Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test ledvinky Osprey Duro Solo belt

3 min čtení 09. 07. 2019

V období dvou měsíců jsem testovala běžeckou ledvinku od firmy Osprey - Duro Solo Belt. Protože jde o minimalistickou ledvinku, je pochopitelné, že je také velmi lehká.

Příjemná síťovina

Hned při prvním zkoušení mě překvapil vnitřní síťovaný materiál, který je příjemný na těle a skvěle odvětrává. U ledvinky je pohodlný kontakt s tělem důležitější, než u batohu.
 

ledvinka Osprey Duro Solo Belt s výborně prodyšným meshem

Perfektně sedí na těle

Jednoduchou sponou jsem snadno nastavila obvod opasku. Elastický popruh zaručuje stabilní a zároveň pohodlné nošení. Tvar ledvinky mi dobře sedí a díky zmiňované nízké hmotnosti je Duro Solo Belt jistotou příjemného pocitu při běhu. Pro bezpečnost při běhání na silnici je ledvinka opatřena reflexními prvky.

ledvinka Osprey Duro Solo Belt perfektně sedí na těle

Co se do ní vejde?

Vnitřní kapsa je dostatečně velká na malou svačinku (nosím s sebou energetickou tyčinku), peněženku a doklady a fajn vychytávka je pojistná karabinka na klíče. Na zipu je umístěna píšťalka pro případ nouzové signalizace.

ledvinka Osprey Duro Solo Belt s praktickými kapsami

V krycí klopě je velice praktická kapsička na mobil s průhlednou fólií na ovládání telefonu a možnost kontroly tréninkové aplikace, či volby melodie. U láhve, která je součástí ledvinky, jsem ocenila praktické upevnění elastickým poutkem pro uvolnění jednou rukou a tvarovanou spodní částí pro snadné zasouvání láhve do ledvinky.
 

ledvinka Osprey Duro Solo Belt Chytnout...
ledvinka Osprey Duro Solo Belt má jako součást balení 570 ml láhev na vodu ...napít...
ledvinka Osprey Duro Solo Belt ...a zase šup zpět. Snadné a rychlé.

 

Shrnutí

Ledvinku jsem vyzkoušela při běhu v okolí Plzně, běhám trasy kolem 10 km. Vyzkoušela jsem ji i na pěších výletech s dětmi v okolí Sušice. Vždy jsem byla spokojená a doporučila bych ji i na jiné sporty, třeba na inline bruslení, kolo, ale hlavně v zimě na běžky.

ledvinka Osprey Duro Solo Belt


ledvinka Osprey Duro Solo beltTechnické detaily

Ledvinka Osprey Duro Solo belt

materiál záda: kontaktní mesh
láhev: 570ml láhev Hydraulics™ BPA free - součástí
nouzová píšťalka: ANO
 

DMOC: 1 199,- Kč

Ledvinku získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


Testovala:

Bartošová Milena
MILENA BARTOŠOVÁ

Ve firmě má na starost zpracovávání objednávek velkoobchodních zákazníků, takže za počítačem stráví spoustu času. Pohyb proto kompenzuje jakoukoliv aktivitou venku. Často vyráží s dětmi na procházky do hor, ale když není počasí nebo čas, vyrazí alespoň po parku nebo blízkého lesa. Miluje jízdu na kole, běhání pro radost i relax při zpěvu a hře na kytaru. V létě sjíždí vodu, v zimě sjezdovky. S radostí se také prohání ve stopě na běžkách, zejména po šumavských kopečkách. Kromě toho všeho, ještě pořádá sportovní akce pro rodiny a svůj načerpaný optimismus předává zase dál kolegům v práci díky svému nakažlivému smíchu.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů