Test mikiny Hannah Mack

3 min čtení 27. 06. 2019

Mikina Mack mi padla do oka na první pohled. Kombinace modrých barev, žlutého prošití a zipu vypadá sportovně. Taky je určena hlavně na trekking nebo běh. Nicméně jsem si ji tak oblíbil, že ji často vezmu i do města.

Sportovní mikina

Sportovnímu zaměření odpovídá i užší střih Alpine fit, takže Mack pěkně sedne k tělu. Okraje rukávů i spodní okraj jsou lemované gumou pro pohodlnější nošení.
 

pánská mikina Hannah Mack - detail na lemovku rukávů

Malá kapsička na hrudi umožňuje přibalit nějakou tu drobnost, i když osobně ji využívám maximálně na platební kartu.
 

pánská mikina Hannah Mack - detail na kapsu na zip

Testoval jsem ji na běžeckém kempu na Vysočině, na několika výletech do přírody a velmi se osvědčila i na jarní Mallorce.

Mack je pružná a prodyšná mikina

Vzhledem k tomu, že je vyrobena z materiálu Polarstrech Lite, je příjemně pružná a zároveň pevná. Prodyšnost mikiny je naprosto výjimečná. Při běhu v chladném počasí v pomalejším či středně rychlém tempu skvěle odvádí vlhkost. Při zastavení nepustí chlad k tělu. Takže i při běžeckých cvičeních, kdy jsme chvílemi stáli, mi nebylo chladno.

pánská mikina Hannah Mack

Mack ochrání před slabším větrem

Co se týče větru, tak není to neprofuk, ale slabší studenější vítr v teplotách lehce nad nulou nebyl při běhu problém. Stačilo zapnout zip až po bradu a díky stojáčku nefoukalo ani na krk.

Na jarní a velmi větrné Mallorce se osvědčila i v silném větru při teplotách kolem 15 °C.  A to při výletech i při posezení u zmrzliny.

pánská mikina Hannah Mack

Nejčastěji jsem mikinu Mack kombinoval s tričky Hannah z řady Active, která se v letošní kolekci také velmi vyvedla. Skvěle se osvědčila v chladném i aprílovém počasí. Když se ochladilo více, mikina se výborně doplňovala s tričkem Craft Active Intensity.
 

pánská mikina Hannah Mack

Shrnutí

Mikinu jsem si oblíbil a každému ji mohu doporučit. Jedinou nevýhodou by do budoucna mohly být světlé, žluté okraje rukávů, u kterých mám obavu z jejich zašpinění při intenzivním užívání.
 


Hannah mikina Mack manTechnické detaily

Mikina Hannah Mack man

materiál: Polarstretch Lite (90% polyester + 10% elastan)
střih: Alipe Fit (úzký, sportovní)
hmotnost: 340 g / L

DMOC: 1 390,- Kč

Mikinu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 Testoval


Zdeněk VotavaZDENĚK VOTAVA

Pohybem venku si s radostí kompenzuje sedavé zaměstnání. Dnes už více než na tenisovém kurtu pobíhá v běžeckých botách za městem i na horách. V zimě ho můžete potkat na skialpech nebo sjezdovkách. Rád cestuje, poznává nová místa a pohybu si užívá, ať už sám nebo s celou rodinou. S Rock Pointem je v kontaktu už spoustu let. Patří mezi pravidelné účastníky Rock Point akcí od běžeckých kempů po ty skialpové, o kterých pak rád píše do blogu. S chutí si poměří síly na závodech typu Horská výzva či Hannah Pilsen Trail.

 

Testovali jsme další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey