Test funkčního prádla Craft pro celou rodinu

5 min čtení 03. 02. 2022

Od Rock Pointu jsme v rámci výzvy „Staňte se testerem Craft oblečení“ dostali spodní funkční trika na testování. Mamka Hanka a taťka Ondra otestovali Craft CORE Dry Active Comfort, starší syn Ráďa otestoval Active Extreme X Crewneck a nejmladší Vítek vyzkoušel CORE Warm Baselayer Set. Přečtěte si, jak jsme byli spokojeni, jak jsme testovali a jak se nám trika osvědčila.
 


 

Craft na hodině jógy Dámské funkční triko CORE Dry Active Comfort
pánské funkční triko Craft CORE Dry Active Comfort modrá - přední pohled Pánské funkční triko CORE Dry Active Comfort
: Active Extreme X Crewneck modrá Pánské funkční triko Active Extreme X CN
Warm Baselayer Set modrý Dětský funkční set CORE Warm Baselayer

Mamka Hanka: CORE Dry Active Comfort woman


PŘI BĚHU
Moje první zkušenost s trikem CORE Dry Active Comfort byla při běhu. Nadchla mě barva i to, jak krásně triko sedí. Proto jsem při venkovní teplotě -2 °C pouze přehodila běžeckou vestu a vyběhla. Teplotní komfort byl velmi příjemný, než mi došlo, že jsem si zapomněla rukavice. Řešením bylo přetažení rukávů až ke konečkům prstů a opravdu příjemné absolvování 10 km běhu ve fajn teplotním komfortu, a především pocitu sucha, který zkazil pouze špatný výběr spodního prádla.

Triko je skvělé. A co my holky fakt oceníme, je to, že ke skvělým funkčním vlastnostem ještě krásně vypadá a sedí na těle.

PŘI SKIALPINISMU
V teplotách kolem -6 stupňů opět zmíním opravdu nedocenitelný pocit sucha. Zvlášť, když tentokrát zvládnete dobře zvolit spodní prádlo. Triko je velmi příjemné na těle, odvádí vlhkost, a i při náročnějších aktivitách stále voní. Při zvolnění tempa v něm však bylo při této teplotě s vestou jako střední vrstvou a větru odolnou bundou chladněji.
 

CORE Dry Active Comfort modrá - boční přední pohled
CORE Dry Active Comfort modrá - přední pohled
CORE Dry Active Comfort modrá - boční zadní pohled

BĚHEM JÓGY
Powerjóga - tam jsem to brala jako odměnu, kde se můžu pochlubit krásným novým sportovním kouskem. Při samotných asánách, které celkem svižně na sebe navazují, v něm bylo tepleji, než obvykle (cvičím v tílku), ale velmi jsem ocenila, že jsem se nemusela přioblékat na závěrečnou relaxaci, kterou jsem si užila jak v pocitu sucha, tak i tepla.
 

trika Craft Funkční trika Craft CORE Dry Active Comfort skvěle sedí, výborně odvádějí vlhost a rychle schnou

Taťka Ondra: CORE Dry Active Comfort man

Na testování trika jsem se těšil, a to hlavně z důvodu, že já osobně preferuji merino vlnu před syntetickým vláknem. Nejvíc jsem byl zvědavý, jestli může mít syntetické triko srovnatelné tepelné vlastnosti jako merino vlna a také mě hodně zajímalo, jestli nezačne po určité době zapáchat.

Přiznám se, že mě hned při otevření krabičky funkční triko zaujalo vzhledem. Hlavně jak je hebké a měkké na dotek. Jako hlavní přednost vidím velmi dobrý odvod vlhkosti od pokožky a rychlost schnutí. Např. po skialpovém výletu jsem se posadil do horské chaty a měl jsem pocit, že triko během chvíle uschlo. Výraznější pocit vlhkosti jsem neměl ani během aktivity. A to potvrzuje, že triko velmi dobře odvádí vlhkost od těla.
 

pánské funkční triko Craft CORE Dry Active Comfort modrá - pohled z boku
pánské funkční triko Craft CORE Dry Active Comfort modrá
pánské funkční triko Craft CORE Dry Active Comfort modrá - boční zadní pohled

V merino vlně mám však větší tepelný komfort. Toto bylo jediné mínus pro mě, že v teplotách kolem -6 °C mi v něm občas bylo chladno. V merino vlně mi při stejných podmínkách chladno nebývá. Obrovskou a největší předností tohoto trika je jeho univerzálnost, protože ho můžu obléci od každodenní běžné aktivity přes skialpový výlet až po běh. A vůbec se nemusím stydět v něm sednout do restaurace.

Pro lidi, kteří nechtějí na několikadenní výlet do hor brát více trik, je toto triko ideální volbou.

Přiznám se, že triko jsem záměrně nosil tři dny v kuse (běh, skialpinismus, sjezd) a nijak výrazně nezapáchalo. Což pro mě bylo u syntetického vlákna příjemným bonusem.
 

ve funkčním prádle Craft Ve funkčních trikách Craft se v restauracích rozhodně stydět nemusíte, vypadají skvěle

Ráďa: Active Extreme X Crewneck

Triko jsem testoval při běžeckém lyžování a na snowboardu. Překvapilo mě, jak je přiléhavé na tělo, ale nakonec mi v něm fakt bylo příjemně, a to jak v teple, tak i v chladu. Nekousalo, neštípalo, dobře odvádělo vlhkost a příjemně větralo.
 

Craft Active Extreme X CN má ergonomický střih Triko Craft Active Extreme X CN má ergonomický střih z elastického materiálu a zajišťuje výbornou termoregulaci

Vítek: CORE Warm Baselayer Set

Vítek je hubený devítiletý kluk se spoustou nevyčerpatelné energie. Stejně jako staršího syna i jeho vedeme ke sportu. U Vítka však celkem často ještě dříve, než vyčerpá svou energii, dojde ta tepelná a trpí zimou. Proto je u něj volba správného spodního prádla více jak důležitá.

Warm Baselayer Set splňuje jednu z nejdůležitějších podmínek a tou je velmi příjemná česaná vnitřní vrstva, ve které se naše energické zlatíčko cítí jako v bavlnce. Díky tomu tak brzy neprochladne, vydrží déle venku a tím vyčerpá více své energie a nevyčerpává energii rodičů.
 

Warm Baselayer Set modrý Díky česanému fleecu a plochým švům zajišťuje funkční set CORE Warm Baselayer pohodlí při jakékoliv aktivitě

TESTOVALI


HANKA, ONDRA, RÁĎA A VÍTEK MATOUŠKOVI

Sportem a pohybem vůbec, si naše rodina užívá všeho, co příroda nabízí. Nejraději trávíme čas venku. Největší pocity štěstí, relaxu a pohody prožíváme na horách. Ať v létě při spaní pod širákem, tak brouzdáním po hřebenech hor, lezením ferrat nebo v zimě jízdou po sjezdovkách, skialpováním a snowkitingem. U moře trávíme čas v obytce a kiteboardingem. Prostě milujeme dobrodružství.

Vyprodáno

Vyprodáno

Další outdoorové čtení

Talon vyniká množstvím funkcí, širokou škálou použití a celkovou nízkou hmotností. Jak se osvědčil v praxi? Více v recenzi...

Test batohu Osprey Talon 33 l

01. 10. 2022
6 min čtení
Testy produktů
Léty osvědčená lezečka dostala svou tkaničkovou podobu. Jak se osvědčila zkušenému lezci Lukymu Klingorovi? Přečtěte si co od Šamanů můžete očekávat...
Duro LT - ultralehká novinka americké značky Osprey. Co nabízí tahle objemově nejmenší běžecká vesta z řady Duro? Šimon, orientační běžec, ji dal co proto a zhodnotil...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey