Test kalhot Crazy Idea Resolution

4 min čtení 22. 02. 2019

Když máte rádi toulky na lyžích se stoupacími pásy, je pro vás důležité oblečení, které je elastické, které nebude nijak omezovat v pohybu, díky velké prodyšnosti se nebudete potit… a když bude mít nevšední design?

Tak to bude značka ideál. Italská Crazy Idea platí za tu nejbláznivější značku. Fanoušci výrazných barev se radují, protože její návrháři je stále zásobují atraktivním oblečením.

Zároveň s bundou Resolution Jacket, kterou jsem vám představil už dříve, se podívejme na kalhoty Resolution Pant.
 

skitouringové kalhoty Crazy Idea Resolution pant man

Reflexní prvky

U kalhot Resolution zaujme na první pohled použití výrazných reflexních log. Ta jsou rozmístěna tak, že je uživatel za špatné viditelnosti vidět ze všech úhlů. Reflexní print je velmi kvalitní a proto odráží světlo opravdu nadprůměrně.

Důmyslné detaily rozhodují

Pas je elastický, do kalhot je možné vepnout pásek díky poutkům po celém obvodu. V zadní části kalhot je poutko na jejich zavěšení. Kalhoty mají 3 kapsy na zip, z nichž ta na stehně je zesílená. Obvod nohavice lze v dolní části pomocí zipu rozšířit, takže nohavice bez problémů přetáhnete přes komín lyžařské boty. Dolní lem nohavice má silikonovou úpravu, takže kalhoty nemají tendenci klouzat se po botě.
 

skitouringové kalhoty Crazy Idea Resolution pant man - pružný pas Elastický pas má poutka na pásek po celém obvodu včetně poutka na zavěšení.
skitouringové kalhoty Crazy Idea Resolution pant man Kapsa na stehně je, stejně jako ostatní dvě, na zip a je zesílená.
skitouringové kalhoty Crazy Idea Resolution pant man Obvod nohavice můžete v dolní části pomocí zipu rozšířit.

Pružné, prodyšné a pevné

Kalhoty jsou ušity z materiálu Crazy Endurance, ve kterém jsou kombinována vlákna nylonová (Radilon) s polyesterovými (Thermolite).

Thermolite na vnitřní straně napomáhá izolovat tělesné teplo a odvádí vlhkost. Radilon zajišťuje potřebnou pevnost.

Na skialpy i na procházku

Tyto kalhoty se pro mne od prvního dne staly tak oblíbeným kouskem, že bych v nich nejraději i spal. Ačkoliv mám ve skříni několik softshellových kalhot, ode dne, co jsem se seznámil s Resolution, je nosím téměř denně.

Využil jsem je na všech skialpových výletech a během chladných měsíců také ve městě i v přírodě. Jejich obrovské plus spočívá ve vysoké míře pohodlí, takže jsem často zapomněl, že je mám na sobě. Nejnižší teplota, ve které jsem v nich stoupal na skialpech, byla -11°C a díky počesané vnitřní straně jsem necítil žádný chlad. V pohodě jsem v nich ale fungoval i v plusových teplotách.

skitouringové kalhoty Crazy Idea Resolution pant man

Shrnutí

Za celou dobu používání kalhot Resolution Pant, od října do února, jsem se s kalhotami dokonale sžil. Jedná se o velmi pohodlné, univerzální kalhoty do chladného počasí. Objevil jsem pouze dva drobné nedostatky.

Prvním je ovládání „taháčků“ u zipů v rukavicích. Jsou tak drobné, že někdy vyklouznou ze sevření. Osobně bych je zakončil plastovou „bambulkou“. A pak kapsa na stehně je poměrně tuhá, což znepříjemňuje její používání na mobilní telefon.
 


Výhody:

  • Velmi pohodlný střih
  • Rozmístění a kvalita reflexních potisků
  • Použitý materiál
  • Výroba v Evropě


Nevýhody:

  • Moc malé taháčky na zipy
  • Tuhá kapsa na stehně
     

skitouringové kalhoty Crazy Idea Resolution pant man
Technické detaily

Kalhoty Crazy Idea Resolution man

materiál: strečový Crazy Endurance (94% polyester, 6% elastan)
úprava: UV proti vyblednutí
hmotnost: 344 g

DMOC: 4 599,- Kč

Kalhoty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testoval:

Tomáš Krpata TOMÁŠ KRPATA

Tenhle rodák z východních Čech skvěle doplňuje náš sympatický tým produktového oddělení. V Rock Pointu působí od roku 2015, ale outdoorových zkušeností už stihnul nasbírat až až. Kromě toho, že procestoval snad celý svět díky práci v cestovce (ne, nemluvíme o delegátovi na pláži v Itálii), a dobrodružně poznával zajímavé kouty planety, je venku kdykoliv je to možné. Na otázku, co dělá ve volném čase, odpověděl: Do narození dcery cestování, MTB, horská turistika, běžky, skialpy. Od narození dcery přebalování, krmení, občas běh a MTB, uspávání, občas výlet…
Jako produktový specialista se zaměřením na textil si užívá privilegium vidět jako jeden z prvních všechny outdoorové novinky, vybrat do Rock Point obchodů to pravé a ještě navíc při tom komunikovat se stejně naladěnými lidmi.


Otestovali jsme i další produkty »

 

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey