Test mikiny Ternua Rager

3 min čtení 16. 05. 2017

Když jsem poprvé spatřil na vlastní oči mikinu Rager od baskické Ternuy, byla to láska na první pohled. O těch se ale říká, že nejsou napořád. Ale od té doby, co jsem ji serval z ramínka, jsme spolu už téměř rok a já tuhle baskickou slečnu stále zbožňuji. A moje pravá partnerka navíc nežárlí. Jak si tedy atraktivní dívčina z Baskicka vychutnává společné soužití?

Popis produktu

Název Rager znamená bouřlivý večírek. To krásně koresponduje s atraktivním designem této mikiny. Rager je vyrobený ze strečového recyklovaného flísu Dryshell, jehož struktura připomíná včelí plástve. Na koncích rukávů se nacházejí praktické otvory na provlečení palců. Na prsou uživatel ocení kapsičku na zip, do které se vejde menší telefon nebo doklady. Kapuci i spodní okraj lemuje pruženka, díky čemuž dobře sedí. Mikina vyniká nízkou hmotností.

 

Praktická zkušenost

Dost bylo kochání se vzhledem. Je čas, abych řekl, co mikina umí v praxi. Střihově jí není co vytknout. Materiál je strečový a výjimečně prodyšný, což jsem ocenil během dní, kdy nevíte, jestli už je to na triko nebo ještě na mikinu. Povrch materiálu se ale zadrhává v případě, že máte suché ruce. Po téměř ročním používání jsou na povrchu znát drobné žmolky, zejména v partiích vystavených zvýšenému oděru (rukávy, spodní část zad).

Vysoká prodyšnost má samozřejmě vliv na hřejivost, takže od mikiny nečekejte zázraky, co se týče tepelného komfortu. Já ji nejčastěji využívám jako střední vrstvu na túrách v chladných dnech nebo jako vršek v teplotách 12 až 18 °C.

Ternua mikina Rager man

Shrnutí

I přes drobné výše popsané nedostatky mikinu jednoznačné doporučuji. Zamiloval jsem si její moderní vzhled a lehkost a příjemnost materiálu Dryshell. Vnímám ji jako skvělou volbu za přijatelnou cenu.


Mikina Ternua Rager:

materiál: Dryshell (72% recyklovaný polyester, 28% polyester micro-fleece),
hmotnost: 242 g

DMOC: 2.199,- Kč

Mikinu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 

 


Výhody:

  • lehký prodyšný materiál
  • velmi atraktivní design
  • rozumná cena


nevýhody:

  • žmolkování v exponovaných partiích

 

Tomáš KrpataTestoval: TOMÁŠ KRPATA

Tenhle rodák z východních Čech skvěle doplňuje náš sympatický tým produktového oddělení. V Rock Pointu působí od roku 2015, ale outdoorových zkušeností už stihnul nasbírat až až. Kromě toho, že procestoval snad celý svět díky práci v cestovce (ne, nemluvíme o delegátovi na pláži v Itálii), a dobrodružně poznával zajímavé kouty planety, je venku kdykoliv je to možné. Na otázku, co dělá ve volném čase, odpověděl: Do narození dcery cestování, MTB, horská turistika, běžky, skialpy. Od narození dcery přebalování, krmení, občas běh a MTB, uspávání, občas výlet…
Jako produktový specialista se zaměřením na textil si užívá privilegium vidět jako jeden z prvních všechny outdoorové novinky, vybrat do Rock Point obchodů to pravé a ještě navíc při tom komunikovat se stejně naladěnými lidmi.

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey