Test Hannah bundy Rendeza a kalhot Brown

5 min čtení 23. 10. 2017

Horské počasí je nevyzpytatelné. Sluneční paprsky mohou během chvilky vystřídat nepříjemné dešťové kapky a než se člověk dostane k nějakému přístřešku, může to chvilku trvat. Na tuto situaci se vyplatí být připraven. Nejen pro tyto příležitosti uvedla česká firma Hannah ve své kolekci nepromokavý komplet – dámskou bundu Rendeza a dámské kalhoty Brown.

Osvědčená membrána Climatic

Hannah patří k tradičním značkám na našem outdoorovém trhu. Ve svých kolekcích se opírá o kvalitní materiály, mezi něž patří i membrána Climatic. Právě ta, resp. její dvě varianty, byly použity při výrobě testovaného kompletu. Jako vášnivá vyznavačka ferrat potřebuji, abych se na své vybavení, včetně oblečení, mohla spolehnout na 100 %. Byla jsem velmi zvědavá, jak testované oblečení obstojí v praxi.

Brown jsou lehké převleky

Designově jednoduché kalhoty Brown slouží primárně jako převlekové. Jsou lehké (váží 260gramů), snadno sbalitelné, takže se vejdou i do malého batůžku a můžete je tak mít na túrách stále při ruce. Pas je částečně regulovaný gumou, k dispozici jsou i očka na případné provlečení pásku. Zajímavě je řešen systém stahování nohavic.

Nohavice ovládám zipy

Kalhoty jsou střihově perfektní, velmi dobře mi sedí. Jistý komfort při nošení a lezení dodávají tvarovaná kolena. Vzhledem k tomu, že se jedná o převlekové kalhoty, jsou kalhoty opatřeny z vnější strany nohavic krytým, dvoucestným zipem. Zip sahá do půlky stehen a usnadňuje jejich oblékání v botách. Pokud přetahujete kalhoty přes nízké pohorky, jedná se o bezproblémovou záležitost. U vyšších, mohutnějších bot, je potřeba si s nohavicemi trošku pohrát. Tady bych ocenila spíše variantu celo propínacích nohavic.

Nepromoknou!

 Při výrobě kalhot Brown byla použita membrána Climatic Element 2,5L, což garantuje relativně vysokou nepromokavost (vodní sloupec 10.000 mm), kterou podtrhují podlepené švy. Všechny rozmary počasí, s nimiž jsem se během testování setkala, zvládly na výbornou. Jedinou výraznější výtku mám k prodyšnosti, která je v teplejších podmínkách o poznání horší.

Browny obstály na ferratách

Co na kalhotách velmi oceňuji, je použitý materiál, který je jednak dostatečně pružný, ale především odolný. Vzhledem k tomu, že patřím k lidem, kteří se ze svých ferratových výprav pravidelně vrací s odřenými koleny a modřinami, potřebuji, aby byl materiál kalhot pevný a odolal kontaktu se skálou. Kalhoty Brown se zatím v tomto ohledu osvědčily.

Univerzální softshellová bunda Rendeza

Zatímco kalhoty jsou konstruovány vyloženě jako membránové převlekového typu, bunda Rendeza je o poznání univerzálnější. Jedná se o lehoučkou softshellovou bundu s membránou Climatic Element Lite, díky níž a podlepeným švům, dosahuje úctyhodných čísel u nepromokavosti (vodní sloupec 15.000mm). Podobně jako u kalhot Brown i tady mám drobnou výhradu k prodyšnosti, která je při vyšší teplotě trošku horší. Velkou výhodou je odvětrání v podpaží, které ale v deštivém počasí člověk většinou nepoužije.

Vypasovaný střih

Rendeza se vyrábí v „alpine fit“ střihu, díky němuž je lehce vypasovaná, hezky sedí a spolu s použitým materiálem nebrání žádnému pohybu. Rukávy jsou dostatečně dlouhé, zakončené manžetou na suchý zip, takže nehrozí jejich shrnování.

Kapsy, zipy, kapuce…

Bunda má kromě náprsní kapsy, dvě prostorné kapsy na bocích. Všechny použité zipy jsou voděodolné, takže nehrozí, že by při dešti propustily vodu. Jedinou výtku mám k hlavnímu zipu, kdy je občas, díky drobnému jezdci, zapínání obtížnější. Na bundě velmi oceňuji prostornou kapuci, která jde snadno a lehce přetáhnout přes horolezeckou přilbu.
 

Bunda Hannah Rendeza - kapuce vhodná i přes helmu
Bunda Hannah Rendeza - podlepené zipy YKK

Jemný, přesto odolný materiál

Stejně jako u kalhot i u bundy oceňuji odolnost použitého materiálu. Po dřívějších zkušenostech s odřeným softshellem od sedáku jsem se trošku obávala, jak obstojí tento, na omak jemný materiál. V bundě jsem lezla opakovaně a sedák na ní nezanechal žádnou stopu.

Shrnutí

Testovaný komplet pro mě byl příjemným překvapením. Od střihu přes použité materiály obstál ve všech zkouškách, kterým jsem ho vystavila. Vzhledem k poměrně široké škále použití se již teď velmi těším na další společná dobrodružství, protože vím, že se v nich osvědčí.  

 


Výhody

  • odolnost materiálu

  • nízká hmotnost

  • sbalitelnost do miniatury

  • střih, design

  • nepromokavé zipy

  • prostorná, dobře regulovatelná kapuce

  • výborný poměr cena / výkon


Nevýhody

  • zhoršená prodyšnost v teplejším počasí

  • jezdec u hlavního zipu bundy by mohl být větší

  • horší oblékání kalhot s vysokými pohorkami na nohou

 Technické detaily

Dámská Hannah bunda Rendeza a kalhoty BrownDámská bunda Hannah Rendeza a kalhoty Brown

materiál: CLIMATIC Element
střih bunda: Alpine fit
střih kalhoty: Regular fit
podlepené švy: ANO


DMOC: bunda   4.990,- Kč
DMOC: kalhoty 2.190,- Kč

Bundu a kalhoty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


TestovalA:

Jitka OrišováJITKA ORIŠOVÁ

Univerzální holčina, která nezkaží žádnou srandu. Práci v Rock Pointu bere jako výzvu, protože kdykoli se k ní dostane nějaká outdoorová novinka, bere to jako příležitost vyzkoušet něco nového a posunout se dál. Když zrovna není v práci, tak se potuluje venku se svojí fenkou Karamelkou, čistí hlavu při florbalu nebo vyrazí na chatu uprostřed lesa. Ráda by se konečně, po několika neúspěšných pokusech díky počasí, dostala na vrchol Marmolady. Dalším důležitým bodem v jejím outdoorovém diáři je Everest a jeho okolí, ale to si nechává na později.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey