Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Garmont Pordoi Nubuck GTX

3 min čtení 06. 06. 2018

Jak si užít putování přírodou v suchu a pohodlí aneb proč jsem si pořídila boty Garmont Pordoi Nubuck GTX.

obuv Garmont Pordoi Nubuck GTX woman
Tak takhle to začalo prvním víkendem v nové obuvi.

Nejprve ošetřit

Před prvním použitím jsem je jako správný puntičkář řádně naimpregnovala. Takto postupuji vždy, než vyrazím ven s novou obuví na nohách. Vím, že výrobce dbá na to, aby nová obuv nepropouštěla vlhkost, ale mě to prostě nedá...

Pohodlí nade vše

Díky použitému materiálu jsou tyto boty velmi pohodlné. Ani při celodenní túře, kterou jsem s nimi poprvé absolvovala, mé nohy nebyly otlačené ani odřené. Tuto smutnou zkušenost jsem bohužel získala před lety při koupi obuvi jiné značky v podobné cenové úrovni. Dlouhou dobu a nepočítaně kilometrů trvalo, než se mé nohy s touto obuví srovnaly. Konečně skončilo mé trápení s bolestí. Ale to je již vše minulostí.

obuv Garmont Pordoi Nubuck GTX woman

Různý terén i všelijaké počasí

Od té doby jsem začala kupovat pouze obuv značky GARMONT. Boty se mnou prochodily mnoho různých terénů a toulaly se se mnou všelijakým počasím. I tím "psím".

Ne vždy svítí sluníčko a povrch je krásně travnatý. Při chůzi po mokrém kamení či trávě obuv neklouže, podrážka váš krok udrží vyrovnaný. Tyto krásné vlastnosti jsem zvláště ocenila při chůzi na zamrzlém sněhu či ledu. V jiné obuvi si člověk často připadal jako na skluzavce a často tato situace končila pádem.

Pohybuji se v přírodě i při velké nadílce sněhu, to potom přijdou ke slovu sněžnice, obuv  tedy pokrývá sníh, ale noha je suchá a v pohodlí.

obuv Garmont Pordoi Nubuck GTX woman je vhodná do každého terénu

Bohužel letošní zima nám těchto krásných dní ve sněhu mnoho neposkytla a tak se na své pouti člověk brodí více bahnem než krásnou zasněženou krajinou. I v tomto případě mé nové boty obstály a poradily si z nepříznivým terénem na jedničku. Za odměnu je doma čekala pořádná a zasloužená očista.

obuv Garmont Pordoi Nubuck GTX woman je vhodná do každého terénu

Shrnutí

Na závěr mohu konstatovat, že jsem s obuví GARMONT PORDOI NUBUCK GTX velmi spokojená a věřím, že mi bude dlouho sloužit i v dalších letech. Doufám, že moje zkušenosti vám pomohou při Vašem výběru vhodné obuvi.
 


Technické detaily

Obuv Garmont Pordoi Nubuck GTX woman

svršek: 2 mm olejovaný nubuk
podšívka: GORE-EX Performance Comfort
podrážka: Vibram Winkler
hmotnost: 520 gr/ 1/2pár ve velikosti 5UK

DMOC: 4.399,- Kč

Obuv získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testovala:

Jana RyplováJANA RYPLOVÁ

V Rock Pointu pracuje jako účetní, přesto má pohybu více než dost. Chodí do lesů, strání a hor již od roku 1969. Ročně se nachodí stovky kilometrů terénem, cestou, pěšinou, houštím, nebojí se brodit vodou potoků, bahnem nebo mokrým sněhem. Každým rokem pokoří některé z pohoří v cizině, ať to jsou Alpy procházející napříč evropskými zeměmi či hory v Rumunsku, Černé Hoře na Ukrajině i sousedním Slovensku. A věřte, že za tu dobu prošlapala již hodně párů bot...


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů