Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test mikiny Ternua Dulau

5 min čtení 16. 08. 2019

Baskická značka Ternua patří k těm, které máme v Rock Pointu nejraději a je dlouholetým pilířem naší nabídky. Její výrobky zaslouženě provází pověst skvěle padnoucích a technicky propracovaných střihů, líbivých barevných kombinací, využívání špičkových materiálů a technologií a od počátku také ekologické smýšlení i snaha vyrábět co možná nejudržitelnějším způsobem. Ne nadarmo má Ternua v logu velrybí ploutev. 

Určitě vyzkoušejte!

Z kategorie ekoproduktů je i sportovně laděná, technická mikina Dulau, kterou jsem mohl prověřit v praxi. Nosím ji rád nejen na všemožné sportovní aktivity, ale i do práce. Mikina možná nezaujme hned na ramínku, protože v tmavě šedivém melíru s červenými zipy, rukávovou kapsou a prošitím, zrovna nezáří. Pokud dáte na doporučení prodavače nebo této recenze a vyzkoušíte ji, litovat nebudete! Je to opravdu po všech stránkách lahůdkový produkt - když ji oblečeš, už ji nesundáš!

Pánská technická mikina Ternua Dulau man vhodná na většinu outdoor aktivit nebo procházky s dětmi po lese i po městě

Precizní střih

V ramenou ani podpaždí nic nepřebývá ani netáhne, jsou dostatečně dlouhá záda i rukávy. Na konci rukávů jsou otvory pro provlečení palců. To jsem ocenil při jarních výletech, kdy se takto daly snadno udržet v teple hřbety rukou. Samozřejmě z praktického hlediska je u tohoto typu technické mikiny hlavní důvod ještě jiný. Jde o tepelný komfort v daleko náročnějších podmínkách při lezení nebo třeba na běžkách. Rukávy se také díky tomu neshrnují.
 

Pánská technická mikina Ternua Dulau man - detail na zakončení rukávů

Kapuce po nasazení „nevlaje“, ale „něžně“ obepne hlavu a otáčí se s ní. Nijak neomezuje výhled. Celorozepínací zip je také dostatečně protažený a při nasazené kapuci zapnutý příjemně zakrývá bradu, kterou chrání proti prochladnutí. Spodní část je ukončena stahováním do gumy.

Pánská technická mikina Ternua Dulau man - skvěle padnoucí kapuca

Kapsy má mikina tři. Všechny na zip. Dvě klasické na bocích jsou hluboké, výškově umístěné tak, že se do nich dobře a pohodlně ruce dostanou, ale také zůstanou dostupné, když oblečete sedák. Naopak díky materiálu, ze kterého je mikina vyrobená, nepočítejte s tím, že jde o nějaké „cargo“ kapsy. To opravdu nebylo cílem designerů.
 

Pánská technická mikina Ternua Dulau man - kapsy dostatečně vysoko, aby je šlo využít i se sedákem

Kapsa na levém rukávu je dle mého názoru spíš designového charakteru. Dáte do ní tak akorát nějaké peníze, když vyrazíte na pivo nebo s rodinou na zmrzlinu.  

Pánská technická mikina Ternua Dulau man - kapsa na rukávu spíše jen pro drobný peníz nebo platební kartu

Skvělý Warmshell ECO

Věřím, že nejen já jsem rád, když produkt, který se mi líbí a plní mé představy, má také patřičnou životnost. U spousty materiálů „flísového“ typu bývá problémem žmolkování. Byl jsem zvědavý, jak obstojí 100% recyklovaný materiál Warmshell od korejského výrobce ECO (94% polyester, 6% elastan), ze kterého je mikina Dulau vyrobena. Zatím je to na jedničku. Ani místa, kdy obvykle nejdříve začíná destrukce, tedy místa vystavená kontaktu s batohem, místa kolem kapes, zatím nejsou užíváním nijak poznamenána.  
 

Pánská technická mikina Ternua Dulau man má vynikající termoregulační funkci
Pánská technická mikina Ternua Dulau man vyrobená ze 100% recyklovaného materiálu

Že je Warmshell ECO s mřížkovanou strukturou na vnitřní straně uživatelsky velmi komfortní materiál, pod to se podepíšu se vší zodpovědností. Kdyby mikina tak fantasticky nehřála, ani o ní nevíte. Váží jen 344 g (velikost L), je vysoce prodyšná a opravdu hodně strečová.
 

Pánská technická mikina Ternua Dulau man

S-Café proti zápachu

Ne, že by to byl běžný způsob používání, ale alespoň pro zajímavost doporučuji vyzkoušet mikinu na holé tělo. V ten okamžik totiž na plno poznáte, že se nedostaví vůbec žádný nepříjemný „syntetický“ pocit. Toho výrobce dosáhl využitím recyklované kávové sedliny pro úpravu materiálu. Díky tomu je také výrazně omezená další negativní vlastnost syntetických materiálů, kterou je zapáchání. Jde o úpravu S-Café. Že je S-Café téměř dokonalou úpravu, svědčí i to, že má navíc i rychleschnoucí a UV ochranný účinek.

Mikina z recyklovaných PET láhví

Na závěr jsem si záměrně nechal ekologii, kterou jsem zmínil v úvodu. Věřte, že mikina je naprosto celá vyrobena z recyklovaných materiálů. 10 plastových lahví dalo vzniknout materiálu Warmshell ECO, ze kterého je ušitá. Co mě ale překvapilo je fakt, že z recyklovaných materiálů jsou i zipy.  Pro S-Café úpravu bylo využito sedliny ze 3 šálků kávy.

A ještě jedna věc určitě stojí za upozornění, v nabídce je i dámská varianta.
 


Výhody:

  • 100% ekologické recyklované materiály
  • příjemný tepelný efekt
  • strečovost
  • prodyšnost
  • velmi příjemný materiál ve styku s pokožkou,
  • nízká hmotnost


Nevýhody:

  • Mikina Dulau je návyková - varování! Budete nešťastní, když ji budete muset občas odložit.

 


Pánská technická mikina Ternua Dulau manTechnické detaily

Mikina Ternua Dulau man

materiál: 100% recyklovaný materiál Warmshell Eco, použito 10 plastových lahví (94% polyester, 6% elastan)
antibakteriální úprava: S-Café (použity 3 šálky kávové sedliny)
hmotnost: 340 g (velikost L)

MOC: 2 999,- Kč

Mikinu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testoval:

Honza Krabec
HONZA KRABEC

Honza je dlouholetý zaměstnanec "držák" v naší firmě, pro kterého jsou hory a horské prostředí vším. Na svých četných cestách a expedicích, které ho zavedly od Patagonie po Aljašku, od Galapág po Himaláj, také testuje produkty.
Sám o sobě říká, že je nejvíc cestovatel, všestranně založený sportovec a možná i trochu horolezec. Vůbec mu nezáleží na tom, zda má na nohou lezečky, pohorky, výškové boty, mačky, sněžnice, skialpy, lyže, běžky nebo sedí na kole. Dokáže si užít i volný čas s rodinou, na zahradě nebo s dětmi na atletických trénincích i soustředěních.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů