Test obuvi Garmont Pordoi GTX W

3 min čtení 03. 04. 2018

Hned na úvod se sluší říct, že mám s výběrem pořádných trekovek docela problém – potřebuji poměrně lehké boty kvůli problémům s lýtky, ale zároveň vyhledávám obuv pevnou a stabilní. Vnitřek? Ideálně měkkou bačkůrku, která ale nepromokne a nohy mi udrží pořádně v teple.

boty Garmont PORDOI NUBUCK GTX W

Do testu těchto Garmontů jsem se rozhodla jít díky parametrům, které naznačovaly, že by pro mě Pordoi Nubuck GTX W mohla být vhodná volba. O čem to mluvím? Hmotnost krásných 520 gramů (půlpár ve velikosti 5 UK), vrchní materiál olejovaný nubuk tloušťky 2mm v kombinaci s textilem pro lepší prodyšnost. Podrážka Vibram Winkler pro neklouzavost a mezipodešev z materiálu EVA, který absorbuje a tlumí nárazy. A musím říct, že jsem byla prakticky od prvního obutí spokojená!

boty Garmont PORDOI NUBUCK GTX W

První nazutí

Už když jsem do bot poprvé vlezla, byla jsem mile překvapená – měkké a pohodlné! Jsem zvyklá, že trekovky musím trochu vyšlápnout, než mi úplně pasují, ale tahle bota mi sedla okamžitě. Navíc byla opravdu lehká, zvlášť při solidní pevnosti a odolnosti. Poměrně dlouho jsem vybírala velikost, ale Garmont nabízí alternativy po půlčíslech. Nakonec jsem vzala právě o půl čísla větší, což se vzhledem k zimnímu testování ukázalo jako správná volba.

boty Garmont PORDOI NUBUCK GTX W

Jakožto žena, která má ráda hezké věci, musím vyzdvihnout i vzhled bot. Ačkoliv se jedná o kožené trekovky i do náročnějšího terénu, vypadají na noze pěkně. Lehké tyrkysové detaily v kombinaci s hnědošedou kůží bezvadně ladí a ukazují, že i boty na túry mohou být hezké. Hned se do nich prostě obouvá lépe.

boty Garmont PORDOI NUBUCK GTX W

Test v terénu

Začala jsem zlehka. Během jednodenních výletů po Hostýnských vrších, Bílých Karpatech, Chřibech a Malé Fatře byly boty fajn. Musela jsem trochu vyladit ideální utažení, a to i s ohledem na pevnou nubukovou kůži. Do bot jsem samozřejmě šla jen v merino ponožkách. Boty i na kluzkém povrchu držely, neklouzaly a silná podrážka pocitově pomáhala na kamenitých úsecích a s nerovností terénu. Zároveň mi pevnost a tuhost nepřipadala tak veliká, aby při chůzi po silnici vyvolávala nepříjemný pocit.

boty Garmont PORDOI NUBUCK GTX W

Pořádný test ale přišel na sněhu – v Jeseníkách a v Beskydech. Jak lépe prověřit nepromokavost, než pořádnou zimní túrou? I přesto, že svršek je z velice kvalitní kůže, pohorky Pordoi jsem po podzimu opět naimpregnovala. Opravdu jim to prospělo, kůže viditelně „ožila“ a garantovanou nepromokavost to podpořilo. Jediné, s čím jsem bojovala, byly udupané a pevně uklouzané sněhové sestupy. Ačkoliv je podrážka opravdu silně vzorovaná a pevná, některé úseky jsem musela absolvovat po zadku – s tím ale člověk musí v zimě počítat.

Rozhodně doporučuju všem, kteří mají rádi pevnou oporu, pohodlnou botu a chtějí dojít do cíle vždy suchou nohou.

boty Garmont PORDOI NUBUCK GTX W


Výhody

  • Pevné, ale lehké trekovky.

  • Příjemně měkký vnitřní materiál.

  • Kvalitní použité materiály.

  • Elegantní a hezký vzhled.

  • Nepromokavost i ve sněhu.

  • Odolnost proti opotřebení.
     


boty Garmont PORDOI NUBUCK GTX WTechnické údaje

Boty Garmont Pordoi Nubuck GTX W

svršek: 2 mm olejovaný nubuk
podšívka: GORE-EX Performance Comfort
podrážka: Vibram Winkler
hmotnost: 520 gr/ 1/2pár ve velikosti 5UK

DMOC: 4.399,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point

 

 


Testovala:

Gabriela VojtičkováGABRIELA VOJTIČKOVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám: Hannah Pardubice
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2014
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2017
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: Běh, turistika, via ferraty
Specialista na výrobky: turistické boty, batohy a vybavení outdoorové kuchyně

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey