Test kalhot Ternua Ride On

5 min čtení 10. 08. 2019

Turistika, sport, funkční materiály, neotřelé designy, precizní střihy …, tak právě o tom je Ternua. Jedním z pilířů značky jsou produkty vyráběné co možná nejekologičtější cestou, z přírodních nebo recyklovaných materiálů, a materiálů biologicky odbouratelných. Tato náročná kritéria dnes splňují téměř všechny produkty Ternua – značky s velrybí ploutví ve znaku.

První pohled

Výjimkou nejsou ani kalhoty Ride On, které bych vám v následujících odstavcích rád představil. Na první pohled je zřejmé, že se jedná o kalhoty do města nebo řekněme na úplně jednoduché procházky v přírodě. Podle mě mají „džínový šmrnc“ a vypadají moderně. S úspěchem v nich budete dělat parádu v kanceláři, ve škole, ale klidně i v roli doprovodu dětí, třeba v zoologické zahradě nebo na hřišti.
 

Pánské kalhoty Ternua Ride On man na procházky přírodou
Pánské kalhoty Ternua Ride On man na dětském hřišti
Pánské kalhoty Ternua Ride On man na cestování

Materiál a střih

O džíny se samozřejmě nejedná. Ač to v této kategorii není obvyklé, při bližším pohledu lze snadno odhalit, že se jedná o softshellové kalhoty z materiálu Shellstretch (96% polyamid, 4% elastan). Vůbec to není na škodu a je plusem Ternuy, že dokázala výhody softshellového materiálu zužitkovat tímto způsobem.

Pánské kalhoty Ternua Ride On man se díky tvarovaným kolenům skvěle nosí

Kalhoty jsou pohodlné a stretchové do stran. Střihově budou sedět spíše atletickým postavám. I já, ač nemám stehna vymakaného cyklisty nebo lyžaře, bych v těchto partiích snesl o něco větší obvod.  Nejsem také příznivcem kalhot s nižšími sedy, kterých je na trhu nyní většina a je to i případ modelu Ride On, přesto rád konstatuji, že se kalhoty výborně nosí.

Pánské kalhoty Ternua Ride On man mají o něco nižší střih než zcela outdoor kalhoty

Čím naplníte dvě kapsy na zadku, dvě přední s bočními vstupy a jednu na zip na pravém stehně, nechám na vás. Já pro ně využití našel.
 

Pánské kalhoty Ternua Ride On man mají pět kapes
Pánské kalhoty Ternua Ride On man - detail na kapsu na zip na stehně

Vychytávky

Kromě využití softshellového materiálu oceňuji na kalhotách Ride On i další vychytávky ze sportovních kalhot. Třeba předtvarovaná kolena, která jen umocňují uživatelský komfort. Aktivní uživatelé kalhot z řad cyklistů ocení výrazný reflexní potisk s logem Ternua na rubové straně pravé nohavice. Proč na rubové straně a co s tím mají společného cyklisté? Přece, když pojedete na kole, nechcete si kalhoty ušpinit od řetězu a vyhrnete je. No a tím může reflexní potisk plnit svoji bezpečnostní funkci. Detail, možná trochu vtip, ale funguje!
 

Pánské kalhoty Ternua Ride On man mají reflexní prvek na vnitřní straně nohavice - vyhrnete a jste vidět

Příběh jako z pohádky

Kdo by neznal pohádkový příběh Zdeňka Milera o Krtečkovi, který chtěl kalhoty s kapsami. Vzpomenete si, co všechno Krteček podnikl, aby získal vysněné kalhoty? Určitě ano. Jsem si téměř jistý, že vývojáři v Ternue Krtečka neznají a nehledali inspiraci v animované pohádce, ale geneze kalhot Ride On mi s nadsázkou Krtečkovy kalhoty okamžitě připomněla. Posuďte sami. Kalhoty vznikly v rámci projektu RedCycle (red = španělský síť), kdy se staré rybářské sítě mění na nové oblečení.

Ternua byla jednou z prvních firem, které se problémem tohoto druhu odpadu začaly zabývat, a dotáhla to k hmatatelnému výsledku. Úplně stručně lze projekt popsat následovně: staré rybářské sítě, které byly kdysi odloženy na dně moře u baskického pobřeží, byly vyzvednuty, následně důkladně vyčištěny a rozmělněny na granulát, ze kterého je vyrobena příze, pak látka a z ní finální produkt. Takto to vypadá jednoduše, ale v reálu jde samozřejmě o složitější proces. V Rock Pointu jsme o něm již psali a pokud se s ním chcete blíže seznámit, můžete shlédnout video o projektu RedCycle s českými titulky.
 

 

Pokud chcete pomoci přírodě, a ještě mít fajn produkt, který budete rádi nosit, doporučuji kalhoty Ternua Ride On. Já už mám dvoje! Kalhoty se vyrábí i v dámské variantě.

Více o historii Ternua

Historie této baskické značky se začala psát v roce 1986, jednalo se o rodinnou firmu. Tehdy asi nikdo netušil, jakou pozici v outdoorovém průmyslu si může značka vybudovat ve Španělsku i ve světě.  Z rodinné firmy se značka stala součástí koncernu Ternua Group, ale kořeny se nezpřetrhaly. Zakladatelé ve firmě stále pracují a jsou zárukou toho, že se Ternua stále rozvíjí na základech, které vybudovali.

Pánské kalhoty Ternua Ride On man
 


Výhody:

  • 100% ekologické recyklované materiály
  • dobře sedí
  • pružnost
  • reflexní prvek na pravé nohavici viditelný při jejím vyhrnutí – využití napři. při cestách do práce na kole


Nevýhody:

  • mohly by být širší přes stehna

 


Pánské kalhoty Ternua Ride On manTechnické detaily

Kalhoty Ternua Ride On man

materiál: shellstretch (96 % polyamid, 4 % elastan)
reflexní pruh: na vnitřní straně pravé nohavice
kapsy: 5 kapes (1 na zip)
hmotnost: 390 g

MOC: 2 899,- Kč

Kalhoty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testoval:

Honza Krabec
HONZA KRABEC

Honza je dlouholetý zaměstnanec "držák" v naší firmě, pro kterého jsou hory a horské prostředí vším. Na svých četných cestách a expedicích, které ho zavedly od Patagonie po Aljašku, od Galapág po Himaláj, také testuje produkty.
Sám o sobě říká, že je nejvíc cestovatel, všestranně založený sportovec a možná i trochu horolezec. Vůbec mu nezáleží na tom, zda má na nohou lezečky, pohorky, výškové boty, mačky, sněžnice, skialpy, lyže, běžky nebo sedí na kole. Dokáže si užít i volný čas s rodinou, na zahradě nebo s dětmi na atletických trénincích i soustředěních.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Sportovně outdoorová bota Wasatch Crest Vent je vhodná na speed hiking a další aktivní pohyb. Jak se osvědčila v terénu i mimo něj...
Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey