Test mikiny Ternua Sunset Peak

3 min čtení 08. 02. 2019

Od podzimu loňského roku testuji pánskou mikinu Ternua Sunset Peak. Zatím to byly spíše výlety malého, rodinného charakteru. Závěr roku jsem strávil ve švýcarských Alpách, kde se mi náramně hodila. Nosil jsem ji pod bundou, vestou, a když bylo opravdu pěkně a teplo, tak jen na tričko.

Na dlouhých přejezdech mikrobusem jsem jí používal jako polštář nebo přikrývku a když jsme zastavili na benzínce, stačila na přeběhnutí do tepla i v mrazivých nočních hodinách. Nosím ji často, je totiž univerzální.

Nebudu tady vychvalovat španělskou značku Ternua. O ní si můžete přečíst více na stránkách Rock Point, či v některé recenzi mých kolegů.
ideální mikina na cesty do přírody i do města  - Ternua Sunset Peak

Působí civilně, přitom skvěle funguje

Mikina se zdá být na první pohled tenká, něco jako slabší flís (100 až 150 g/m2), ale hned jak si ji oblečete, zahřeje podobně jako tlustší „dvoustovka“ nebo Powerstretch.

Díky její zvláštní modré barvě působí na první pohled jako mikina určená spíše na nošení do města. Raglánový střih z ní však dělá funkční druhou vrstvu, ať už jste kdekoli.

Při výrobě byl použit recyklovaný materiál Warmshell Eco, a tím se zařazuje mezi většinu výrobků baskické značky, které jsou šetrné k životnímu prostředí.
 

dostatečná délka, aby vám nefoukalo na kříž - mikina Ternua Sunset Peak

Dobré kapsy

Díky dlouhému centrálnímu zipu lze mikinu snadno oblékat. Zip na kapsách uschová všechny věci pěkně „pod zámkem“. Kapsy jsou dostatečně velké, rád nosím ruce v kapsách a tak tohle ocením. Malá kapsička nad levým loktem je ideální na pár drobných a nějakou tu složenou bankovku. Mikina je dostatečně dlouhá a dobře sedí i při natažených rukách.

Kapsy na zip, aby nic nevypadlo - mikina Ternua Sunset Peak

Shrnutí

Sunset Peak je ideální na aktivní pohyb v chladnějších podmínkách, třeba pod softshellovou bund. Nezabere moc místa, ale dobře zahřeje. Já ji prostě tahám všude. Také je k dostání v dámském provedení.
 


VÝHODY:

  • Pohodlné kapsy
  • Příjemně dlouhá záda
  • Nemačká se
  • Vhodná do města i akce v přírodě


NEVÝHODY:

  • Chybí mi náprsní kapsička na telefon
     

pánská mikina Ternua Sunset Peak
Technické detaily

Mikina Ternua Sunset Peak man

materiál: recyklovaný Warmshell Eco (95% polyester, 5% elastan)
kapsy: 3, na zip
hmotnost: 340 g

MOC: 2 999,- Kč

Mikinu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


 

Testoval:

Honza FoltaHONZA FOLTA
Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:  Rock Point Brno - Masarykova
Outdoorové sporty provozuji od roku: od dětství – skautský oddíl
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2002
V Rock Pointu jsem od roku: 2002
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: pěší turistika
Specialista na výrobky: boty, batohy 
Specialista na značky: Osprey, Keen, Garmont

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey