Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test láhví Hydro Flask Wide Mouth a Standard Mouth

4 min čtení 10. 04. 2018

Když se mi před rokem dostala do rukou první láhev od americké značky Hydro Flask, tak mě moc zajímalo, v čem bude tak jiná oproti ostatním. Přeci jen všechny jsou na pití.

Základním rozdílem je schopnost udržet nápoj v takové teplotě, v jaké ho tam nalejete a chcete mít. Nejedná se však o tradiční termosku – je určitě lehčí a obecně jiná. Je to prostě láhev, která umí něco navíc.
 

Láhev Hydro Flask Wide Mouth
Láhev Hydro Flask Wide Mouth

Hydro Flask 18 oz Standard Mouth

Zmíněná láhev má objem 18 oz – tedy v evropských mírách lehce přes půl litru, a protože to není moc, tak na delší výlety jsem ji nebral. Půllitr člověk vypije jako nic a vzhledem k vyšší hmotnosti, než mají jednostěnné láhve, pak nemělo smysl mít v batohu prázdnou věc navíc.

Kde se naopak tento objem skvěle osvědčil, byla cesta do města. Půllitrový čaj mi na pár hodin zařizování rozhodně stačí a mám vyzkoušeno, že když se těch pár hodin protáhne na celý den, tak ten čaj pořád zahřeje.

Pro daný objem jsem pak na letních festivalech našel ještě jedno využití. Když vám přes noc ve stanu vychladne tekutina tvrdší voltáže a nalejete si ji do Hydro Flasku, tak vás následně v poledním žáru před „stejdží“ budou vaši kamarádi (a kamarádky) milovat :-D.

Hydro Flask 32 oz Wide Mouth

Láhve Hydro Flask Wide Mouth mají široké spektrum využití - do města, na výlety, do školy, do práce...Na co nestačila moje menší láhev, na to ta druhá (téměř litr) stačí s přehledem. Vyzkoušenou ji mám na zimních výletech a tam je nedostižná.

Když třeba vyjdete v ranním mrazu (-12°C) z Hejnic do Liberce (podél Bílého Štolpichu, Olivetské hory a přehrady na Černé Nise), kdy cesta je zcela liduprázdná a vlastně chvílemi ani žádná není, tak vám horký čaj s medem udělá opravdu dobře.

Výrobce uvádí, že vám nápoj vydrží horký po dobu šesti hodin. No nevím, jak je to v USA, ale u nás to zřejmě znamená i v -10°C hodin tak deset. Vzhledem k neexistenci normy, která by určovala, co je horké, tak budu brát, že horké je to, co musím neslušně srkat.

Víčko Hydro Flip výborně izoluje i těsní

Mimochodem, výrobce uvádí ty teploty se šroubovacím izolačním víčkem, které mám na té menší lahvi, ale na této (32oz) mám takové „user friendly“ odklápěcí, abych nemusel pořád šroubovat. A to prý neizoluje a i přesto, to horké fakt vydrží. Navíc u tohoto Hydro Flip víčka (bývá standardně u hydro Flasků na kávu) výrobce nezaručuje to, že vám neproteče do tašky a nezmáčí tak vaše těžce vydřené vysvědčení, nebo předmanželskou smlouvu. Moje osobní zkušenost je však taková, že budete-li točit plnou lahví nad hlavou a pak ji ponoříte víčkem dolů do útrob batohu, tak z ní neunikne ani kapička.
 

Víčko modelů láhví Wide Mouth - HYDRO FLIP Víčko HYDRO FLIP
Víčko modelů láhví Standart Víčko modelů láhví Standart

Hodnocení

V kostce jsou láhve Hydro Flask super společníky ve městě i v přírodě, od rána do noci a v mrazu i vedru. Jsou kvalitní, hezké a využití pro ně najde každý, protože mají širokou škálu objemů, uzávěrů a určení (i jako džbánek na pivo). Jsou ekologické, nikdo přece nechce PETky. Výborně se udržují - nerez nenačichne ani od kari. Jediný, kdo jim asi nepřijde na chuť, jsou „gramaři“, milující vše ultralehké, ale třeba se mýlím. Vždyť i oni chodí někdy jen tak na procházku nebo do města.
 


Technické detaily

Láhve Hydro Flask Wide Mouth 32 oz a Standard Mouth 18 oz.

materiál: dvoustěnná ocelová (18/8 steel ) konstrukce
objem: 946 ml / 532 ml
neobsahuje: ftaláty a bisfenoly BPA


DMOC:  1.199,- Kč / 899,- Kč

Láhve získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

láhev Hydro Flask Wide Mouth
láhev Hydro Flask Wide Mouth
láhev Hydro Flask Wide Mouth
láhev Hydro Flask Wide Mouth
láhev Hydro Flask Wide Mouth
 

 


Testoval:

Jiří HlůžeJIŘÍ HLŮŽE

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám: Rock Point Liberec, OC Forum
Outdoorové sporty provozuji od roku: od malička
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2008
V Rock Pointu jsem od roku: 2008
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: pohyb v horách, cestování, práce se dřevem
Specialista na výrobky: batohy, boty, nože a doplňky

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů