Test obuvi Black Diamond Circuit Shoe woman

3 min čtení 01. 01. 2022

Black Diamond přichází s multifunkční a pohodlnou botou, vhodnou do města i na lehčí sportovní aktivity. Boty si obujete ráno do práce a plynule s nimi přejdete odpoledne na trénink např. na lezeckou stěnu. V obuvi Circuit dobře zapadnete do města, ale můžete je vzít i na nenáročné sportovní aktivity.
 

Black Diamond Circuit woman Black Diamond Circuit Shoe jsou skvělé na celodenní nošení a odpolední aktivity např. na lezecké stěně nebo posilovně

Do jakých teplot vykročit v botách CIRCUIT?

Boty se mi do ruky dostaly na konci září. Měla jsem je tedy možnost vyzkoušet je jak při vyšších, téměř letních teplotách, tak při teplotách kolem 5 °C. V teplejších podmínkách jsou boty příjemné a dostatečně prodyšné. Komfortně jsem se v nich cítila do teploty kolem 10 °C. Do nižších teplot už botu nedoporučuji.

Boty jsou lehoučké tak, že když je máte na noze, máte pocit, že na noze nic nemáte. Příjemný svršek z pleteného materiálu vám příjemně obepne nohu. Nikde netlačí, nic nepřekáží, nemusíte si na nic zvykat. Při chůzi dopadáte na příjemně měkkou mezipodešev z EVA materiálu. Aby Vám to na ranní rose nebo oslizlém chodníku neuklouzlo, zabezpečí přilnavá gumová podešev BlackLabel-Street.
 

detail na pryžový okop bot Black Diamond Circuit Shoe Odolný pryžový okop

Sešlapávání povoleno!

Circuit Shoe jsem ocenila pro její flexibilitu hlavně na lezecké stěně. Když se střídám s lezeckým parťákem a jdu jistit, neustále se dokola přezouvám. Nevím jak vás, ale já v lezečkách vydržím jen chvilku a pak musí z nohy dolů.
 

prodyšná pletenina na botách Black Diamond Circuit Shoe přispívá k vysokému komfortu během nošení  Svrchní materiál tvoří prodyšná pletenina, která zajšťuje komfort po celý den

Bylo proto fajn, mít po ruce pohodlné boty, které pořád dokola nemusím zavazovat. Stačí do boty jen vklouznout a sešlápnout zadní okraj boty. To, za co vám rodiče nadávali, si u téhle boty můžete s klidným svědomím dovolit. Bota je na toto „sešlapávání“ přímo stavěná.
 

Boty Circuit mají patu uzpůsobenou na "sešlapávání", ideální k lezecké stěně

Shrnutí

Potřebujete lifestylovou botu vhodnou ke každodennímu nošení a na cesty ke stěně nebo do posilky? Circuit je skvělá pohodlná bota, ve které se nemusíte bát vyrazit i za město na pěkný boulder. Díky dobré prodyšnosti se hodí na celodenní nošení a její benefity oceníte také u lezení. Jako největší vychytávku hodnotím „sešlapávací“ patu s poutkem. Při tréninku na lezecké stěně i skále se to výborně osvědčilo. To je největší pecka této Black Diamond boty - CIRCUIT!
 

Black Diamond Circuit Shoe jsou příjemně lehoučké Nízká hmotnost zaručuje lehkost a navozuje pocit, že se přímo vznášíte... ;-)

Výhody:

  • prodyšné
  • sešlapávací pata
  • poutka na patě i jazyku
  • nízká hmotnost


Nevýhody:

  • slabší podešev, tedy do nižších teplot než 10 °C nedoporučuji

 

Technické detaily

obuv black diamond CircuitBlack Diamond obuv Circuit Shoe woman

užití: volný čas
svršek: prodyšná pletenina s odolným pryžovým okopem
mezipodešev: EVA pěna
podešev: BlackLabel-Street
voděoodpudivý zátěr: ANO, WR
hmotnost: 255 g / půlpár

MOC: 2 499,- Kč

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.


Testovala:

Veronika Růžičková Culková 
VERONIKA RŮŽIČKOVÁ CULKOVÁ

Verča se v rámci marketingu stará o propojení on-line a off-line prodejních kanálů. A když zrovna neanalyzuje a nevyhodnocuje výkony marketingových kanálů a promoakcí, vznáší se mezi mraky na paraglidingovém křídle. Jelikož však ví, že je dobré také občas zůstat nohama pevně na zemi, ráda se toulá po kraji českém i za hranicemi, leze na umělce i skále a s radostí zkouší nové výzvy.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů
Lehká turistická obuv na rychlé přesuny přírodou. Nubuková kůže s Gore-Tex membránou a masivním tlumením se mi osvědčila. Proč...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey