Test obuvi Brooks Ghost 11 W

4 min čtení 08. 06. 2019

Běháte rádi a jste z města? Pak mám pro vás výborný tip na zpříjemnění vašich aktivních chvil. Dostala jsem možnost otestovat silniční běžecké boty Ghost 11 od americké značky Brooks. Na první pohled mě zaujaly svým vzhledem. Podle mě mají prostě šmrnc, který je velice důležitý k tomu, aby oslovil potenciální zákazníky.

Myslím, že je to důležitý aspekt, neboť pokud vás produkt zaujme okem, začnete se zajímat více o to, co od daného produktu očekáváte. Pokud vás nezaujme na první pohled, ztrácíte zájem, a to je mnohdy škoda, což se naštěstí v tomto případě nestane.

První dojem

Když jsem boty poprvé obula, hned mě nadchly. Ghost 11 jsou krásně měkoučké. Díky svršku také lehoučké, takže je na noze skoro vůbec necítíte.  Byla jsem proto zvědavá, jako každá žena, co boty nabídnou při běhání.

Po zpevněných cestách

Testování jsem naplánovala po zpevněných cestách v okolí Frýdlantu, kde máme dost krásných míst a zákoutí. Na rovinu musím přiznat, že neběhám žádné dálky… do takové rozkoše jsem se zatím neproběhala. Mé průměrné výběhy jsou od 6 do 10 km.

První testovací okruh byl výběh na frýdlantskou rozhlednu. Cesta vede místy po asfaltové silnici, místy po lesní pěšince, která se klikatí krásnou krajinou s výhledem na Jizerské hory a nakonec seběh po silnici zpátky do městských uliček.

Boty jsou díky Omage Flex Grooves příjemně flexibilní, a to hlavně ve střední a přední části boty. Strečový svršek je velmi přizpůsobivý a prodyšný, což ocení všichni běžci. Ideální tlakové zóny rozdělí tlak rovnoměrně pod nohu a dělá tak běh pohodlnějším a snadnějším.

Speciální tlumení DNA Loft

Díky DNA LOFT, které zaručí speciální tlumení v patě a ještě měkčí dopady, si můžeme běhání více užívat. Boty jsem také vyzkoušela na běžeckém pásu, který využívám při nepřízni počasí. Sice nejsem z cukru a lehký deštík si při běhu užívám, ale při dešti si raději zaběhnu doma, kde si k tomu nebojácně zazpívám, což si venku nedovolím. Musím říci, že i na běžeckém pásu, kde je běh úplně jiný, mě boty opět bavily. Dopady a otřesy byly tlumeny, a to díky již zmiňované DNA LOFT.
 

Na koloběžce

Boty jsem si vyzkoušela i na koloběžce, neboť je to mé přibližovalo do práce. Nevím jak vy, ale mě přijde, že ráno čas utíká rychleji než večer. Do práce proto popobíhám nebo rovnou frčím na kolobrndě či kole. Je to zatím mé nejrychlejší přiblížení, když jsem v časovém presu.

Boty na koloběžce perfektně seděly. Při odpichu a střídání nohou šlo vše jako po másle.

Shrnutí

Podtrženo sečteno, s botami GHOST 11 W jsem kvůli zdravotním problémům naběhala zatím 80 km, ale těším se na další. Jsem s nimi velice spokojena a můžu je jen doporučit. Chce si je jen obout a běžet, výsledek oceníte pak už sami.


 


Dámské běžecké silniční boty Brook Ghost 11 womanTechnické detaily

Obuv Brooks Ghost 11 woman

svršek: prodyšná síťovina
mezipodešev: technologie BioMoGo DNA
drop: 12 mm (pata 29 mm špička 17 mm)
hmotnost: 269 g (1/2 pár)

MOC: 3 599,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testovala:

Marie DoleželováMARIE DOLEŽELOVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:


Kde prodávám: V libereckém OC Nisa
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2001
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2011
V Rock Pointu jsem od roku: 2011, od roku 2017 pracuji v mateřské školce
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: koloběžka, toulání se v Jizerkách, výstupy na kopce a skalky, plavání, potápění, jen se svým dechem, pobíhání s dětmi, ping pong, badminton
Specialista na výrobky a značky: jsem všestranná

Testovali jsme další produkty »

Další outdoorové čtení

Oblíbený městský sneaker. Čím se liší pátá řada od svých předchůdců a jak se během testování osvědčila...

Test obuvi KEEN Elsa V Sneaker

09. 08. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Běžecké šortky, které se nevyhrnují? Ronhill Revive vzala kolegyně Káťa nejen do luk za barákem, ale i k moři. Jak se osvědčily?
Nejlehčí bunda této kategorie na trhu. Crazy Fly váží 40 g. Jak je odolná a kde ji nejvíce využijete? Kolega Tomáš ji testoval a jak ji hodnotí zjistíte...

Test bundy Crazy Fly jacket

06. 08. 2022
5 min čtení
Testy produktů

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey