Test kraťasů Dynafit Transalper DST

4 min čtení 06. 09. 2021

Oblečení značky Dynafit se pevně zabydlelo na outdoorovém trhu a upřený pohled sněžného leoparda tak vídáme v zimních i letních horách, na bajkových trailech, při běžeckých trénincích v lesích a díky nátuře nás Čechů i ve městech. Kouskem oblečení, který nápaditě snoubí funkčnost a civilní vzhled, jsou jednoznačně kraťasy Transalper DST Jean. Za poslední rok se mnou prožily více dní než kterýkoliv jiný produkt v mé skříni. Jak obstály?

Obsah:

Kraťasy Dynafit Transalper Dynastretch Jeans Shorts - prázdinová pohodička v mnou oblíbených šortkách
Prázdninová pohodička v mnou oblíbených Dynafit šortkách

MATERIál

Kraťasy jsou vyrobeny ze strečového materiálu Dynadenim Stretch, který je směsí polyamidu (68 %), polyesteru (21 %) a elastanu (11 %). Jedná se o nahusto tkaný materiál, čímž je zajištěna odolnost proti větru při zachování výborné prodyšnosti. Materiál je ošetřen koncovou voděodolnou úpravou.

Hmotnost kraťasů činí příjemných 199 gramů.

Kraťasy Dynafit Transalper Dynastretch Jeans Shorts se mnou strávily dny ve vysokých horách
Šortky se mnou strávily dny ve vysokých horách

střih

Kraťasy jsou navrženy v atletickém střihu, ale nejedná se o model, do kterého byste se museli obtížně soukat. Sám mám „cyklistická“ stehna a ve velikosti M je mohu pohodlně nosit. Na levém stehně Dynafit umístil logo s leopardem, v zadní části pod pasem pak velký nápis DYNAFIT, který ale ve většině případů v pohodě překryje triko.

Osobně tento střih oceňuji, protože přesně kopíruje postavu, je velmi pohodlný a umožňuje nošení kraťasů bez pásku, aniž by jakkoliv sjížděly a bylo nutné je stále povytahovat.

Šortky Dynafit Transalper Dynastretch Jeans Shorts vás neomezují v žádném pohybu
Kraťasy vás neomezují v žádném pohybu

pas a kapsy

V pase jsou šortky připraveny pro použití pásku. Řešení kapes odpovídá civilním modelům kalhot, tj. 2 volně ložené boční kapsy s horním vstupem, přičemž v pravé kapse naleznete i kapsičku na drobné, 2 zadní volné kapsy a 1 stehenní kapsa na zip, do které se vejde telefon.

Kapsy jsou dostatečně hluboké, což jsem ocenil zejména u těch zadních. V jedné z nich jsem takřka neustále nosil respirátor, ve druhé pak telefon. V předních kapsách se v pohodě vešly klíče, bankovní karta a nějaká ta bankovka. Vše potřebné jsem měl tedy s sebou, aniž bych se musel bát, že při prvním ohnutí vše poztrácím.

Šortky Dynafit Transalper Dynastretch Jeans Shorts - zadní kapsy a nápis DYNAFIT
Hluboké zadní kapsy a velký nápis DYNAFIT 

POUŽITÍ

Jak jsem již zmínil na úvod, šortky jsem využíval velmi intenzivně. Nosil jsem je do práce, strávil s nimi 2 letní dovolené a bral je na četné víkendové akce v přírodě. Zároveň jsem v nich dělal parádu ve městě při večerních seancích s přáteli, když se proticovidová opatření zmírnila. Přes intenzivní dlouhodobé používání nejeví kraťasy vůbec žádné známky opotřebení, drží tvar ani se nikde nepářou.

SHRNUTí

Kraťasů jsem již v životě zkusil hodně, ale model Transalper DST M Jean bych zařadil na první místo, co do oblíbenosti. Kraťasy bych jednoznačně doporučil každému, kdo chce skloubit perfektní decentní vzhled s funkčností a zároveň je pro něj důležité skvělé zpracování a dlouhá životnost.

Kraťasy Dynafit Transalper Dynastretch Jeans Shorts na rodinném výletě
 Kraťasy Dynafit Transalper využijete také na rodinné výlety
 


VÝHODY:

  • materiál
  • střih
  • životnost


NEVÝHODY:

  • v roce 2022 už nebudou v kolekci – kupte dokud jsou…


DYNAFIT TRANSALPER DST M JEAN SHORTTECHNICKÉ DETAILY

DYNAFIT TRANSALPER DST M JEAN SHORT

materiál: Dynadenim Stretch
hmotnost: 199g (velikost 48/M)
kapsy: 4+1 na zip
užití: turistika, město

 

MOC: 2 499,- Kč

Kraťasy získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


TESTOVAL:

 

Tomáš Krpata

 

TOMÁŠ KRPATA

Tenhle rodák z východních Čech skvěle doplňuje náš sympatický tým produktového oddělení. V Rock Pointu působí od roku 2015, ale outdoorových zkušeností už stihnul nasbírat až až. Kromě toho, že procestoval snad celý svět díky práci v cestovce (ne, nemluvíme o delegátovi na pláži v Itálii), a dobrodružně poznával zajímavé kouty planety, je venku kdykoliv je to možné.
Jako produktový specialista se zaměřením na textil si užívá privilegium vidět jako jeden z prvních všechny outdoorové novinky, vybrat do Rock Point obchodů to pravé a ještě navíc při tom komunikovat se stejně naladěnými lidmi.

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Sportovně outdoorová bota Wasatch Crest Vent je vhodná na speed hiking a další aktivní pohyb. Jak se osvědčila v terénu i mimo něj...
Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey