Test mikiny Hannah Telford

3 min čtení 12. 08. 2019

Když se mi dostalo nabídky testovat mikinu Hannah Telford, neváhal jsem. Pružná mikina s regulovatelnou kapucí v podařených barevných kombinacích. Pojďme se na Telford podívat podrobněji.

Trojí barevné provedení

Na první pohled mě zaujal především design a barevné zpracování. Hannah nabízí tři varianty: anthracite (uhlově šedá) s oranžovým prošíváním zipů, anthracite se zipy v barvě sulphur (sírově žlutá) a do třetice light gray mel s podbarvením zipů v oranžové barvě. Já jako člověk, který má rád hezké věci, kladu velký důraz na první dojem a barevné rozvržení. Sice vám to krk v přírodě nezachrání, ale zkrátka si musím oblečení zamilovat i po stránce estetické. Proto mě na první pohled uhranula varianta první, tedy v barvě anthracite s oranžovými zipy.

Pánská mikina Hannah Telford určená na aktivní pohyb venku

Sportovní střih

Mikina samozřejmě nabízí víc než jen pěkný zevnějšek a líbivý vzhled. Ihned po nasazení zjistíte, že se jedná o střih Alpine Fit, tedy střižení, které vás obepne a dobře sedne na tělo.

Příjemně elastická mikina

Telford je stvořená na outdoorové aktivity, a proto jsem ji prohnal testem na ferratách. Díky materiálu Polarstretch Pro byl pohyb na skalnatých výčnělcích pohodlný a bez omezení. Mikinu jsem také využil jako svrchní vrstvu, když jsem tábořil asi 400 metrů pod vrcholem Sněžky. Vnitřní materiál je jemný na dotek a příjemně hřeje. To jsem poznal v noci, jelikož venku byla teplota kolem 7 °C a pod mikinou jsem měl jen termotričko, za noc jsem se ani jednou neprobudil s pocitem zimy.

Pánská mikina Hannah Telford  z pružného materiálu Polarstretch Pro

Nastavitelná kapuce

Pokud hodláte mikinu využívat na hory a do podmínek, kde je potřeba si chránit hlavu, jistě oceníte možnost nošení přilby pod kapucí, která je regulovatelná a nabízí dostatek prostoru.

Pánská mikina Hannah Telford má kapuci, kterou přetáhnete i přes helmu

Hluboké kapsy

Jestli jste jako já, nosíte u sebe na vaše outdoorové toulky mobil a doklady. Proto oceníte, že budete mít doslova hluboko do kapsy, jelikož Telford nabízí dvě prostorné vnitřní kapsy,
dvě kapsy vnější a aby toho nebylo málo, na levém rukávu nalezneme ještě jednu roztomilou kapsu na drobnosti. Všechny kapsy jsou samozřejmě osazeny kvalitními zipy YKK z dílny japonských mistrů.

Mikinu Telford se nestydím vzít ani do města v rámci běžného civilního nošení, protože, jak bylo řečeno, je to elegán každým coulem. Rozhodně jsem našel kousek od Hannahu, který v mém šatníku zaujme čestné místo a bude používán do roztrhání, k čemuž, doufám, v dohledné době nedojde.

Pánská mikina Hannah Telford disponuje dostatečně hlubokými kapsami na vaše cennosti


Výhody:

  • líbivý vzhled a dobrá barevná kombinace
  • padnoucí střih
  • dostatek kapes a kvalitní zipy


Nevýhody:

  • malé oděrky v oblasti švů
  • drobné žmolkování

 


pánská sportovní mikina Hannah TelfordTechnické detaily

Mikina Hannah Telford man

materiál: Polarstretch Pro (95 % polyester + 5 % elastan )
střih: Alpine fit
kapuce: regulovatelná, možno přetáhnout i přes helmu
hmotnost: 435 g / L

DMOC: 2 490,- Kč

Mikinu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testoval:

Ondřej LinkaONDŘEJ LINKA

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Rock Point OC Nisa Liberec
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2015
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2018
V Rock Pointu jsem od roku: 2018
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: cyklistika, horská turistika, fotografování, via ferraty
Specialista na výrobky: batohy, treková obuv
 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Spacák, se kterým se skvěle cestuje. Je malý, lehký a skladný. Nesměl chybět jako doprovod na Vltava run. Jak se m
Čím vás dostane tahle technická mikina italské značky Crazy? Kolega Michal ji pořádně vyvětral v Krušných horách i na Šumavě a prozradil...
Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey