.

Na skialpovém výletu ve Vysokých Tatrách

Testováno v Tatrách

Bundu jsem vzal na první skialpový výlet letošní zimy do Vysokých Tater, kde jsem ji opravdu ocenil. Od Téryho chaty jsme vystoupali na Sedielko, odkud nás čekal první sjezd. Při výstupu jsem se zahřál pohybem. Na sedle mě při sundávání pásů a přestávce na svačinu zahřála péřovka. Nechal jsem si ji na sobě i při sjezdu a tak jsem to praktikoval i během dalších túr.

Na skialpovém výletu ve Vysokých Tatrách

Silné mrazy v Norsku

Druhý test se odehrál v národním parku Femundsmarka, který se nachází na hranici Norska se Švédskem. Tady se stala péřová izolační bunda nepostradatelnou. Měl jsem ji na sobě docela často. Při slaňování nejvyššího a zamrzlého vodopádu ve Švédsku Njupeskär jsem schoval péřovku pod svrchní goretexovou bundu, protože z ledu na několika místech tekla voda, a to už by ani Pertex® Quantum Eco® nepomohl.

Dole pod vodopádem jsem odhodil svrchní vrstvu a ostatní účastníky jsem dojisťoval a navigoval kudy slaňovat. Přitom jsem se moc nehýbal a péřová vrstva se moc hodila. Spalo se ve stanech a u vaření vody na jídlo a čaj jsem se nezahřál tak, jako při budování záhrabu ve sněhu a stavění stanu. Proto jsem byl rád, že jsem přes sebe hodil péřovou bundu. Každé probuzení ve stanu bylo mrazivé.

Ve Švédsku, blízko vodopádu Njupeskär

Poslední noc před odjezdem byla ráno teplota -17 °C. Když jsem vylezl ze spacáku, nastalo co nejrychlejší oblíkání všech vrstev, ale hlavně péřovky. Za pár minut jsem cítil, jak mi začíná být teplo. Bez péřové zateplovací bundy Ternua Krak Down Hoody bych hodně mrznul i při každodenní obědové zastávce.

Shrnutí

Bundu mám ve velikosti L a díky tomu ji dobře a rychle přetáhnu přes svrchní nepromokavou bundu, když je potřeba rychle se zahřát. Bundu jsem nosil i ve městě, když mrzlo. Při postávání na vánočních trzích s kamarády z Rock Pointu mi proto bylo fajn a nemusel jsem se u svařáku třepat zimou.

Bunda Ternua Krak Down Hoody ve městě

Střihově je bunda trochu volnější, ale sedí výborně. Pohybově vůbec neomezuje a dá se sbalit do malého pytlíčku, který je dodáván s bundou.

Sbalená péřová bunda Krak Down Hoody od Ternuy
 


Výhody:

  • Hřejivost
  • Perfektní střih
  • Kapuce jde přetáhnout přes helmu
  • Bunda je lehoučká a jde dobře sbalit
  • Sbalitelnost do malého balíčku
     

Nevýhody:

  • Když mám pod bundou sedák, hodil by se oboustranný zip pro rozepnutí odspodu.
     

Péřová bunda Ternua Krak Down Hoody manTechnické detaily:

Ternua Krak Down Hoody man:

plnění: husí recyklované peří Neokdun (140 gramů, plnivost 800 cuin)
svrchní materiál: Pertex Quantum
sbalitelnost: ANO
hmotnost: 472 g

DMOC: 5.799,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testoval:

Martin KlusákMARTIN KLUSÁK

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Rock point Brno Olympia
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2010
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2016
V Rock Pointu jsem od roku: 2016
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: Vysokohorská turistika a skialpinismus
Specialista na výrobky: lezecké věci, batohy, boty…
Specialista na značky: Salewa, Tilak, Osprey, Pieps

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Přečtěte si v recenzi, co očekávat od nové generace modelu Mafate Speed. Čím se liší a jak se osvědčila v pořadí již "trojková" trailovka...

Test obuvi Hoka Mafate Speed 3

18. 09. 2021
8 min čtení
Testy produktů
Perfektní dešťový štít, který nesmí chybět ve skříni žádného ultraběžce. Jak se osvědčila za největšího marastu a co je na ní mimořádného...
Top Shell Compact je jeden z nejmenších tlumičů pádu na trhu. Nadšená horalka Katka ho pořádně otestovala. Jak ho hodnotí? Pečtěte si v recenzi...