Test kraťasů Crazy Idea Flash

4 min čtení 16. 08. 2018

Císařovy nové trenky přinesly jednu z největších výzev tohoto léta. Totiž napsat recenzi na běžecké šortky Flash od mladé, velmi progresivní italské značky Crazy Idea. Jak totiž psát o něčem, co skoro necítíte a nevnímáte, že máte na sobě? Ano, proto jsem si na úvod vypůjčil název pohádky H.Ch. Andersena o císařových nových šatech, protože bezprostřední pocit, který máte po jejich oblečení je, že jste skoro nazí. Šortky jsou natolik lehké, příjemné a vzdušné, až si občas musíte pohledem zkontrolovat, že jste si je skutečně oblékli.

Ovšem nejen lehký strečový materiál je to, co dělá tyto běžecké trenky tak zajímavé a unikátní. Ruku v ruce s ním jdou především atraktivní design a spousta funkčních doplňků.

Běhání v džínách?

Když jsem tyto šortky poprvé spatřil, zamiloval jsem se do nich na první pohled. Už jsem za svoji běžeckou pseudokariéru spatřil spousty zajímavých a poutavých kusů oblečení, ale kraťasy v džínovém designu ani náhodou. A zřejmě ani kolemjdoucí, které potkávám při svých výbězích, nejsou na takovou míru originality běžně zvyklí. A tak občas zaslechnu větu typu „ hele, to byl ten Habera, ne?“  Připomínajíce jim patrně zpěvákův oblíbený módní výstřelek osmdesátých let…?
 

Kraťasy Crazy Idea jsou přímo na běh, ale využijete i na další sportovní aktivity
Díky designu Crazy Idea můžete v kraťasech vyrazit i k vodě nebo do města

Absolutní pohodlí zaručeno

Z hlediska technické propracovanosti jsem byl nakonec ještě víc nadšen než z designu samotného. Uvnitř trenek jsou všity velmi příjemné, jemné a elastické slipy, které perfektně padnou a na rozdíl od dnes tolik oblíbených vnitřních kompresních nohaviček tolik nehřejí a umožňují lepší cirkulaci vzduchu. Navíc jsou opatřeny vnějšími stehy, takže do styku s pokožkou přijde jen velejemná látka.

Velejemné vnitřní slipy u běžeckých šortek Flash Crazy Idea

Běžeckou vestu nechte doma

Vyšší elastický pás je vybaven protiskluzovým silikonovým lemem a čtyřmi elastickými síťovými kapsami. Dvě jsou na boku, jedna vpředu, která má navíc bezpečnostní záhyb, jenž slouží jako pojistka proti vypadnutí věcí, například telefonu. Dále pak kapsa zadní, která má navíc dva praktické taháčky, díky kterým se do ní kdykoli bez námahy dostanete. Pod ní je ještě skrytá kapsa na zip, kde můžete uchovávat vše, o co byste neradi při běhu přišli. Počet kapes i jejich velikost je naprosto dostačující, a to i na delší výběh, kdy se vám budou hodit nejen různé energetické doplňky, ale v pohodě si do kapsy strčíte i půllitrovou lahvičku s vodou.
 

Do kapsy šortek Flash Crazy Idea se vejde i půllitrová láhev
Kraťasy Crazy Idea Flash mají 3 zadní kapsy z toho jednu na zip Kraťasy Crazy Idea Flash mají 3 zadní kapsy z toho jednu na zip

Univerzální využití

Délka šortek je lehce nad kolena a díky užšímu střihu nohavic můžete v parných dnech regulovat jejich délku dle libosti. Navíc zjistíte, že díky civilnímu vzhledu je můžete beze studu nosit i na mimoběhací aktivity, třeba k vodě nebo do města.

Kraťasy Crazy Idea jsou pohodlné kromě běhu i na další aktivity

Když je miluješ...

Po půl roce testování jsem si šortky Crazy Idea Flash neskonale oblíbil a letní běhy v tropických teplotách si už bez nich dovedu představit jen stěží. Celkově se v nich snoubí nekonečná stylovost, maximální praktičnost a neuvěřitelná pohodlnost. Pro všechny běžce, kteří mají rádi originalitu, jsou vyznavači minimalistického stylu a nevadí jim pozornost kolemjdoucích, jsou tyto trenky jednoznačně nejvhodnější volbou!
 kraťasy Crazy Idea SHORTS FLASH MANTechnické detaily:

Šortky Crazy Idea Flash man

materiál: Powerkler (83% polyester, 17% elastan),
počet kapes: 3 zadní kapsy (1 na zip).DMOC: 2.399,- Kč


Šortky získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

testoval:

 

TOMÁŠ KUČERA

Tomáš KučeraMáte někdy pocit, že všechno stojí za houby a nic nemá cenu? Skočte za Kůčou. Tenhle neskutečně pozitivně naladěnej člověk nikdy neztrácí naději a jde si vždycky přímou cestou za svým cílem. Dokáže vás tím nakazit, zvedne vám náladu o 200% a vy pak máte najednou pocit, že nic není nemožný. Šéfuje prodejnám Rock Point na Moravě a v severních Čechách a navíc pro vás ještě vybírá produkty ze sortimentu prAna. Jeho život absolutně koresponduje se strategií téhle značky. V práci ho baví neformálnost oboru, propojení příjemného s užitečným a taky spolupráce s lidmi na stejné vlně. Volný čas vyplňuje během, na biku, na silničce, na skialpech, na skále, s knížkou, s muzikou a v neposlední řadě taky se svýma dvojčatama.
 

Otestovali jsme i další produkty »

 

 

Další outdoorové čtení

Čím vás dostane tahle technická mikina italské značky Crazy? Kolega Michal ji pořádně vyvětral v Krušných horách i na Šumavě a prozradil...
Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey