Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test obuvi Garmont Rambler 2.0 GTX

Jelikož jsem děvče, tak asi nikoho nepřekvapí má vášen pro boty. Protože jsem outdoor děvče, tak mé srdéčko tíhne k botám trekovým. Když tedy přišla nabídka na testování bot Garmont Rambler, pak bylo jasné, že neodolám. Hned jsem je totiž viděla na svých nohách, jak si to trandím v Ramblerech cestou necestou naší rozmanitou přírodou.

Láska na druhý pohled

Když jsem boty poprvé uviděla, zdály se mi obrovské. Nazouvání něšlo jako po másle a když už jsem je měla na nohách, měla jsem pocit skoro jako v botách lyžařských. Bota se zdála být těžká a neforemná.

Po chvíli jsem si však uvědomila, že jsou vlastně neskutečně pohodlné. Díky vložce Ortholite X40-Hybrid, která je měkoučká a plně se přizpůsobí chůzi a tvaru chodidla, jsem měla pocit, že chodím po vodě. Tento výrazný pocit mě okamžitě okouzlil a botám jsem rázem dala druhou šanci.

detail na dámskou vysokou trekovku Garmont Rambler 2.0 GTX

Stabilita kotníku

Pocit pevnosti paty a kotníku, který byl způsoben, pro mě novými, technologiemi A.D.D. a systémem Hell Lock, ke kterým se ještě vrátím, byl rázem pocitem chtěným. Bota byla díky těmto vynálezům pevná při kroku i v klidném postoji. Na svých cestách očekávám od bot pevnost a stabilitu, která mě u Ramblerů zprvu vyděsila, následně pak skutečně mile překvapila.

Na druhý pohled tak měly boty Garmont Rambler pevný a jistý krok, ovšem velmi příjemným pro chodidlo. Díky speciálně tvarované podrážce se velmi lehce první krok přehoupne v krok další a chůze tak vyžaduje méně námahy. Nemohla jsem se tedy dočkat, co dalšího mi na sebe tyhle kouzelné boty prozradí.

 Garmont Rambler 2.0 GTX na jakýkoliv nerovný povrch

Sedmimílové boty

Jako správné kouzelné sedmimílové boty mě věrně doprovázely všemi nástrahami, které jsem si pro ně připravila. Nejprve tedy vyšší teploty, sucho, prašno.

Ve vedru a prachu

Ačkoliv se boty zpočátku zdály spíše jako do chladnějšího prostředí a teplého počasí jsem se v nich obávala, nakonec teplé prostředí zvládly velmi dobře.

Nohy se mi často potí a v botách pak docela trpím. Díky vložce Ortholite X 40 - Hybrid, která je vyrobena z lehké a prodyšné pěny dlouhodobě tlumící veškeré nárazy, je tak každý krok nejen pohodlný ale chodidlo také po celou dobu v botách dýchá, a tak se nohy příliš nezapaří ani za vyšších teplot. Tato vložka je také antibakteriální, což ocení každý, koho trápí nějaké potíže s pokožkou.
 

 Garmont Rambler 2.0 GTX dobře prodyšné i v letních teplotách
 Garmont Rambler 2.0 GTX ve svahu perfektně drží stabilitu
 Garmont Rambler 2.0 GTX mají skvělou podporu paty

Brodění potokem

Botky jsem protáhla na několika místech mělkou vodou. Od blátivých kaluží, až po brodění lesních potoků. Ramblery opět uspěly na výbornou. Díky membráně Gore-Tex Performance Comfort jsem v botách pod vodou cítila jen ochlazení, ale nožky zůstaly v suchu po celou dobu chůze vodou.

Boty nejsou určeny k dlouhodobé chůzi řekou nebo potokem. Díky tomuto testu ale vím, že pokud mi mé cesty zkříží voda, v Ramblerech nemám strach ji projít. Musím dát ale pozor, aby mi do nich nenateklo shora.
 

dámská trekovka Garmont Rambler 2.0 GTX potopená po kotníky v potoce
membrána u trekovek Garmont Rambler 2.0 GTX funguje skvěle

Ve svahu

Když jsem tedy svými sedmimílovými botami prošla sedmero pouští a sedmero řek, došla jsem před sedmero hor. Bylo tedy na čase vyzkoušet, jak je bota pevná a jak udrží stabilitu v kopcovitém terénu. Strmé srázy a hroutící se kameny pod nohama nám daly zabrat.

Díky systému Hell Lock, který má za úkol zafixovat patu proti nežádoucím pohybům, jsem si mohla být naprosto jistá při každém došlapu a díky technologii A.D.D., který má za úkol přizpůsobit tvar vaší noze mi bota automaticky obepnula kotníky a uchytila je na správném místě tak, abych si kotník nezvrtla při došlapu na nestabilním podloží. Na konci terénního parkúru jsem objevila nejen další „schopnosti“ bot Rambler, ale také odolnost materiálu. Terénní zkoušku zvládly boty opět na výbornou.

Poctivé kožené boty

Svršek bot je vytvořen z 1,8mm broušené kůže Suede v kombinaci s vysoce odolnou textilií. Prošla jsem cestou necestou, kameny i trávou, blátem i vodou. Boty jsou sice strašně špinavé, ale oděrky jen velmi nepatrné.  

Kdybych se chtěla uchýlit na delší dobu do lesů, pak jsou tyhle Garmont trekovky jasná volba, neboť je to vždy spolehlivý a zároveň pohodlný pick up mezi botami, pokud použiji přirovnání k autům.
 

Garmont Rambler 2.0 GTX zvládnou i potok
 

Shrnutí

Na závěr tedy mohu boty doporučit pro různorodý terén a na všechna roční období ženám, které vědí, co chtějí, a které se nezaleknou mohutnosti těchto bot. Chvilku jsem si zvykala na kombinaci A.D.D. technologie a Hell Lock systemu. Boty jsou trošku těžší, rozhodně v nich nedělám krůčky jako laňka, ale ta stabilita v terénu za to stojí.
 Výhody:

  • pevnost, stabilita díky technologiím - A.D.D. a Heel Lock
  • výborná prodyšnost
  • nepromokavost díky Gore-Tex Performance Comfort
  • celoroční využit


Nevýhody:

  • vyšší hmotnost

 Technické detaily

dámský vysoká treková obuv Garmont Rambler 2.0 GTXBoty Garmont Rambler 2.0 GTX woman

svršek: 1,8 mm broušená kůže, oděru vysoce odolná textilie
stélka: OrthoLite® X40-Hybrid
podešev: Vibram® Winkler Evo
mezipodešev: nylon a PU dvojí hustoty s torzní výztuhou
membrána: Gore-Tex Performance Comfort
hmotnost: 530 g (1/2 pár velikosti 5UK)

DMOC: 5 299,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testovala: Daniela Novotná Desslerová, Rock Point
Text a foto: Daniela Novotná Desslerová


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Minimalistický, aerodynamický a elegantní. Na batohu nenajdete žádné zbytečnosti...
Nejlehčí a nejdynamičtější trailovka z nabídky Brooks. Provětrával jsem ji od  podzimu do jara. Jak hodnotím?
Ultralehký stan, který jsme testovali na extrémním závodě napříč Amerikou. Zažil noci na poušti i bouže kdy padaly kroupy velikosti křepelčích vajec...