Test Expresek Climbing Technology Lime set NY Pro

4 min čtení 11. 10. 2021

Zelenošedá expreska. Na první pohled nic extra, že? Kdyby aspoň byla růžová, viď? Opak je ale pravdou. Podle mě jde o všestrannou expresku, kterou si člověk oblíbí hned potom, co ji poprvé vezme do ruky a vezme si ji úplně na jakékoliv lezení!

Osobně jsem expresku vyzkoušel při lezení v Ádru, na sportovkách v Zillertalu i při lezení v Alpách.

Obsah:

Expresky Climbing Technology Lime Pro NY se chystají na testování

Vyváženost, co sedí v ruce

Už když jsem je doma vybalil z krabice, překvapilo mě, jak příjemně se drží a jak na člověka působí. Na to, že má expreska robustní velké karabiny a širokou polyamidovou smyci, je překvapivě lehká! Hned mě napadlo, že se v nich parádně poleze v horách! Než jsem se s nimi ale dostal do hor, chvíli to trvalo a jejich první testování probíhalo v Ádru.
 

Expresky Climbing Technology Lime Pro NY jsme nejprve vyzkoušeli v Ádru, pak v Alpách

Důvěra

Vzal jsem je do Adšpašských sportovek. Díky tomu, jak jsou expresky velké, vzbuzují v člověku spoustu důvěry! Když jsem stepoval 5 m nad kruhem, našlapoval do hlaďasu a čekal, kdy mě to vystřelí na měsíc, dost jistoty mi přidalo právě to, když jsem viděl tu pořádnou expresku v kruhu.

Lezení a testování expresek Climbing Technology Lime Pro NY

Krom masivnosti je třeba zmínit průsvitnost karabin. Nejednou se mi na písku stalo, s malýma ultralight expreskama, že se mi ani nevlezly do kruhu. S expreskama Lime žádný takový problém nenastal. Navíc, díky keylocku se mi nesekaly za zobáček na sedáku, ani ve smyčkách. Zkrátka super pocit to lezení s nima!
 

Expresky Climbing Technology - alpské zátiší
Expresky CT Lime Pro NY v akci

Tvrďák co všechno vydrží

 

Šoupání v širočinách, přes ostré žulové hrany, mokro, zima…, nic z toho jí nevadí! Je to prostě expreska dělaná na to, aby vydržela i to nejhnusnější zacházení! Když ji budeš mít nacvakanou v projektu, tak ti tam vydrží, než ho vylezeš, i když ji milionkrát opadáš. Jestli jsi milovník ouzkých komínů a podobného lezení tak věř, že ji prošoupeš za daleko delší dobu, než jinou.

Expresky Lime Pro NY od Climbing Technology vzbuzují důvěru

Není to jen o velikosti

Jednou z velkých výhod expresky je velikost, díky které se s ní perfektně manipuluje. Nedílnou součástí je i váha! V kategorii těchto robustních expresek patří k nejlehčím. Je třeba lehčí než Petzl Spirit, Mammut Workhose a jiné expresky.

alpské lezení se neobešlo bez expresek CT Lime Pro NY

Set 6 Expresek Lime PRO jsem měl v Alpách při lezení na jehli nad chatou Envers a parádně jsem si to s nimi užil! Na sedáku mě nijak netížily, díky keylocku se nádherně vycvakávaly z nýtů a když přišlo místo za A1, tak se za ně parádně přitahovalo!

lezení s expreskami Climbing Technology Lime Pro NY

Těším se na jednu věc, a to až si je vezmu někam v zimě na drydooly nebo ledy! Myslím si, že díky tomu, jakou mají karabiny světlost je ocením právě ve chvílích, kdy budu mít na rukou tlusté rukavice a úplně promrzlé ruce!

večeře po výtečném lezení a testování Climbing Technology expreskami


Výhody:

  • robustní, velké karabiny
  • vysoká odolnost
  • vzhledem ke své robustní konstrukci je lehká
  • výborná světlost karabin


Nevýhody:

Jasně, vždycky se nějaké ty mouchy najdou. Já ale s klidným srdcem můžu říct, že jsem žádné nenašel. Rukama už mi prošlo hodně lezeckého matroše a tenhle patří k TOPu!
 


Technické detaily

Expres set Climbing Technology Lime set NY Pro

povrchová úprava: eloxované karabiny
zámek: s CATCH-FREE (KeyLock) systémem
smyčka:  široká polyamidová, délka 12 cm
pevnost s otevřeným zámkem: 8 kN
pevnost podélná: 23 kN
pevnost napříč: 8 kN
výroba: v Evropě (Itálie)
hmotnost: 600 g

MOC: 2 299,- Kč

Expresky získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


Testoval:


Šimon JanošecŠIMON JANOŠEC

Jmenuju se Šimon a lezení mě nebaví… MILUJU HO!  Je nedílnou součástí mého života. Od dvou krokových boulderů přes sportovky až po hory, ale hlavně Adršpach. Prostě všude, kde se dá najít pořádná dávka dobrodružství, tam mě to táhne!

Krom lezení mám rád lezecký hračky a díky tomu, že pracuju v obchodě s lezeckým zaměřením, tak mi toho už spoustu prošlo mezi rukama. Proto mám s čím porovnávat a můžu objektivně hodnotit to, co mi zrovna do těch pracek padne.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Sportovně outdoorová bota Wasatch Crest Vent je vhodná na speed hiking a další aktivní pohyb. Jak se osvědčila v terénu i mimo něj...
Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey