Test obuvi Garmont Dragontail G-DRY

5 min čtení 06. 04. 2022

Hledáte multifunkční boty do různých typů terénu? Chcete boty, které něco vydrží a zároveň jsou pohodlné? Pak by vás mohly zajímat právě boty DRAGONTAIL G-DRY od Garmontu.

Obsah:

 

Popis

Dragontail G-DRY jsou univerzální boty pro každodenní outdoorové aktivity, jsou optimální pro turistiku a zvládnou i technicky náročný terén. Odolnost svršku zde zajišťuje 6mm semišová kůže s EFoam vložkami na špici a patě, které zaručují maximální ochranu proti kamení a suti. Proti vodě a větru vás ochrání membrána G-DRY, která je prodyšná a umožní odvod vlhkosti.

Stélka FrameFlex Lite zajišťuje optimální odpružení a stabilitu nohy při chůzi. Použitá patentovaná podešev od Garmontu vás podrží v každém terénu a jistě ji oceníte i při ferratách a lehčím lezení.

Univerzálnost bot

Dragontaily jsou super boty do každého počasí i podmínek. Vyzkoušel jsem, že bez větších problémů je lze kombinovat nejen s nesmeky, ale i se sněžnicemi a lze je dokonale spárovat s návleky, což vám povolí i vstup do hlubšího sněhu.
 

 Boty s nesmeky v jarním terénu (led/rozbředlý sníh)
 Boty se sněžnicemi v kombinaci s návleky    


BOTY V ČASOVÉ OSE 70 KILOMETRŮ

Boty jsem se rozhodl otestovat na jarním 70 km dlouhém přechodu v Beskydech. Šlo se především blátivými značenými trasami, místy kamenitými stezkami a cca 10 km se šlo po souvislé vrstvě zmrzlého nebo místy rozbředlého sněhu. Několikrát jsme také museli křižovat drobné potůčky. A jak si s tímto nelehkým terénem poradily Dragontaily? Posuďte sami.
 

 4. kilometr – voda a bláto na botách neulpívá, kůže je nádherně odpudivá
pocit uvnitř boty - dokonalé sucho

 

 30. kilometr – kůže místy ztrácí vodoodpudivost, ale membrána funguje dokonale
pocit uvnitř – sucho (Dragontaily G-DRY se nezalekly ani noci!)
52. kilometr – membrána stále izolovala nohy od bláta a vody, ale na pravé noze, při přechodu větší kaluže, jsem v místě šněrování cítil mírný průsak vlhkosti, levá noha suchá (na cca 55. km jsem si převlékl ponožky)

 

 65. kilometr – vlhkost v pravé botě se optimalizovala a já jsem v suchu došel až do cíle


Co bych chtěl závěrem tohoto testu vyzdvihnout je, že i po 70 kilometrech mě boty neodřely nohy, což při tolika kilometrech není úplně obvyklé. Určitě tomu také dopomohl fakt, že mě boty dokázaly udržet v suchu. Při větší vlhkosti je totiž kůže náchylnější na puchýře.

MEMBRÁNA G-DRY

Rozhodl jsem se také prověřit membránu bot v proudu. Při přešlapování a otáčení se v potoce s docela silným proudem, boty obstály na výbornou. V potoce jsem takto strávil přibližně 2 minuty a mé ponožky zůstaly v suchu. Pouze semišová kůže na povrchu boty místy nasála trochu vody. Její vodoodpudivost lze zvýšit impregnací. Nicméně tento test byl zaměřen na membránu a ta obstála.
 

Membrána bot byla prověřena i v proudu potoka, a to po dobu 2 minut - obstála, ponožky zůstaly v suchu

BOTY & LEZENÍ

Jelikož jsou boty určené i pro vysokohorskou turistiku, kde se nevyhneme kontaktu se skálou a lezením, rozhodl jsem se je prověřit na umělé stěně. Samozřejmě, lezečky jsou lezečky, ale v lezečkách neujdete několika kilometrové tratě. Proto mě boty mile potěšily, když jsem s nimi bez obtíží přelezl 6+ na umělé stěně.
 

 Detail špice s lezeckou zónou

 

 

SHRNUTÍ

Boty DRAGONTAIL G-DRY od Garmontu jsem prozkoušel snad v každém možném prostředí, kde by mohly budoucímu uživateli udělat dobrou službu. Líbí se mi na nich široká škála využitelnosti. Boty můžete vzít jak na krátké, tak dlouhé túry, nezradí vás ani na vícedenním treku a využívat je můžete po celý rok. Bez problému na ně nandáte jak sněžnice, tak nesmeky a s návleky můžete i do hlubšího sněhu.

Oceníte je při vysokohorské turistice či ferratách, kde vám umožní ustát i menší stupy. Při tom všem jsem se alespoň já cítil v pohodlí a v suchu.

 
 Dragontaily při lezení na menších chytech
Garmont Dragontail G-DRY Dragontaily při slaňování

Výhody a nevýhody

  • univerzálnost a využití po celý rok
  • nepromokavé a neprofouknou
  • stabilní podrážka, vhodná i na lezení lehčích cest či via ferrat
  • ochranné prvky na špici a patě
  • tkaničky, které se nerozvazují
  •  
  • Design a barva, které zrovna nezaujmou (někomu může vyhovovat)

Technické detaily

Garmont Dragontail G-DRY man

svršek: semišová kůže (1,6 mm)
membrána: G-DRY
stélka: PU, FrameFlex Lite
podešev: guma Garmont s vícesměrnými výstupky
střih: Garmont a.d.d.®, obepnutý, doporučení nákupu o 1/2 větší velikost
zavazování: tkaničky

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Doprava
zdarma

Garmont

boty

DRAGONTAIL G DRY

3 499 Kč 3 799 Kč
Doprava
zdarma

Garmont

boty

DRAGONTAIL G DRY WMS

3 499 Kč 3 799 Kč

 

Dodatečná sleva

Při objednání si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 10 %. Stačí během nákupu sdělit tento kód u pokladny nebo jej zadat v on-line nákupním košíku:

DRAG10Kliknutím zkopírujete slevový kód do schránky Slevový kód zkopírován do schránky

Uplatnění: 8. 4. – 8. 5. 2022. Sleva platí na modely: pánský Dragontail G-DRY a dámský Dragontail G-DRY. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, slevu není možné kombinovat se zákaznickou slevou Zóna.
 

Testoval

JAN BUCHTELA

Od malička jsem byl vedený k pohybu v přírodě a cestování. To vše mi zůstalo dodnes. Nikdy jsem se však neupínal na jediný sport. Mám za sebou několik závodů v běhu na 10 km, závody v MTB a mnoho svých outdoorových projektů. Delší dobu jsem žil v zahraničí, především na Islandu. Island je nádhernou zemí, která nabízí mnoho úniků z komfortní zóny. Já jsem si především užil skialpinismu a snowboardingu na sopkách pokrytých ledovcem s dojezdy až k oceánu, běhání lávovými poli, lezení na skalách a ledovcích. Nyní se pohybuji v Beskydech, kde si neumím představit svůj volný čas bez skialpinismu, lezení, běhu a táboření v kopcích.

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey