Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test mikiny Crazy Idea Resolution

Italská Crazy Idea je značkou, která originálním nekonvenčním způsobem zpestřuje outdoorový svět. Vydala se po vlastní cestě a díky dobré orientaci v terénu postupně míří ke svému předurčenému cíli. Je jako dobrodruh, který zavrhne místa, která turističtí průvodci doporučují, a jede tam, kde vidí bílý flek v mapě. Podobá se řemeslnému pivovaru, který se rozhodl vařit pivo typu "ale" v místě, kde se stovky let vaří ležák.

Ptáte se, proč jsem recenzi uvedl tak netradičně? Protože v případě Crazy Idea pohled na svět není černobílý, úsloví „to nejde“ patří do koše a slovo "tradice" zaslouží respekt, ale když bychom koukali na věci tradičně, možná bychom stále otrhávali keře a žili v chýších …

Vyzkoušel jsem si mnoho středních vrstev vyrobených z různých materiálů. Velmi oblíbený mám materiál Polartec Powerstretch Pro díky skvělé mechanické odolnosti, ale v poslední době čím dál častěji volím mikiny s 3D strukturou. Ve chvíli, kdy byla možnost ozkoušet na vlastní kůži model Resolution od Crazy Idea, šel jsem do toho s vervou.

REsolution opravdu v davu nezapadne

První dojem, který vám z mikiny zůstane, je vizuální atraktivita díky progresivnímu designu, který staví na barevných kontrastech a reflexních prvcích.

Mikina je vyrobena z materiálu Highperformance 3D (94% polyester, 6% elastan), jehož struktura na vnitřní straně připomíná včelí plástev.

Centrální zip je podložen širokou légou, jejíž velká výhoda spočívá v klouzání zipu po jejím povrchu. Nedochází tak k uvíznutí materiálu při zapínání/rozepínání. Léga je provedena v meshovém materiálu, takže se dá předpokládat její dobrá prodyšnost.

Reflexní prvky jsou rozmístěny tak, abyste byli viditelní ze všech úhlů. Reflexní logo naleznete na hrudi, pravém rukávu a nad lopatkami. Mikina má 2 kapsy na zip. Dolní lem, rukávy i kapuce jsou zakončeny elastickou lemovkou.

Velmi sympatická je z mého pohledu výroba v Evropě (Rumunsko).

Mikina Crazy Ideal Resolution man

Praktická zkušenost nade vše

Crazy Idea mne nenechala chladným a to jak emočně, tak fyzicky. Emoční rozpoložení bych nechal stranou, protože není pro výsledek testu důležité a zaměřil bych se na celkový dojem z nošení mikiny.

Mikinu jsem vystavil několikaměsíčnímu používání. Používání nebylo zaměřeno na náročné využití, ale spíše běžné aktivity, které potenciální uživatel může praktikovat.

Mikina mne hřála na rodinných výletech a při cestách do práce a byla se mnou několikrát běhat.

Materiál je velmi komfortní při styku s pokožkou. Díky 3D struktuře se mikina „nenalepí“ na pokožku. 3D struktura zároveň umožňuje proudění vzduchu, zlepšuje odvod potu a zajišťuje dobrou sbalitelnost.

Výtku bych měl směrem k mechanické odolnosti. Výrobce sám upozorňuje na kontakt materiálu se suchým zipem. Suchý zip dovede poškodit velké množství materiálů, takže to mne nepřekvapilo, ale bohužel při nošení batohu s meshovými zády mikina lehce žmolkuje. V exponovaných místech, která odíráte o různé povrchy (rukávy od lokte dolů) se to děje také.

Pokud bych hodnotil komfort nošení, dal bych 10 bodů z 10. Žmolkatění hodnocení sráží na 8/10.

Pánská mikina Crazy Idea Resolution

Verdikt

Mikinu bych ohodnotil 8 body z 10 hlavně kvůli částečnému žmolkování v exponovaných místech. Na druhou stranu se nejedná o žmolkování, které by mikinu znehodnotilo k dalšímu použití.

Dojem z materiálu je při kontaktu s pokožkou fantastický a jeho funkčnost pak rovněž perfektní.
 


Výhody:

  • Velmi příjemný materiál
  • Reflexní prvky
  • Dokonalý střih


nevýhody:

  • žmolkatění
     

Pánská mikina s 3D strukturou materiálu Crazy Idea Resolution man
Technické detaily

Mikina Crazy Idea Resolution man

materiál: Highperformance 3D (94% polyeater, 6% elastan)
hmotnost: 355 g

DMOC: 4 399,- Kč

Mikinu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


dodatečná on-line sleva

Při objednání on-line si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 15 %. Stačí během nákupu zadat tento kód:

RESOL

Uplatnění: 14. 11. – 13. 12. 2018. Sleva platí pouze na pánský model mikiny Crazy Idea Resolution man JKT. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu.
 


Testoval:

Tomáš Krpata TOMÁŠ KRPATA

Tenhle rodák z východních Čech skvěle doplňuje náš sympatický tým produktového oddělení. V Rock Pointu působí od roku 2015, ale outdoorových zkušeností už stihnul nasbírat až až. Kromě toho, že procestoval snad celý svět díky práci v cestovce (ne, nemluvíme o delegátovi na pláži v Itálii), a dobrodružně poznával zajímavé kouty planety, je venku kdykoliv je to možné. Na otázku, co dělá ve volném čase, odpověděl: Do narození dcery cestování, MTB, horská turistika, běžky, skialpy. Od narození dcery přebalování, krmení, občas běh a MTB, uspávání, občas výlet…
Jako produktový specialista se zaměřením na textil si užívá privilegium vidět jako jeden z prvních všechny outdoorové novinky, vybrat do Rock Point obchodů to pravé a ještě navíc při tom komunikovat se stejně naladěnými lidmi.


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Na první pohled vás upoutá příjemné barevné provedení, nízká váha, dobrá sbalitelnost. Jak mikinu hodnotíme na pohled druhý...
Nechtěl jsem tomu věřit a tak jsem se rád ujal testování na vlastní "partie". Sám jsem byl překvapen, že ONO je to fakt pravda...
Určené pro náročné sjezdy, ale zároveň mají poskytovat dostatečný komfort při výstupu na pásech. Jaký udělaly dojem a jaké je srovnání s jinými botami...