Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test kraťasů Ternua Komati bermuda

3 min čtení 22. 06. 2017

Prázdniny číhají za vraty, opět je strávím v Komati…

Patřím k lidem, kteří milují 4 roční období, ale po zimě už se vždy nemůžu dočkat, až vlítnu do kraťasů. Ta volnost a svoboda, která je s nimi spojená, mi evokují vůni dalekých cest a dlouhé dny, které lze strávit venku.

Abych tuto volnost ještě umocnil, vybírám si zásadně kraťasy, které jsou lehké, prodyšné a hlavně hodně strečové.

testování šortek Ternua Komati man v rakouských horách


 
 

Pružné Komati

Kraťasy Komati, nesoucí název řeky v jihovýchodní části Afriky, mi hned padly do oka a po jejich obléknutí jsem je odmítl vrátit na ramínko. Základ šortek tvoří maximálně strečový materiál ShellstretchDWR úpravou. Šortky jsou opatřeny třemi kapsami na zip a integrovaným páskem. Nic navíc, nic nechybí.

Bohaté praktické zkušenosti

Spočítal jsem si počet dní, které jsem v těchto kraťasech reálně strávil v loňském i letošním roce a zastavil jsem se na čísle 80. Společně jsme jezdili do práce na kole, chodili jsme spolu na túry, jezdili na výlety. Vyšlapali jsme spolu na několik rakouských vrcholků, hráli fotbal v parku, párkrát posloužily jako plavky. DWR úprava plně postačovala, abych zůstal v suchu při cestě ze Schafbergu za mírného deště. Na šortkách není zatím žádné používání znát a to ani v místech, kde bych čekal nějaké ošoupání od cyklistického sedla.

Kraťasy Ternua Komati mají využití i při cestování

Verdikt

Šortky Komati jsou skutečně perfektní produkt, který nadmíru splnil moje očekávání na univerzální lehké, pohodlné a odolné kraťasy.

 


 

kraťasy TERNUA KOMATI BERMUDA MTechnické detaily

Kraťasy Ternua Komati bermuda:

materiál: Shellstretch (88% polyamid, 12% elastan)
Impregnace materiálu: neobsahuje PFC
hmotnost: 268 g (u vel. L)
certifikát - bluesign

DMOC: 2.199,- Kč

Kraťasy získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Výhody:

  • moderní design

  • trvanlivost barev

  • odolnost proti opotřebení

  • nízká hmotnost

  • dokonalá strečovost


Nevýhody:

  • vyšší cena

 


 

Testoval:

TOMÁŠ KRPATA

Tomáš Krpata
Tenhle rodák z východních Čech skvěle doplňuje náš sympatický tým produktového oddělení. V Rock Pointu působí od roku 2015, ale outdoorových zkušeností už stihnul nasbírat až až. Kromě toho, že procestoval snad celý svět díky práci v cestovce (ne, nemluvíme o delegátovi na pláži v Itálii), a dobrodružně poznával zajímavé kouty planety, je venku kdykoliv je to možné. Na otázku, co dělá ve volném čase, odpověděl: Do narození dcery cestování, MTB, horská turistika, běžky, skialpy. Od narození dcery přebalování, krmení, občas běh a MTB, uspávání, občas výlet…
Jako produktový specialista se zaměřením na textil si užívá privilegium vidět jako jeden z prvních všechny outdoorové novinky, vybrat do Rock Point obchodů to pravé a ještě navíc při tom komunikovat se stejně naladěnými lidmi.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Je předurčena na trailové běhání, ale užijete ji i během skialpových výšvihů...
Všestranné kalhoty, které se nejlépe cítí na výletech v přírodě. Čím vás zaujmou...

Test kalhot Hannah Moa

15. 10. 2021
6 min čtení
Testy produktů
Působí robustně, jsou ale překvapivě lehké. Expresky jsem otestoval v Ádru i Alpách, a to hodně důkladně...