Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test jógamatky Prana Belize Printed Xtra Lite

Když cvičíte jógu každý den (tedy kromě neděle, v neděli se nedělá a ani necvičí jóga) a nemůžete se jógy vzdát ani na dovolené, kdy máte v plánu 6denní pěší pochod přes nejvyšší hory Korsiky, potom potřebujete nějakou skladnou, odolnou, lehkou jógamatku. Dostala jsem možnost vyzkoušet tu nejlehčí, Belize Printed Xtra Lite Mat, od kultovní jogínské a lezecké značky prAna z Kalifornie.
 

Jógamatka vás na první pohled osloví designem. Vypadá jako by byla z microfiberu, ale je zalisovaná do 100% rozložitelné přírodní gumy.

Jógamatka prana Belize Xtra Lite
 

Co se mi na ní líbí?

 • Dobře vypadá
 • Je hodně tenká a skladná. Srolovaná má průměr jenom 6,5cm. Takže se krásně vejde do bočních popruhů na krosně
 • Je relativně lehká 1275g (na poměry jógamatek) – na chození po městě, od studia k studiu, skoro nevíte, že ji máte
 • Je příjemná na dotek
 • Je oboustranná
 • Nenatahuje se
 • Absolutně neklouže, takže vás nádherně podrží v psovi s hlavou dolů i s vlhkými dlaněmi a chodidly. Neklouzavý povrch je velice důležitý. Pevná a stabilní pozice neodvrací vaši pozornost a vy se můžete hluboce věnovat vaší jógové praxi.
 • Velice odolná! Na pěším treku si jogamatka prošla různými povrchy.  V lese na hlíně a jehličí, přes kamínky až po písek na pláži. Dokonce byla poškrábaná, když jsme lezli po skalách.
 • Samočistící jógamata

 

Ani jednou za celou cestu jsem ji nečistila a vůbec nejeví známky opotřebení a špíny. Dokonce zmizely i škrábance. Takže je navíc asi i samočistící a samorestorativní. Vykoupala jsem ji v teple vodě a šampónem. Špinavá byla a nebylo to na ni vůbec vidět (dobrý vzor) a přijde mi, že je i trochu méně cítit gumou).
 

sbalená Jógamatka prana Belize Xtra Lite
Jógamatka prana Belize Xtra Lite neklouže

Ekologická

Je vyrobená z rozložitelné přírodní gumy (na obalu je napsané „non-Amazon harvested natural tree rubber“, takže se na ní nepoužíval kaučuk těžený v amazonském pralese, ale jiný kaučukovník z místa, kde jich je třeba o něco více), neobsahuje PVC, toxické plastifikátory a tím, že je povrch bez pórů, tak se na ní neudržují bakterie. (jak říkám: samočistící…)

Jógamatka prana Belize Xtra Lite je ekologická

Co se mi na ní nelíbí:

 • Je cítit gumou, ale snad ji to po nějaké době přejde. Takže nedoporučuji na závěr praxe automasáž obličeje, ani nepřikládat ruce k obličeji, aby Vám to nezkazilo závěreční relaxaci.
 • Váží 1275g, přestože na obalu je uvedeno 900 g. Takže když nesete 6 dní 15kg batoh a počítáte každý gram, tak není úplně nejlehčí. Ale to je extrém. Byla to moje volba nevzdat se jogínské praxe a v tom případě pro mě váha jógamatky neměla váhu. A navíc když si vezmete, kolik odolnosti a pozitiv se v ní skrývá, tak je to asi detail.


Jógamatka prana Belize Xtra Lite

Testovala a napsala: Kateřina Kulhavá, cvičitelka jógy
 


dodatečná on-line sleva

Při objednání on-line si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 10 %. Stačí během nákupu zadat tento kód:

T10BEZ

Uplatnění: 18. 10. – 18. 11. 2018. Sleva platí na model karimatky Prana Belize Printed Xtra Lite Mat. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu.
 Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Wild Country nabízí kromě klasických vklíněnců i dva opravdu zajímavé typy – Superlight Rocks a  Superlight Offset Rocks. Vyzkoušeli jsme je...
Hodně vzdušný bezešvý svršek, nízká hmotnost, zakřivený profil podešve osloví příznivce běžně tlumených běžeckých bot. Torrent je výborná trailová, dynamická bota ...
Batoh pro horolezce. Nechali jsme se podívat na zoubek jednomu kousku od Osprey, který se považuje za horského speciála...