Test obuvi HOKA Challenger ATR 6

4 min čtení 06. 04. 2022

Běžecké boty HOKA mi díky svému vzhledu přišly ještě do nedávna strašně nestabilní. Říkala jsem si, že to je tak si vyvrknout kotník a zranit se. Pak mě úraz kotníku opravdu potkal, ale ne díky HOKA botám.  A běhání v mé staré běžecké obuvi už nebylo možné, bolel kotník a pak i kolena. Změna běžeckých bot byla nevyhnutelná. Nechala jsem si poradit od zkušených kolegů a značka HOKA vyšla jako jasná volba, konkrétně padla na všestranný model Challenger ATR 6.

Obsah:

 

Hoka Challenter ATR 6 woman - vhodná do terénu i na silnici Hoka Challenger ATR 6 je velmi adaptabilní bota a skvěle se chová na silnici i v terénu

PODEŠEV

Nejsem žádný závoďák, ale po prvním výběhu v nových botách, jsem se tak cítila. Běhám si v okolí bydliště pro udržení kondice a jen tak pro radost. Testovala jsem na oblíbených trasách, na kterých se střídá silnice, zpevněná cesta i členitý terén. A přesně pro tyto všechny povrchy je Challenger ATR 6 vhodný a v během mého testování obstál na všech površích.  Zejména díky podešvi se 4mm hlubokým vzorkem, který je výborně přilnavý a stabilní na nenáročných terénech, které běhám. 
 

Hoka Challenter ATR 6 - podešev vhodná na různorodý terén - silnice i trail Dostatečně široké, těsně vedle sebe rozmístěné zónové výstupky zajišťují plynulé přechody z jednoho povrchu na druhý

TLUMENÍ a stabilita

Nebudu říkat, že mi kolena a kotník přestal v botách okamžitě bolet. Tak zázračné zase nejsou, ale rozhodně je to běh od běhu výrazně lepší. Měkký a pohodlný došlap zaručuje výborné tlumení 26 mm pod patou a 21 mm pod špičkou. A opravdu nejsou nestabilní, jak jsem si na první pohled myslela. Pata je zapuštěná do podešve, tak je chodidlo zafixované a bota je dostatečně stabilní.
 

Hoka Challenger ATR 6 - mechové tlumení a velmi dobrá stabilita Stabilita boty je skvělá jak při běhu, tak i běžecké abc
Hoka Challenger ATR 6 - tlumení nabízí mekký a pohodlný došlap Hoky zaručují měkký a pohodlný došlap

svršek

Tkaničky jsou skvělé!  Ploché, úzké, pevné a nerozvazují se, ani se nepovolují. Jazyk boty se po zavázání ani nehne a po celou dobu je zafixovaný na jednom místě. Svršek boty je měkký a prodyšný. Na výrobu byla použitá recyklovaná příze Unifi REPREVE® z odpadního plastu, který by měl být odolnější vůči oděrům. Což je z pohledu ekologického i praktického dobrá zpráva.

Vyhovuje mi i celková lehkost boty (250 g/půl pár v mé velikosti) a v kombinaci s mechovým došlapem tak hodnotím tento model na výbornou a doporučuji všem běžcům, kteří hledají pohodlnou univerzální běžeckou botu.
 

Hoka Challenger ATR 6 - svršek z recyklované příze Unifi Repreve je vysoce odolný Svršek boty tvoří recyklovaná příze Unifi REPREVE® a nabízí vyšší odolnost

SHRNUTÍ

Tento model můžu doporučit všem běžcům, kteří na svých trasách střídají povrch od asfaltu, přes zpevněné cesty až po lesní stezky. V těchto botách můžete běhat krátké tratě, ale i ty delší a budete se v nich cítit dobře na každém kilometru. Jestli hledáte dobře tlumenou běžeckou botu, abyste nezatěžovali své klouby, tak jste ji právě našli. Jmenuje se Challenger ATR 6 od značky HOKA.
 

Hoka Challenger ATR 6 - na krátké i dlouhé tratě, pro začátečníky i zkušené, na různorodý povrch Bota vhodná pro začátečníky i zkušené běžce, vhodná na krátké i delší tratě, na kterých se střídá různorodý povrch

Výhody a nevýhody

  • přilnavá podešev
  • výborná prodyšnost
  • tlumení
  • ploché tkaničky dobře drží
  • chybí mi více barevných kombinací v nabídce

 

Technické detaily

HOKA Challenger ATR 6 woman

určení: členitý terén
membrána: G-DRY
stélka: PU, FrameFlex Lite
podešev: guma Garmont s vícesměrnými výstupky
střih: Garmont a.d.d.®, obepnutý, doporučení nákupu o 1/2 větší velikost
zavazování: tkaničky

Boty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

-39 %
Doprava
zdarma

Hoka

boty

W CHALLENGER ATR 6

2 199 Kč 3 499 Kč
-39 %
Doprava
zdarma

Hoka

boty

M CHALLENGER ATR 6

od 2 199 Kč 3 499 Kč


Dodatečná sleva

Při objednání si produkt můžete zlevnit dodatečnou slevou 15 %. Stačí během nákupu sdělit tento kód u pokladny nebo jej zadat v on-line nákupním košíku:

CHALL15Kliknutím zkopírujete slevový kód do schránky Slevový kód zkopírován do schránky

Uplatnění: 6. 4. – 6. 5. 2022. Sleva platí pouze na model Challenger ATR 6 woman a pánský model M Challenger ATR 6. Sleva se vám odečte i od již zlevněného produktu, slevu není možné kombinovat se zákaznickou slevou Zóna.
 

Testovala

IVA KRÁLOVÁ

Ivča je v Rock Pointu už od roku 2005 s malou přestávkou na mateřskou. Po delší době v online prostředí přesídlila do logistiky, kde je důležitým článkem pro hladký průběh přijmu produktů od našich dodavatelů. Protože pochází z malé české vísky, provozuje outdoorové aktivity vlastně od narození. Navíc je to házenkářka tělem i duší a protože prý pohybu není nikdy dost, tak cvičí nejen s malými dětmi, ale i seniory. 
Ráda poznává nová místa, podporuje děti v pohybu v přírodě a podílí se na organizaci letních dětských kempů. Pracovat v Rock Pointu proto považuje za velkou výhodu, protože má díky tomu stále přehled o novinkách ze světa outdooru.

 

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey