Test obuvi Garmont Agamura woman

3 min čtení 28. 05. 2019

Na boty značky Garmont jsem si dělala zálusk již delší dobu. A když mi přišlo do cesty testování bot AGAMURA od této italské značky, tak jsem byla nadšená a neváhala jsem ani chvilku.

Testovány denně

Boty jsou pohodlné, na noze je skoro necítíte. Můžete je nosit každý den do práce, po práci na venčení psa a dětí nebo na víkendový výlet. Testování v mém případě probíhalo každý den v běžném pracovním režimu. Velikonoční volno strávené na Šumavě připravilo další vhodné testovací podmínky. Během výšlapu na Boubín musely boty projít kamenité, blátivé i zasněžené úseky, přeskočit a přelézt popadané stromy.

Dámská nízká trekovka Garmont Agamura woman

Všechny terénní zkoušky zvládly dobře. Do kopce díky členitému vzorku zajistily dobrý záběr, stabilitu a zpátky dolů jsem měla jistotu, že nespadnu, ani žádné klouzání na blátě se nekonalo. Zbytek pobytu se lítalo po lese a loukách, kolem potoků a řek a vše v „Agamurách“. 
 

Dámská nízká trekovka Garmont Agamura woman
Dámská nízká trekovka Garmont Agamura woman s Vibram Rock podešví

Co jsem ocenila…

Odolný svršek z hrubé kůže (tloušťka 1,6 mm), gumový okop špičky, který vás ochrání před ukopnutím palce. Typické pro boty GARMONT je šněrování od špičky, díky kterému si utáhnete botu tak, jak potřebujete. Komfortní mezipodešev z EVA materiálu a odolná podešev Vibram Rock s hrubým dezénem, který zaručí dobrý záběr i v náročnějším terénu, dělá z bot Agamura univerzální obuv, kterou si zamilujete.
 

Dámská nízká trekovka Garmont Agamura woman
Dámská nízká trekovka Garmont Agamura woman s praktickými oky na nazouvání i zavěšení na batoh

Čištění a údržba

Prach a lehké opotřebení se dá lehce odstranit kartáčkem, určeným na čištění kožených bot. Fleky od bláta a vody lze odstranit mýdlovou vodou, kartáčkem a krouživými pohyby. Pravidelná impregnace prodlouží životnost bot.

Dámská nízká trekovka Garmont Agamura woman

Dámská nízká trekovka Garmont Agamura woman je vhodná na spoustu druhů povrchu

 


Výhody:

  • gumový okop špičky
  • šněrování od špičky
  • nerozvazující se tkaničky


Nevýhody:

  • Vyžadují pečlivější údržbu

 


Dámská nízká trekovka Garmont Agamura womansTechnické detaily

Obuv Garmont Agamura woman

svršek: 1,6 mm Suede kůže
mezipodešev: EVA
podešev: Vibram Rock
hmotnost: 250 g půlpár (vel. 5 UK)

MOC: 2 999,- Kč

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testovala:

Iva KrálováIVA KRÁLOVÁ

Ivča je v Rock Pointu už od roku 2005 s malou přestávkou na mateřskou. Po delší době v online prostředí přesídlila do logistiky, kde je důležitým článkem pro hladký průběh přijmu produktů od našich dodavatelů. Připravuje pro vás newslettery s aktuálními informacemi a nabídkami. Protože pochází z malé české vísky, provozuje outdoorové aktivity vlastně od narození. Navíc je to házenkářka tělem i duší a protože prý pohybu není nikdy dost, tak cvičí nejen s malými dětmi, ale i seniory. 
Ráda poznává nová místa, podporuje děti v pohybu v přírodě a podílí se na organizaci letních dětských kempů. Pracovat v Rock Pointu proto považuje za velkou výhodu, protože má díky tomu stále přehled o novinkách ze světa outdooru.

 

Testovali jsme další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey