Test mikiny Hannah Maddox

3 min čtení 29. 04. 2021

Není špatného počasí, je jen špatného oblečení. Heslo, kterým se snažím vždy řídit, a proto je právě kvalitní funkční oblečení základem pro každý běh. V posledních týdnech jsem měl možnost otestovat mikinu Maddox od značky Hannah, která je určená právě na běh a turistiku.

Funkční materiály

Tomu odpovídá také skladba funkčních materiálů – Polarstretch lite a Polarstretch Grid, které zaručují prodyšnost, pružnost a lehkost mikiny. Oblečení z materiálu Polarstretch lite se obvykle používá jako střední vrstva, případně jako varianta lehké vnější vrstvy. Mikinu Maddox využívám spíše jako lehkou vnější vrstvu.
 

Mikina Maddox je v tzv. užším "alpine fit" střihu
Zadní díl mikiny je dostatečně dlouhý

Jak vrstvím

V zimě se snažím skládat funkční oblečení tak, abych měl při běhu maximální komfort, co se týče teploty, odvádění vlhkosti, a také volnosti v pohybu. Mikina Maddox je silnější a sama o sobě relativně teplá, takže jako střední vrstva už byla pro mě řekněme navíc. S příchodem teplejších dnů jsem však vrstvy postupně odhodil a na funkční triko jsem si vzal jen tuto mikinu. Jako lehkou variantu vnější vrstvy jsem ji opravdu ocenil. Velmi mile mě překvapil fakt, že je odolná i proti větru a ani v chladnějších březnových teplotách mi nebyla zima.
 


Střih

Celkově mikina sedí skvěle. Pohodlný střih neomezuje v pohybu a délka je tak akorát, aby záda zůstala v teple. Musím na mikině vyzdvihnout zejména dostatek kapes – dvě klasické boční kapsy na zip a jednu náprsní, taktéž uzavíratelnou. Zejména na středně dlouhé běhy mi to umožňuje nezatěžovat se batohem nebo sportovními kapsičkami na klíče, ale vše mám pohodlně po kapsách mikiny bez strachu, že by mi něco vypadlo.
 

Konce rukávů jsou na pružnou lemovku a nechybí otvor na palec
Boční kapsy jsou uzavíratelné na zip, během aktivity tedy nehrozí ztráta obsahu

Shrnutí

Mikina Maddox se stala mým oblíbeným kouskem na běhání zvlášť v tomto zvláštním období, kdy není ani teplo, ani zima, a každý den je počasí jiné. Je ale jisté, že v modro-šedé barevné kombinaci této Hannah mikiny mě teď budete moci vídat opravdu často.
 

Náprsní kapsička spíše na měkčí lehké věci, uzavíratelná nenápadným zipem
Využívám ji zejména jako lehkou svrchní vrstu, odolá i proti větru

Výhody:

  • pružný materiál pro perfektní volnost pohybu
  • skvěle prodyšná
  • střih alpie fit - tedy příjemně na tělo
  • stojáček (oceníte během chladných dní)
  • kapsy na zip


Nevýhody:

  • jako střední vrsta pro mě byla v zimě moc teplá

 


Pánská funkční běžecká a turistická mikina Hannah MaddoxTechnické detaily

Mikina Hannah Maddox man

materiál: Polarstretch Lite a Polarstretch Grid (90 % polyester + 10 % elastan)
kapsy: 3, dvě boční na zip, jedna náprsní na zip
kapuce: NE
hmotnost: 360 g / L

MOC: 1 990,- Kč

Mikinu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


Testoval:

Petr Kotlík
PETR KOTLÍK

Celý život sportuje. Díky tomu, že mamka byla reprezentantka v lezení, tak byl ve skalách prakticky už s dudlíkem. Od mala se věnuje také lyžování a snowboardu a potkat ho můžete i na kole. Za poslední 3 roky si hodně oblíbil běh, převážně v přírodě a po skalkách, Skyrunning. Nyní se připravuje na ultramaraton ve španělských Pyrenejích. Jeho cílem je zaběhnout jeden ze známých stomílových trailových závodů. Máte stejný cíl? Pak mrkněte na odkaz, kde Petr mapuje cestu ke svému cíli - run100.

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey