Test kraťasů Hannah Verne

4 min čtení 11. 08. 2021

Lehké a pohodlné kraťasy, které můžete nosit od jara do podzimu. Jsou vhodné na turistiku, pro volný čas i do města. Jak se mi osvědčily během testování?

Obsah:

Turistické kraťasy Hannah Verne jsou ideální na letní toulky přírodou
Turistické kraťasy Hannah Verne jsou ideální na letní toulky přírodou

Materiál

Verne jsou z jednovrstvého funkčního materiálu AFT Double Weave, vyrobeného technologií dvojího tkaní. Vnější strana je odolná vůči oděru, trvale voděodpudivá a dostatečně větru odolná.

Můžete se brodit v řece nebo vás může zastihnout letní bouřka, a přestože máte kraťasy mokré, stačí jen málo letního sluníčka a jsou rychle suché.

Hannah kraťasy Verne mají vodoolnou funkci a jsou vyrobené z rychleschnoucího materiálu
Kombinace rychleschnoucího materiálu a vodoodolné úpravy  se v létě hodí

Další výhodou tohoto materiálu je, že se téměř nešpiní. Případně stačí lehce otřít vlhkou rukou.

Vnitřní strana rychle transportuje tělesný pot na povrch, čímž zabezpečuje výbornou prodyšnost. Jsou proto vhodné k nošení i ve velmi horkých letních dnech a současně velmi příjemné na dotek a kontakt s pokožkou.

I když zvolíte svižné tempo, díky vysoké prodyšnosti materiálu budete stále v pohodlí
I když nasadíte při výšlapu svižné tempo, díky vysoké prodyšnosti materiálu budete stále v pohodlí

Střih a kapsy

 

Pohodlí při nošení karaťasů Verne zaručuje Regular fit střih. Obvod pasu můžete navíc regulovat páskem. Spona je plastová a velmi intuitivně se zapíná i rozepíná.

Regulovat pas můžete páskem s přezkou
Regulovat pas můžete páskem s přezkou

Co jsem na kraťasech ocenil nejvíce jsou kapsy. Jejich tvar a fakt, že nejsou na zip, dělá kraťasy více městské. Zároveň jsou dostatečně hluboké, že do nich dáte mobilní telefon, klíče nebo klidně i celou peněženku.
 

Kraťasy Hannah Verne mají klasické kapsy na bocích dostatečně hluboké - i na mobil Kapsy jsou dostatečně hluboké, dáte do nich pohodlně i mobilní telefon
Krytá stehenní kapsa na zip určená na menší drobnosti Na pravém stehně je ještě pod klasickou kapsou jedna kapsička na zip krytá légou a určená na menší drobnosti

 

 Zároveň je na pravém stehně velmi dobře ukrytá kapsa na zip. Je tak dobře ukrytá, že jsem na ní přišel až asi po týdnu nošení. Není tak prostorná jako dvě hlavní, ale ocenil jsem možnost mít, peníze, platební kartu či doklady uzavřené na zip. Pokud by vám ani tyto kapsy nestačily, tak je ještě jedna kapsa na zip vzadu.


Pokud oblečete sedák, sice se nedostenete do bočních kapes, ale poslouží vám stehenní kapsa

Hodnocení

Kraťasy Verne jsem testoval během výletů v přírodě i cestování po městech a mohu je všem jen doporučit. Skvěle se mi osvědčily jak na turistiku, tak při městských pochůzkách nebo procházkách se psem. Pro jejich úžasné pohodlí si je beru i na řízení auta, zejména na delší vzdálenosti.
 

Kraťasy Hannah Verne jsou ideální na turistiku a pohyb v přírodě V kraťasech na vrcholky hor...
Kraťasy Hannah Verne můžete vzít i do města, během cestování jsou velmi pohodlné ...  i do městské džungle během poznávání nových míst

 


Výhody:

  • kapsy a jejich umístění
  • rychleschnoucí materiál
  • pohodlný střih
  • pásek s jednoduchou sponou


Nevýhody:

  • přední kapsa na zip je jen na drobnější věci.

 


Technické detaily

Kraťasy Hannah Verne

materiál: AFT Double Weave (
vodoodpudivost: ANO
střih: Regular fit
pas: druk se zipem, pásek
kapsy: 4, dvě na bocích, jedna vzadu na zip, jedna nad pravou kapsou na zip
hmotnost: 280 g / L

MOC: 1 890,- Kč

Kraťasy získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point
 


Testoval


Zdeněk VotavaZDENĚK VOTAVA

Pohybem venku si s radostí kompenzuje sedavé zaměstnání. Dnes už více než na tenisovém kurtu pobíhá v běžeckých botách za městem i na horách. V zimě ho můžete potkat na skialpech nebo sjezdovkách. Rád cestuje, poznává nová místa a pohybu si užívá, ať už sám nebo s celou rodinou. S Rock Pointem je v kontaktu už spoustu let. Patří mezi pravidelné účastníky Rock Point akcí od běžeckých kempů po ty skialpové, o kterých pak rád píše do blogu. S chutí si poměří síly na závodech typu Horská výzva či Hannah Pilsen Trail.

 

Testovali jsme další produkty »

Další outdoorové čtení

Cloudvista, svižná trailovka, kterou Filip dokonale proběhal v rakouských Alpách. Jak se osvědčila a na jak dlouhé trasy je vhodná...
Městský batoh musí být odolný, s kapsou na notebook, v moderním designu a musí být na záda pohodlný. Jak se osvědčil při testování Osprey Transporter Roll Top...
Lehký technický batoh, který patři mezi bestsellery značky Osprey. Splnil všehna očekávání kolegy Tomáše? Více v recenzi...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey