Test obuvi Garmont Sticky Cloud W

4 min čtení 21. 08. 2018

Boty Sticky Cloud mám v užívání od začátku jara. Zpočátku jsem k nim přistupovala s lehkou nedůvěrou. Což o to, bota je to designově pěkná, ale svrchní materiál spolu s „lankem“ Heel Lock Systému, které je vedeno z větší části po povrchu boty, ve mně nevzbuzoval přílišnou důvěru. Stačilo ale pár společných kilometrů, ať už lesními cestičkami nebo kamenitým horským prostředím a moje skepse zmizela.

Garmont Sticky Cloud jsou lehké boty patřící do „rodiny“ Sticky, kterou italská značka Garmont pro letošní sezonu uvedla na trh. Tato novinka má řadu vychytávek, díky nimž si na své přijdou vyznavači ferrat i jednodenních výletů s lehkým batohem.

Dámské turistické boty Garmont Sticky Cloud woman na horské túry s lehkým batohem i ferratu a klidně i do města

Výborná prodyšnost

Svršek boty je tvořen odolnou meshovou síťovinou s mikrovláknem, což samo o sobě zaručuje velmi dobrou prodyšnost ovšem pozor, pro správnou funkčnost je nutné použití ponožek vhodných do trekových bot. Parné léto přímo vybízí k brouzdání se horskými potůčky a říčkami. Než ale začneme testovat odolnost zvolené podešve na kluzkých kamenech, je potřeba si uvědomit, že model Sticky Cloud nemá voděodolnou membránu. Ranní rosu zvládnou boty téměř bez problémů, stejně jako vlhkou trávu po dešti, ale na hlubší kaluže či potůčky již nestačí. Jakmile botu ponoříte, voda nateče dovnitř.

Garmont Sticky Cloud woman nejsou s membránou. O to více prodyšnější jsou

Padnoucí střih

Charakteristický je pro modely Sticky jejich střih. Ten je, zejména v oblasti prstů, výrazně volnější. Boty jsou šité na anatomicky tvarovaném kopytu (technologie erGo – last), které plně respektuje asymetrii lidského chodidla. Díky tomu se v botě budete cítit komfortně i při celodenním nošení. Pro lepší stabilitu a jistotu došlapu je zde navíc použit, tzv. Heel Lock, kdy za pomoci tkaniček a tenkého lanka (to je z větší části netradičně vedeno vnějškem boty), dochází k lepší fixaci kotníku v kotníkové „jamce“ boty. Tento způsob stabilizace nohy v botě zabraňuje vzniku nežádoucích puchýřů.

Dobrá přilnavost

Na výrobu podešve byla použita směs Vibram Megagrip Extended Sole, díky níž boty dobře drží i na malých stupech. Typickým znakem modelů Sticky je prodloužení gumové podešve se vzorkem až do patní části. I tato vychytávka má své opodstatnění.

Garmont Sticky Cloud woman s perfektní přilnavostí díky podešvi Vibram Megagrip

Tlumení nárazu díky technologii Double Damper

Na pohled nepatrným, ale důležitým detailem je použití technologie Double Damper. Při došlapu je lidské tělo vystaveno nárazům, které mohou způsobit únavu pohybového aparátu a nepříjemné bolesti klobů a svalů. Právě proti těmto nepříjemnostem má technologie Double Damper pomoci. Kouzlo spočívá v použití dvojité vrstvy EVA pěny v patní části. Ta pohltí nárazovou energii, čímž uleví nohám.

Shrnutí

A co dodat závěrem? Snad jen to, že zařazením tohoto modelu do své kolekce Garmont rozhodně neudělal chybu. Použité materiály spolu se všemi vychytávkami dělají z lehkých prodyšných bot Sticky Cloud spolehlivého průvodce pro vaše letní horská dobrodružství i volný čas.

Garmont Sticky Cloud woman jsou boty do terénu i na volný čas
 


Výhody

  • vysoká prodyšnost
  • dostatečný prostor pro prsty
  • tlumení dopadu
  • odolnost a kvalita použitých materiálů


Nevýhody

  • střih v oblasti kotníku

 


Technické detaily

boty Garmont STICKY CLOUD WObuv Garmont Sticky Cloud woman

svršek: 3D síťovina s mikrovláknem krytá PU překryvem
podešev: Vibram Extended Sole
hmotnost: 400g (1/2 pár velikosti 5 UK)


DMOC:  3.499,- Kč

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

TestovalA:

Jitka OrišováJITKA ORIŠOVÁ

Univerzální holčina, která nezkazí žádnou srandu. Práci v Rock Pointu bere jako výzvu, protože kdykoli se k ní dostane nějaká outdoorová novinka, bere to jako příležitost vyzkoušet něco nového a posunout se dál. Když zrovna není v práci, tak se potuluje venku se svojí fenkou Karamelkou, čistí hlavu při florbalu nebo vyrazí na chatu uprostřed lesa. Ráda by se konečně, po několika neúspěšných pokusech díky počasí, dostala na vrchol Marmolady. Dalším důležitým bodem v jejím outdoorovém diáři je Everest a jeho okolí, ale to si nechává na později.

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey