Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test bundy Ternua Lostmor GTX C-knit

Kdo je vidět, ten přežije. Představte si, že jste někde mimo civilizaci a stane se nehoda. Pokud budete mít na sobě nenápadnou (zelenou, hnědou, černou ...) bundu, tak vás záchranáři jen tak nenajdou. Možná to bude úplný konec…

Buďte vidět

Jedna z často opomíjených a důležitých vlastností při vybírání odolné, nepromokavé, prodyšné svrchní bundy do špatného počasí je viditelnost. Jestli si vybíráte bundu do města, tak proč nezvolit nenápadnost. Jedete na dobrodružnou cestu? Vyberte si „zářivku“. Jako třeba já, sáhl jsem po červenooranžové bundě Ternua Lostmor GTX.

Nejezdím zrovna na expedice, ale se dvěma děckama. Když se dětičkám ztratím a mám na sobě výraznou goráčovku, tak mě vždy krásně najdou.

bunda Ternua Lostmor GTX C-knit

Nešustí!

A jaká je tato bunda s GORE-TEXem při nošení? Super. Obrovskou výhodou je, že téměř nešustí, díky jemné struktuře podšívky, která je navíc příjemná na pokožku. Díky technologii Gore-Tex C-knit, kterou můžeme zařadit do velice prodyšné kategorie membrán Active (druh Gore-Texu). C-knit se liší od běžného GTX Active jinou vnitřní vrstvičkou, lidově řečeno příjemnější podšívkou při zachování potřebné pevnosti a dalších parametrů gore-texových membrán.

Výborná vybavenost bundy

Protože je Lostmor GTX C-knit špičková bunda, tak má všechny vychytávky – voděodolné zipy, větrání v podpaždí, stahování kapuce.

Až budete vybírat  goráčovku v obchodě, nezapomeňte si ji vyzkoušet s batohem na zádech a s kapucí na hlavě. Mě se kdysi stalo, že bunda byla v obchodě na první pohled v pořádku, ale následně mi při akci neseděla kapuce tak, jak by měla. Tak pozor na to…

bunda Ternua Lostmor GTX C-knit

Shrnutí

Gore-Tex C-knit, je velmi příjemný na nošení a nešustí. Stále si ale zachovává potřebnou pevnost a parametry gore-texových membrán (vodní sloupec 28 000 mm, prodyšnost RET<4.5) a také pro GTX typickou dlouhou životnost.

Látka s Gore-Tex C-Knit který je oproti jiným membránám měkčí, velice komfortní a přitom dostatečně odolná proti mechanickému namáhání i proti průniku vody.

Výhody:

  • nešustí
  • skladnost
  • prodyšnost
  • voděodolnost

 

bunda Ternua LOSTMOR GTX JKT MTechnické detaily

Bunda Ternua Lostmor GTX C-knit man

materiál: Gore-Tex C-Knit (vodní sloupec 28 000 mm, prodyšnost RET <4.5)
podlepené švy: ano
hmotnost: 458 g

DMOC: 9.999,- Kč

Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 

Testoval

Petr Šešín, Rock Point Praha - Novodvorská

 

otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Minimalistický, aerodynamický a elegantní. Na batohu nenajdete žádné zbytečnosti...
Nejlehčí a nejdynamičtější trailovka z nabídky Brooks. Provětrával jsem ji od  podzimu do jara. Jak hodnotím?
Ultralehký stan, který jsme testovali na extrémním závodě napříč Amerikou. Zažil noci na poušti i bouže kdy padaly kroupy velikosti křepelčích vajec...