Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test kraťasů Dynafit Mezzalama 2 PTC U Overshort

Dynafit je pro mě synonymum akce, letních i zimních sportovních zážitků a zárukou vyplavení pozitivních endorfinů. Převlekové kraťasy Mezzalama 2 PTC Overshort jsou dalším kouskem této značky, který se mi dostal do rukou. Věřte, že jsem byl zpočátku skeptický. K čemu kraťasy v zimě?!?

Pochyby se ale rychle rozplynuly a kraťasy se staly nerozlučným společníkem při sportovních radovánkách všeho druhu v chladnějších obdobích roku. Opravdu nejde o rozmar nudícího se vývojáře, ale o promyšlený kousek z rukou zkušeného sportovce, funkčně dotažený do posledního detailu.

Při testování převlekových kraťasů Dynafit Mezzzalama 2 PTC U Overshort

Stahování v pase

Na první pohled jde o klasické kraťasy ke kolenům. V pase vzadu mají širokou gumu, která dobře rozloží svůj tah, dobře drží a nikde neškrtí. V přední části je stahování vyřešeno tenkou gumičkou, kterou lze v požadované poloze zajistit plastovou brzdičkou všitou uvnitř tunýlku.

Materiály

Vnějším materiálem je větruvzdorný 100% polyamid a vnitřním polyester. Tímto končí popis klasických kraťasů a dostávám se k tomu, proč jsem si převlekové kraťasy Mezzalama 2 PTC Overshort oblíbil a používám je často.

Stejně jako celá produktová řada Dynafit Mezzalama jsou i tyto kraťasy zateplené unikátním materiálem Polartec Alpha, který funguje na principu aktivní izolace. Kromě fantastických termoizolačních vlastností, umožňuje tělesné vlhkosti v krátkém čase dostat se k svrchnímu materiálu a následně se odpařit. Samozřejmě za předpokladu, že tyto převlekové izolační kraťasy uživatel natáhne na odpovídající prodyšné kalhoty.

Dynafit Mezzzalama 2 PTC U Overshort jsou pohodlné i na výstupy vzhůru - stačí částečně rozepnout zipy

Rozepínací nohavice

Kraťasy jsou navíc oboustranně celorozepínací, což umožňuje zejména jejich snadné oblékání nebo svlékání kdekoli v terénu, bez nutnosti vyzouvat se třeba i ze skialpinistických bot. V horní části jsou YKK zipy překryté vnitřní légou s drukem. 

detail na zapínání druků na kraťasech Dynafit Mezzzalama 2 PTC U Overshort
Zapínání horního lemu drukem

Druk spíná přední a zadní díl kalhot. Drží dobře. S klidným svědomím můžete nechat kalhoty na sobě s úplně rozepnutým zipem. Hojně využívám možnost zipy rozepnout jen částečně, například při stoupání na skilalpech, kdy zateplení není třeba, a naopak preferuji volný krok bez omezení.

Dynafit Mezzzalama 2 PTC U Overshort rozepnuté po celé délce. Drží je druky

Když zastavím, kraťasy zapínám a užívám si tepelného komfortu. Ze zkušenosti doporučuji ohlídat, aby byl taháček zipu v zaaretované poloze, pokud s ním zrovna uživatel nemanipuluje. Při pohybu se jinak zipy ochotně, samovolně rozepínají.
 

Dynafit Mezzzalama 2 PTC U Overshort mají praktickou kapsu na levé nohavici Na levém stehně kapsa na zip na doklady, peněženku a drobnosti.
Dynafit Mezzzalama 2 PTC U Overshort mají celorozepínací zipy YKK Celorozepínací zip se hodí při chůzi do kopce nebo oblékání a svlékání.


Dotažené do detailu

Za důležité a uživatelský komfort zvyšující považuji strečové panely. První se nachází vzadu pod gumou v pase a druhý na vnitřní straně nohavic a v rozkroku.  Na levém stehně je kapsa na zip, do které se vejdou doklady, peněženka a podobně.  Design doplňuje praktický potisk reflexními proužky na stehnech zepředu a na spodní části nohavic vzadu. Být viděn je stále důležitější, zvlášť když se člověk pohybuje mimo skialpové trasy.

Díky použitým materiálům vykazují převlekové kraťasy Mezzalama 2 PTC Overshort výborný poměr hřejivosti/prodyšnosti/sbalitelnosti a nízké hmotnosti. Moje, ve velikosti M, váží pouhých 251 g.

Při testování převlekových kraťasů Dynafit Mezzzalama 2 PTC U Overshort

Overpants mají univerzální využití

Spektrum aktivit, na které kraťasy využívám je opravdu velmi široké. Možná i širší, než fantazie vývojářů Dynafitu předpokládala. Od těch, které se automaticky u značky Dynafit nabízí – jako je třeba skialpinismus, přes lezení v chladnějších obdobích roku, bruslení s dětmi, první krůčky s dětmi na běžkách, až po mojí atletickou trenérskou praxi, kde člověk víc stojí, než se hýbe a tepelný komfort je k nezaplacení. S oblibou kraťasy ale nosím i večer na horských chatách a podobně. Určitě se dají najít i další možnosti jak pro amatérské sportovce, tak pro závoďáky tělem i duší. Nabízí se závodní skialpinismus nebo běh, kdy chce sportovec být do poslední chvíle v teple a až těsně před startem se vysvléct do závodního dresu.

Dynafit Mezzzalama 2 PTC U Overshort využijete na spoustu zimních aktivit, nejen skialp, ale třeba i bruslení s dětmi

Převlekové kraťasy Mezzalama 2 PTC Overshort jsou v nabídce i v dámském provedení.
 


Výhody:

  • lehké, sbalitelné, prodyšné a hřejivé
  • strečové díly pro pohodlný pohyb
  • rychleschnoucí a větruvzdorný materiál
  • skvělý, sportovní střih
  • rychlé svlečení nebo oblečení bez nutnosti sundávat boty
  • reflexní prvky


Nevýhody:

  • je třeba hlídat aretaci taháčků bočních zipů na nohavicích, aby se nerozepínaly

 


Kraťasy Dynafit Mezzalama 2 PTC U OvershortTechnické detaily

Kraťasy Dynafit Mezzalama 2 PTC U Overshort

vnější materiál: 100% polyamid
vnitřní materiál: polyester
výplň: Polartec Alpha
hmotnost: 251 g (velikost M)

MOC: 3 899,- Kč

Kraťasy získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testoval:

Honza Krabec
HONZA KRABEC

Honza je dlouholetý zaměstnanec "držák" v naší firmě, pro kterého jsou hory a horské prostředí vším. Na svých četných cestách a expedicích, které ho zavedly od Patagonie po Aljašku, od Galapág po Himaláj, také testuje produkty.
Sám o sobě říká, že je nejvíc cestovatel, všestranně založený sportovec a možná i trochu horolezec. Vůbec mu nezáleží na tom, zda má na nohou lezečky, pohorky, výškové boty, mačky, sněžnice, skialpy, lyže, běžky nebo sedí na kole. Dokáže si užít i volný čas s rodinou, na zahradě nebo s dětmi na atletických trénincích i soustředěních.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Ultra běhům se věnuji dlouho a test téhle běžecké vesty mě bavil. Je skvělá. Čím mě oslovila...
ideální parťák na delší výběhy, kdy může hrozit náhlá změna počasí. Jak obstála na 170 km dlouhém běhu...
Chcete kraťasy, které v březnu oblečete a v říjnu sundáte? Pak je to jasné. Chcete Geiry od Hannahu. Přečtěte si proč...